Země Mayů a vulkánů

Pokud vás zajímají Mayové, sopky, džungle, trhy, poklidná jezera, prohlídka předkolumbovských ruin a koloniální vesnice, budete zcela jistě nadšeni.Toto vše charakterizuje tento kouzelný kout světa.

Chcete dopoledne surfovat a odpoledne se učit španělsky? Žádný problém. Vystoupat na sopku Pacaya, osprchovat se a vyrazit na suši k večeři? Může být. Prohlédnout si mayské chrámy a při západu slunce se pohupovat v hamace na pláži? Snadné.

Guatemala má své problémy, ale z velké části si je nechává pro sebe. Cesta do této země, kdysi přinášející nebezpečí a komplikace, je nyní charakterizována lehkostí. Můžete se pustit do čeho chcete a vaše zážitky budou omezeny pouze vaší představivostí a časem. Je to stále nepříliš turistická destinace, která vás při bližším prozkoumání odmění na každém kroku. Domorodý život, který je převážně stále stejný jako v dobách, kdy Evropané objevili tuto mayskou zem. Můžete zde stále najít překrásné mayské pyramidy a posvátná místa ve středu džungle jako například Tikal, El Mirador a mnoho dalších.

Ale to nejúžasnější na této zemi jsou právě zdejší lidé. Jejich dechberoucí nekončící úsměv a radost z čehokoli je opravdu silně nakažlivá. Barevné a pestré mayské trhy a rituály nenechají žádného cestovatele bez údivu.

Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu do Guatemaly.
Hlavní sezóna
listopad - duben
V období dešťů prší vždy krátce a intenzivně, hurikány nehrozí.
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 63 %. Akční letenky do Guatemaly
Průvodce pro tebe napsal Radek Strokosz

Praktické tipy před cestou do Guatemaly

Co vidět v Guatemale

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Guatemale

Mapa s místy co vidět a navštívit v Guatemale

Co dělat v Guatemale

Co dělat v Guatemale a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Guatemala.

Počasí v Guatemale

Přehledně o počasí v Guatemale a teploty během roku. Kdy jet do Guatemaly na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Guatemale

Jak se dopravovat a cestovat v Guatemale? Cestování v Guatemale letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Guatemale

Čím platit v Guatemale a jaké jsou ceny? Místní měna je Guatemalský quetzal. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Guatemale?
Aktuální kurz 1 Q = 2.97 Kč

Jídlo v Guatemale

Co ochutnat v Guatemale a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Guatemale a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Guatemale

Jak se mluví v Guatemale? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Guatemala a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Guatemale

Je Guatemala bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Guatemale + očkování a pojištění.

Víza v Guatemale

Je potřeba vízum a pas do Guatemaly? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Guatemaly?

Další průvodce v Guatemale a okolí

Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Mexiko
Průvodce zemí
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Salvador
Průvodce zemí
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Honduras
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Belize
Průvodce zemí
Salut!
Ahoj!
Haiti
Průvodce zemí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu