Gili ostrovy

Doprava na Gili ostrovech

Jak se dostat na Gili

Na Gili ostrovy se dá dostat jen po moři, a to buď ze vzdálenějšího Bali, nebo blízkého Lomboku.

Z Bali

Nejrychlejší volbou jsou rychlostní čluny (speedboaty). Tyto služby nabízí několik operátorů na Bali a není problém sehnat transport i přímo na místě. Existují dva hlavní přístavy, odkud vyráží lodě na Gili ostrovy. Přístav Padang Bai se nachází na severovýchodě ostrova a čluny odjíždí nejčastěji hned ráno. Nejpopulárnější přepravce je Gili Cat nebo Blue Water Express. Lístky můžete koupit i přes internet, ale lepší ceny si většinou vyjednáte přímo u operátorů v Padang Bai.

Ceny se pohybují od 500.000–750.000 rupií a jízda trvá 1,5–2 hodiny. Několik operátorů vyráží z přístavu Amed, odkud cesta zabere méně času a peněz. Tato možnost je však málo propagovaná.

Z Lomboku

Pokud už se nacházíte na Lomboku, z přístavu Bangsal na severozápadě ostrova je kterýkoli Gili ostrov vzdálený jen několik minut plavby lodí. K přepravě můžete využít veřejné lodě (public boat), které většinou vyráží ráno od 8:00 po zaplnění lodi (asi 40 míst). Cena lístku na Gili Meno činí 21.500 Rp (1,3 euro), Gili Air 19.500 Rp a Gili Trawangan 22.500 Rp. V přístavu Bangsal najdete množství agentur, které vám budou nabízet i jiné možnosti přepravy, je jen na vás, co si vyberete. Přístav ovládá taxikářská mafie, a tak vás žádný taxík ani shuttle bus nevysadí přímo v přístavu, ale posledních asi 500 m budete muset dojít pěšky nebo si zaplatit vlastní odvoz. 

Doprava na ostrovech je minimální, protože tu nejsou žádná auta ani skútry a každý ostrov se dá přejít dokola za méně než 2 hodiny. Na ostrovech se dají navíc pronajmout bicykly nebo využít přepravu na voze, který je tažen koněm.

Chystáš se na Gili ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.