Průvodce ostrovem
Klidný Lombok
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Lomboku

Jak se dopravit na Lombok

Na ostrov Lombok se dá dopravit vícero způsoby:

Letecky

I když existuje několik mezinárodních spojení přímo na Lombok (z Kuala Lumpur nebo Austrálie), nejčastější způsob cestování na Lombok je právě s přestupem na Bali (na letišti v Denpasaru) nebo v Kuala Lumpur. Na Bali létají všechny velké aerolinky z Prahy, Vídně nebo Budapešti, vždy minimálně s jedním přestupem. Na ostrově se nachází jediné letiště Lombok International Airport.

V zásadě máte 3 možnosti koupě letenek:

  • Na jedné letence z Prahy, obvykle vyjde na částku mezi 18.500 a 21.000 Kč,
  • Přes Kuala Lumpur (z Prahy do KL mezi 13-15 tisíci), dále pak s Air Asia, zpáteční letenka kolem 2.500 Kč,
  • Přes Bali (z Prahy mezi 15-17 tisíci), dále pak 30minutový let s Lion Air, zpáteční letenka od 800 Kč.

Lodí

Z přístavu Padang Bai na severovýchodě Bali. Cena za veřejný trajekt činí přibližně 3 eura a trvá 4–5 hodin. Trajekt odjíždí nonstop každou hodinu. Na Lomboku přistanete v přístavu Lembar. Jde o nejlevnější, ale i nejdelší možnost dopravy. Pozor, nenechejte se nachytat místními obchodníky, kteří vám budou tvrdit, že cesta je nebezpečná a přemlouvat vás k využití drahých speedboatů.

Speedboat

Čili rychlostní člun stojí 50–80 euro (tedy víc než letenka) a jízda trvá asi 2,5 hodiny, odjíždí ze stejného přístavu jako běžné lodě, tedy padang Bai na Bali. Nedoporučuje se lidem, jimž vadí vlny, protože se jedná o dost nepříjemnou a agresivní plavbu.

Jak cestovat po Lomboku

Doprava na Lomboku (kromě hlavního města Mataram) je v porovnání s Bali relativně klidná. Jako všude v Asii je i tady velká koncentrace skútrů a motorek. Nezapomeňte, že se jezdí vlevo. Žádná forma MHD tak, jak ji známe z našich končin, tady nefunguje.

Skútr

Nejjednodušší způsob přepravy po Lomboku je pronájem skútru, na němž můžete procestovat ostrov podle potřeby. Silnice jsou už v o dost lepším stavu než v minulosti, ale najdou se i rozbité úseky s dírami. Skútr si můžete pronajmout na každém rohu, nejbezpečněji přímo ve svém hotelu. Cena za den se pohybuje od 50.000 rupií (cca 100 Kč) a za litr benzinu nezaplatíte ani 60 centů. Natankujte buď na čerpacích stanicích, nebo častěji ze skleněných lahví, které se prodávají podél cest. Místní lidé sice helmu často nenosí, ale vy si ji hlavně kvůli bezpečnosti a případné kontrole nasaďte. Oficiálně je potřeba k jízdě mezinárodní řidičský průkaz, ale v reálu to skoro nikdo neřeší.

Autem

Půjčení auta je samozřejmě možné a levné (kolem 400 Kč na den). Vyplatí se těm, kteří se bojí jízdy na skútru, nicméně pamatujte, že ulice a silnice jsou velmi úzké a velmi klikaté a provoz ve městě značně chaotický. Na Lomboku nepůsobí příliš mezinárodních autopůjčoven, nicméně v části Senggigi na západě ostrova najdete desítky místních půjčoven na každém rohu, rezervace předem není nutná.

Taxi

Taxikáři se na vás vrhnou už v přístavu nebo na letišti, a tak je není potřeba dlouho vyhledávat. Nejověřenější taxislužbou jsou bleděmodré taxíky Bluebird, které automaticky zapínají taxametr a nemusíte domlouvat předražené ceny za cestu.

Soukromý řidič

Častou formou pro turisty jsou soukromí řidiči, kteří číhají na každém trochu víc frekventovaném místě. V tomto případě už musíte sjednávat cenu a dohadovat podmínky, nejlépe před nástupem do auta. Takového řidiče si můžete pronajmout i na celý den a bude vás vozit, kam potřebujete. V turistických oblastech Kuta Lombok nebo Senggigi najdete i mnoho obchodníků, kteří nabízí přepravní služby na mnoho míst po celém ostrově ve sdíleném autě nebo minivanu.

Co tady objevíš?

Lombok, téměř zapomenutý ostrov s nádhernou přírodou rozprostírající se hned vedle známějšího souseda, ostrova Bali. Říká se, že Lombok vypadá jako Bali před 20 lety. Turismus se teprve probouzí, a proto vás čeká všudypřítomný klid, poloprázdné pláže s bílým pískem a téměř nedotknutelná zelená příroda. Ostrov ležící jen 40 km od Bali je vykoupením pro všechny, kteří se vyhýbají plným plážím a rušným městům.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
1-2 týdny
Ideální délka pobytu, během níž si oddychnete na plážích a zažijete dobrodružství v horách.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Období sucha se kryje s naším létem, ale i mimo hlavní sezonu počasí nezkazí vaše plány.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Cena, za kterou se běžně dostanete z ČR na Lombok.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu