5 míst, která doporučujeme na Gili ostrovech navštívit

Želví farma

Želví farma

Želví farma (Gili Meno Turtle Sanctuary) na ostrově Gili Meno byla zřízena, aby ochránila želví vajíčka před jinými divokými zvířaty. Mladé želvy jsou potom odchovávány v malých bazénech a asi po 8 měsících vypuštěny zpět do moře. Za 100.000 rupií si můžete vybrat želvu a vlastnoručně ji vypustit zpět do přírody, nebo se jen dívat a obdivovat práci dobrovolníků. Farma se nachází na jihozápadě ostrova.

Zobrazit více
Jezero na Gili

Jezero

Sladkovodní jezero s rozlohou asi 8 hektarů se nachází na západní části ostrova Gili Meno. Jde o příjemné místo pro milovníky přírody a přírodních scenerií. Nachází se tu několik míst, kde si můžete lehnout a relaxovat.

Zobrazit více
Gili ostrovy

Mahamaya

Mahamaya je bez pochyb nejklasičtější restaurace na Gili Meno. Je dražší než ostatní, ale kvalitou jídla a služeb převyšuje ostatní. Přijďte sem včas, abyste si zajistili místa, z nichž uvidíte krásný západ slunce.

Zobrazit více
Gili ostrovy

Gili Trawangan Hill Viewpoint

Vyhlídkový kopec se nachází na klidnějším jihozápadním pobřeží ostrova Gili Trawangan, daleko od rušných barů. Trasa na kopec je relativně nenáročná a výstup trvá 15–20 minut. Odměnou se vám stane krásný výhled na okolní azurové vody s pozadím sopky Rinjani na Lomboku.

Zobrazit více
Gili ostrovy

Noční trh

Tradiční noční trh s levným a chutným jídlem je oblíbeným místem návštěvníků ostrova Gili Trawangan. Trh se otvírá těšně před západem slunce a stánky pod holým nebem nabízí především domácí delikatesy, grilované maso, masové kuličky. Naší goreng, plody moře či různé polévky. Všechno na styl warungů. Trh se nachází na východním pobřeží nedaleko přístavu.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu