Guatemala
Guatemala

7 míst co vidět v Guatemale

Tikal

Tikal

Ignorujte turistické skupiny – je to hlavní atrakce Guatemaly z pádného důvodu. Jsou to nejrozlehlejší ruiny starověkého mayského světa, které se nachází v džungli. Celá oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO (vstup činí 100 GTQ). Otevírací doba parku je od 6–16 hod. Vyrazte sem hned za úsvitu a budete v parku úplně sami.

Nejbližším velkým městem je Flores, často se do Tikalu jezdí i v rámci výletů z blízkého Belize

Chystáš se do Guatemaly?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 2 měs

Vstupné 150 GTQ se platí pouze v hotovosti a nejbližší bankomat je 20 minut taxíkem, tak bacha. Zároveň vás dovnitř nepustí bez originál pasu, který je z nějakýho důvodu potřeba pro nákup vstupenky. 

Jak se tam dostat? Z hlavního autobusového nádraží ve Flores jezdí colectivo za 50 GTQ, na levnější cenu jsem nenarazil, ale bude existovat. Viděl jsem tam zajíždět camionetu (chicken bus), ale pravděpodobně jen parkrát za den.

Avatar uživatele superweb .
superweb .
před 2 měs

Aktualizace, vstupné pro cizince je 150GTQ. Pro místní 30GTQ

Jakub Langer
před 2 měs

Tak to máme pětinásobný nesmyslný rozdíl. Guatemala se halt nezapře. Byla by to sympatická země s velmi rozmanitou přírodou a krajinou s doutnajícími vulkány, mayskými památkami i koloniálními městečky, ovšem místní podnikavci toho musí hned využít. (Snad vyšší rozdíly na Kubě 10x - 25x)

Tenkrát v roce 2010 jsem na superlativu jménem Tikal nějakou dvojí cenu asi akceptoval, ovšem více mě naštvala jednotná jízdenka pro všechny za plavbu přes jezero Atitlán. Výběrčí se pokoušel nějaké gringos natáhnout za asi trojnásobnou cenu. Nebo si člověk zaplatí transfer do Panajachelu u jezera, ovšem ejhle, končí se dříve a cestující musí zbývající dopravu náhle doplatit.

Tak to tedy ne, milí Guatemaltecos!: zemi máte sice krásnou, ale díky nižšímu stupni turismu a méně scamů se možná nejen mně více líbí v Nicaraguii, Hondurasu, Panamě, atd.

Cestovatelé, máte to tak také?

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 2 měs

Hm, já byl v Guatemale po příjezdu z Mexika šťastnej. Ano, pro cizince vyšší vstupný, místní se na mě snažili vydělat… Ale oproti Yucatánu furt na pohodu. Tikal za těch 150 GTQ stojí.