Průvodce ostrovem
Trojice Gili ostrovů
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Gili ostrovech

Jednotlivé Gili ostrovy se liší tím, za jakým účelem sem přijíždíte. Na Gili Trawangan se jezdí především za nočním životem s bujarými oslavami, a tak nečekejte, že se tu moc vyspíte. Přes den budete proto nabírat síly na další dlouhou noc. Na Gili Meno a Gili Air se naopak jezdí především za odpočinkem na krásných klidných plážích a za nádherným podmořským životem. Dá se říct, že hlavní aktivitou je nevykonávat žádnou aktivitu.

Relax na pláži

Největším lákadlem jsou krásné pláže, které obklopují všechny tři ostrovy. Díky korálovým útesům jsou na většině míst vyplavené ostré odumřelé korály, ale především na jižním a východním pobřeží Gili Meno určitě najdete místa plná písku. Na východním pobřeží Gili Air je výborný přístup ke korálovému útesu přímo z pláže. Východní pobřeží sousedí se zeleným pobřežím Lomboku a je to místo, kde najdete i většinu restaurací a hotelů.

Party

Party jsou doménou především ostrova Gili Trawangan. Pořádnou party najdete téměř všude, ale největší koncentrace barů a podniků je na jeho východním pobřeží v okolí přístavu. Tam se nachází nejlepší bary a plážové disco cluby, kde seženete všechny druhy alkoholu. Party trvají do časného rána. Buďte opatrní s domácími pálenkami, jako je například arak. Můžou obsahovat metanol a v minulosti už způsobili mnoho vážných úrazů.

Potápění a šnorchlování

Gili ostrovy jsou navštěvované hlavně kvůli krásné vodě a bohatému mořskému životu. Nachází se tu proto několik dobrých míst ke šnorchlování. Výbavu si můžete pronajmout téměř všude, v každém hotelu či v kavárně. Cena činí okolo 40.000 rupií. Šnorchlovat můžete sami nebo si objednat několikahodinový výlet lodí, která vás odveze na vícero míst. Nejlepší místo na Gili Trawangane je mimo hlavní pláž, severně od přístavu u hotelu Almarik. Pobřeží je tu velmi mělké, a tak se nemusíte bát jít ani 100 metrů do moře od pláže. Malé růžové medúzy se občas objeví v okolí ostrova, a tak při šnorchlování dávejte pozor. Severovýchodní pobřeží Gili Meno je ideální k pozorování želv, které často plavou v mělkých vodách této části ostrova. Na západě také najdete krásné korály a zaplavete si s mořskými živočichy a želvami. Pokud jste vyznavači potápění, na ostrově je několik potápěčských obchodů (Blue Marlin, Divine Divers), které vám zapůjčí výbavu nebo zorganizují celou aktivitu. Mezi nejlepší místa ke šnorchlování na Gili Air patří jihovýchod ostrova. V blízkosti pevniny objevíte velké množství korálů, rybiček či želv.

Procházky

Gili ostrovy jsou jako stvořené pro romantické procházky na pobřeží. Na severu a západě Gili Meno najdete krásná místa k pozorování západu slunce s výhledem na sousední ostrov Gili Trawangan. 

Procházka kolem celého ostrova vám zabere přibližně 1,5 hodiny. Od jihu ostrova Gili Air směrem na východ vede úzká ulička, kde najdete mnoho obchodníků, barů, restaurací, u nichž stojí místní a lákají vás dovnitř. Dá se tu výborně navečeřet, naobědvat či nakoupit suvenýry. Gili Trawangan sice není tak klidný jako Gili Meno nebo Gili Air, na své si však přijdou i milovníci romantických procházek. Na severu a západě ostrova najdete krásná místa k pozorování západu slunce s výhledem na sousední ostrovy.

Jízda na koni

Jízda na koni po mořském pobřeží může být zajímavým zpestřením dovolené. Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z kóského hřbetu a tady to platí dvojnásobně.

Jóga

Na ostrovech nejdete několik kurzů jógy, ať už jednorázové cvičení, nebo několikahodinové programy. Například na Gili Trawangane navštivte The Yoga Place Gili nebo Gili Yoga center.

Plavba na lodi se skleněným dnem

Jako zajímavá alternativa k tradičnímu výletu lodí je sledování mořského života přímo z lodě se skleněným dnem. Takové lodě fungují na všech třech ostrovech.

Kajak

Jízda na kajaku na moři je další z aktivit, kterou můžete na ostrovech využít. S trochou štěstí uvidíte proplouvat kolem vás i mantu nebo želvu.

Kiting

Na severním pobřeží ostrova Gili Air jsou ideální podmínky pro kiting. Pokud jste ještě tento sport nezkusili, navštivte Gili Air Kite Surf, kde absolvujete kurz pro kitesurfery.

Co tady objevíš?

Gili Meno, Gili Air, a Gili Trawangan jsou trojice korálových ostrovů na severozápadě Lomboku.

Gili Meno leží mezi ostrovy Gili Air a Gili Trawangan a je nejklidnější a nejromantičtější z nich. Jedná se o ideální místo k lenošení na pláži, šnorchlování se želvami a užívání si romantických západů slunce.

Gili Trawangan (nebo Gili T jak ho turisté přezdívají) je z nich největší a je proslavený svými bujarými party na plážích. Turisté sem jezdí nejvíc za full moon oslavami, party životem až do rána, hektolitry Bintangu a možná i za kouzelnými houbami. Ostrov Trawangan je plný mladých lidí, backpackerů a party nadšenců.

Poslední z nich, Gili Air, leží nejblíž k Lomboku a je kombinací předešlých dvou ostrovů. Žije tu asi 1.500 původních obyvatel, a tak se kromě lenošení na krásných plážích můžete seznámit se zvyky a způsobem života původních obyvatel.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
5–10 dní
Ideální délka pobytu na Gili ostrovech. Časté jsou ale i jednodenní výlety.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Léto
Období sucha se kryje s naším létem, ale i návštěva mimo hlavní sezonu dokáže nabídnout vše podstatné.
Více o počasí
Letenky od
800 Kč
Na ostrovy se dostanete rychlostním člunem z Bali nebo z Lomboku.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu