Co tady objevíš?

Gili Meno, Gili Air, a Gili Trawangan jsou trojice korálových ostrovů na severozápadě Lomboku.

Gili Meno leží mezi ostrovy Gili Air a Gili Trawangan a je nejklidnější a nejromantičtější z nich. Jedná se o ideální místo k lenošení na pláži, šnorchlování se želvami a užívání si romantických západů slunce.

Gili Trawangan (nebo Gili T jak ho turisté přezdívají) je z nich největší a je proslavený svými bujarými party na plážích. Turisté sem jezdí nejvíc za full moon oslavami, party životem až do rána, hektolitry Bintangu a možná i za kouzelnými houbami. Ostrov Trawangan je plný mladých lidí, backpackerů a party nadšenců.

Poslední z nich, Gili Air, leží nejblíž k Lomboku a je kombinací předešlých dvou ostrovů. Žije tu asi 1.500 původních obyvatel, a tak se kromě lenošení na krásných plážích můžete seznámit se zvyky a způsobem života původních obyvatel.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
5–10 dní
Ideální délka pobytu na Gili ostrovech. Časté jsou ale i jednodenní výlety.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Léto
Období sucha se kryje s naším létem, ale i návštěva mimo hlavní sezonu dokáže nabídnout vše podstatné.
Více o počasí
Letenky od
800 Kč
Na ostrovy se dostanete rychlostním člunem z Bali nebo z Lomboku.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Želví farma

Želví farma (Gili Meno Turtle Sanctuary) na ostrově Gili Meno byla zřízena, aby ochránila želví vajíčka před jinými divokými zvířaty. Mladé želvy jsou potom odchovávány v malých bazénech a asi po 8 měsících vypuštěny zpět do moře. Za 100.000 rupií si můžete vybrat želvu a vlastnoručně ji vypustit zpět do přírody, nebo se jen dívat a obdivovat práci dobrovolníků. Farma se nachází na jihozápadě ostrova.

Zavřít boční panel

Jezero

Sladkovodní jezero s rozlohou asi 8 hektarů se nachází na západní části ostrova Gili Meno. Jde o příjemné místo pro milovníky přírody a přírodních scenerií. Nachází se tu několik míst, kde si můžete lehnout a relaxovat.

Zavřít boční panel

Mahamaya

Mahamaya je bez pochyb nejklasičtější restaurace na Gili Meno. Je dražší než ostatní, ale kvalitou jídla a služeb převyšuje ostatní. Přijďte sem včas, abyste si zajistili místa, z nichž uvidíte krásný západ slunce.

Zavřít boční panel

Gili Trawangan Hill Viewpoint

Vyhlídkový kopec se nachází na klidnějším jihozápadním pobřeží ostrova Gili Trawangan, daleko od rušných barů. Trasa na kopec je relativně nenáročná a výstup trvá 15–20 minut. Odměnou se vám stane krásný výhled na okolní azurové vody s pozadím sopky Rinjani na Lomboku.

Zavřít boční panel

Noční trh

Tradiční noční trh s levným a chutným jídlem je oblíbeným místem návštěvníků ostrova Gili Trawangan. Trh se otvírá těšně před západem slunce a stánky pod holým nebem nabízí především domácí delikatesy, grilované maso, masové kuličky. Naší goreng, plody moře či různé polévky. Všechno na styl warungů. Trh se nachází na východním pobřeží nedaleko přístavu.

Počasí a sezóny na Gili ostrovech

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Gili ostrovy
Teploty během roku

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

29 °C

28 °C

27 °C

26 °C

27 °C

27 °C

28 °C

28 °C

Počasí

Počasí na Gili ostrovech je díky své poloze blízko rovníku nádherné po celý rok. Převládají tu dvě roční období – období dešťů a období sucha. Období sucha trvá od května do září a srážky jsou ojedinělé. Ani v období dešťů to však není žádná katastrofa. Toto období je podobně jako na Lomboku o mnoho mírnější než na Bali a trvá od října do března, přičemž většinou neprší celý den. V druhé polovině dne se vyskytují jen krátké prudké lijáky, po nichž opět vyjde slunce. Mraky se drží hlavně nad hornatým středem ostrova.

Sezóny a kdy vyrazit

Top turistická sezona trvá od června do září, ale duben a květen, kdy je už počasí fantastické a nepřijíždí sem tolik lidí, také určitě stojí za to.

Skvělé akce na Gili ostrovy

ušetříš až 20%
A už tam budem?
ušetříš až 23%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 50%
Akce starší 2 týdnů
32 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu