Průvodce ostrovem
Klidný Lombok
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Lomboku

Na Lombok se jezdí především za krásnými plážemi, ale na své si přijdou i vyznavači turistiky, přírody, kultury a samozřejmě dobrého pikantního jídla a nákupů.

Relax na pláži

Největším lákadlem na Lomboku jsou krásné pláže s průzračnou vodou. Za parkování skútru u pláže většinou místní vybírají malé poplatky (5.000 rupií) a nachází se na nich i pár warungů (jednoduchých stravovacích zařízení s místním jídlem). Musíte však počítat s tím, že na některých plážích vás budou otravovat prodejci náramků či sarungů (deky a šátky), které často prodávají i malé děti. Nejkrásnější pláže leží na jihu a západě ostrova, ale návštěva východního pobřeží má též své kouzlo.

Potápění a šnorchlování

Nejnavštěvovanější místo k potápění je The Magnet (Sopia Lawisa), ale kvůli silným proudům je určeno jen pro zkušené potápěče. Lze tu vidět kladivohlavé žraloky či whitetip žraloka. Jednodušší potápění nabízí Coral garden, Wollis Pinnacle (žraloci, koráli) nebo Gili Sera (pokud není silný proud, tak uvidíte žraloky, mořské hady, krevety, ropušky). Potápět se dá i v oblasti Senggigi, kde najdete podvodní jeskyně (Malimbu cave) a krásné korály. Nejvyhledávanějším místem ke šnorchlování jsou určitě Gili ostrovy. Díky korálovému útesu kolem nich tu můžete pozorovat želvy, žraloky, vzácnou rybku mola mola a jiné korálové rybky.

Surfování

Na Lomboku jsou ideální podmínky pro surfování. Najdete tu pláže pro začátečníky (například Selong Belanak), kde si jednoduše zaplatíte surfařský kurz. Na své si však přijdou i zkušení surfeři (Ekas bay, Desert point).

Kurzy vaření

Pokud se chcete naučit několik místních jídel, stačí si zaplatit kurz vaření, kde vás určitě naučí místní speciality Nasi Goreng či Green chicken curry. Ceny se pohybují od 10 euro na osobu.

Horská turistika

Sopka Mt. Rinjani patří k těm nejkrásnějším místům, která máte na ostrově možnost vidět. Výstup je opravdu náročný i pro zkušenější trekery. Vstupní branou této sopky jsou vesnice Senaru na severní straně hory (dostupnější přeprava) nebo Sembalun Lawang na východní straně hory. Vystoupit můžete jen na okraj kráteru, nebo až na samotný vrchol ve výšce 3.700 m n. m. Výstup trvá 2–4 dny a ceny za průvodce i se servisem se pohybují od 100 do 300 euro. Tento výlet se moc nedoporučuje absolvovat na vlastní pěst, pokud nejste zkušený turista, nemáte potřebnou výbavu a dobré informace o této stále aktivní sopce.

Pokud si netroufáte na výstup na sopku, Lombok má na jihu v okolí Kuty, ale i na severu v okolí Senggigi velmi hornaté pobřeží, příroda je tu krásně zelená plná palem a podnebí je tu příznivé. Krásný výhled se naskýtá z kopců hned vedle pláže Tanjunn Ann. Další z možností je několikahodinový výstup na méně náročnou horu Pergasingan.

Co tady objevíš?

Lombok, téměř zapomenutý ostrov s nádhernou přírodou rozprostírající se hned vedle známějšího souseda, ostrova Bali. Říká se, že Lombok vypadá jako Bali před 20 lety. Turismus se teprve probouzí, a proto vás čeká všudypřítomný klid, poloprázdné pláže s bílým pískem a téměř nedotknutelná zelená příroda. Ostrov ležící jen 40 km od Bali je vykoupením pro všechny, kteří se vyhýbají plným plážím a rušným městům.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
1-2 týdny
Ideální délka pobytu, během níž si oddychnete na plážích a zažijete dobrodružství v horách.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Období sucha se kryje s naším létem, ale i mimo hlavní sezonu počasí nezkazí vaše plány.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Cena, za kterou se běžně dostanete z ČR na Lombok.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu