Smaragdový náhrdelník na rovníku

Indonésie je ostrovním státem v jihovýchodní Asii, který tvoří ho více než 17.000 ostrovů, z nichž největší jsou Sumatra, Jáva, Kalimantan (o ten se Indonésie dělí s Malajsií a Brunejí), Sulawesi a Nová Guinea (k Indonésii patří západní polovina ostrova). Na severu přes moře sousedí s Malajsíí a Filipínami, na jihu s Austrálií. Hlavním městem je Jakarta na ostrově Jáva.

Indonésie je neskutečně rozmanitá země, na její národní heslo „jednota v rozdílnosti“ budete narážet všude – na každém ostrově se setkáte s jinými kulturami, zvyky, jazyky, lidmi i jejich obyčeji. Ačkoliv je tato země republikou, najdete zde sultanáty, království nebo kmeny, jejichž způsob života se od doby kamenné příliš nezměnil, v kontrastu s moderními a pohodlnými velkoměsty přetíženými dopravou.

Milujete-li přírodu, jste tu správně, je to nádherná zelená země s druhou nejrozmanitější biodiverzitou na světě, mnoha přírodními parky a rezervacemi. Můžete se sem vydat s cestovkou, nebo na vlastní pěst – Indonésie vás přijme s otevřenou náručí. Jak moc dobrodružná bude vaše cesta touto zemí, záleží jen a pouze na vás.

Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
duben - září
Asijská exotika, kde se hlavní sezona kryje s tou naší.
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 37 %. Akční letenky do Indonésie
Průvodce pro tebe napsal Markéta Losová

Praktické tipy před cestou do Indonésie

Gili ostrovy
Co vidět v Indonésii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Indonésii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Indonésii

Surfování na Bali
Co dělat v Indonésii

Co dělat v Indonésii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Indonésie.

Počasí v Indonésii

Přehledně o počasí v Indonésii a teploty během roku. Kdy jet do Indonésie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Blue Bird
Doprava v Indonésii

Jak se dopravovat a cestovat v Indonésii? Cestování v Indonésii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Indonéská rupie
Peníze a ceny v Indonésii

Čím platit v Indonésii a jaké jsou ceny? Místní měna je Indonéská rupie. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Indonésii?
Aktuální kurz 1 Kč = 633.32 Rp

Indonéská kuchyně - Nasi lemak
Jídlo v Indonésii

Co ochutnat v Indonésii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Indonésii a kde se stravovat.

Indonéské děti
Kultura a lidé v Indonésii

Jak se mluví v Indonésii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Indonésie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Indonésii

Je Indonésie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Indonésii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Indonésie

Je potřeba vízum a pas do Indonésie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Indonésie?

Další průvodce v Indonésii a okolí

Rýžová pole Jatiluwih
Hi!
Ahoj!
Bali
Průvodce ostrovem
Lombok
Hi!
Ahoj!
Lombok
Průvodce ostrovem
Gili ostrovy
Selamat datang, teman saya!
Vítej, příteli!
Gili ostrovy
Průvodce ostrovem
Jakarta
Selamat datang, teman saya!
Vítej, příteli!
Jakarta
Průvodce městem
Borobudur
Di sini Anda akan menikmatinya!
Tady se ti bude líbit!
Yogyakarta
Průvodce městem

Cestopisy z Indonésie od cestovatelů jako ty

Čtení na 9 minut
Měsíc na severu Sumatry
Libor Skophek 2021-05-13T23:58:49+02:00 1 komentář
Indonésie 2019

Nic neplánujte a počkejte, až vás kontaktují kamarádi, kam že si chtějí zaletět na dovolenou, a ani pak nezjišťujte žádné detaily a vše nechte na nich. Rezervujte si let tak, abyste se s nimi setkali…

Čtení na 2 minuty
BALI JEN JEDNOU NESTAČÍ.
Avatar uživatele radkamichalova
radkamichalova 2020-05-19T16:03:46+02:00 8 komentářů
Napříč světem 2014

ZÁKLAD DOBRÉ NÁLADY JE UBYTOVÁNÍ S DOBROU ATMOSFÉROU. MÁTE TAK JISTOTU, ŽE SE O VÁS POSTARAJÍ NA KONCI SVĚTA A NADETE TAM I PŘÁTELE!. Hodně mých dovolených vedlo do Indonésie, hlavně tedy na Bali. Když jsem o něm slyšela před desti lety poprvé, připadalo mi to nekonečně daleko. Před sedmi lety jsem se ale s partou kamarádů na…

Čtení na 46 minut
Indonésie 2019
Avatar uživatele Lucie Širůčková
Lucie Širůčková 2020-03-20T19:01:56+01:00 3 komentáře
Indonésie 2019

Při naší první návštěvě Indonésie jsme navštívili starou známou klasiku: Jáva, Bali, Nusa Penidu, Lombok, Gilli Meno.. Úvod: Do Indonésie jsme se chystali už delší dobu a konečně se zadařilo. Pro naši první návštěvu jsme zvolili asi nejznámější ostrovy a to Jávu, Bali, Nusa Penidu, Lombok a Gilli Meno.Termín cesty:…

Čtení na 8 minut
To nejlepší z BALI (2020)
Two Flying 2020-03-09T10:57:29+01:00 0 komentářů
Indonésie 2020

Nechte se inspirovat tím nejlepším, co nabízí tajemný ostrov bohů.. Indonéský ostrov Bali jsme vybrali jako první destinaci, kam jsme vyrazili, když jsme se rozhodli vydat na cestu bez stanoveného data návratu. Na samotné cestě na Bali jsme chtěli jednak ušetřit, tak…

18 dalších cestopisů
Avatar uživatele Markéta Losová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu