Lombok

Co vidět a navštívit na Lomboku

10 míst co vidět na Lomboku

Rinjani Falls
Vodopády v Rinjani

Při návštěvě severního Lomboku určitě nevynechejte Rinjani national park, součástí něhož je několik nádherných vodopádů. Po příjezdu se už jen kochejte krásnou a nezapomeňte se vykoupat. Mezi nejznámější vodopády v tomto parku patří Tiu Kelep, Sindang Gila, Jeruk Manis, Benang Stokel a Benang Kelambu.

Zobrazit místo
Sasaská vesnice
Sasaská vesnička

85 % obyvatel Lomboku tvoří Sasakové, kteří sem přišli z ostrova Jáva a na rozdíl od Bali tu žijí převážně muslimští obyvatelé. V typické sasaské vesnici žijí lidé velmi prostě, bez elektřiny či kanalizace v bambusových domcích z hlíny a palmových listů. Nejvíc navštěvovaná je vesnice Sade.

Zobrazit místo
Mataram
Mataram

Při návštěvě hlavního města Mataram nebudete mít nouzi o nákup suvenýrů. Nachází se tu mnoho uliček s různými řemeslnickými výrobky. Kromě toho určitě nevynechejte Pura Meru – druhý největší hinduistický chrám na Lomboku, muzeum Negiri Nusa Tenggara Barat – najdete tu informace z geologie, kultury a historie Lomboku nebo vodní palác Mayura  Water Palace. Ulice Mataramu jsou velmi rušné s častými dopravními zácpami.

Zobrazit místo
Gili ostrovy
Ostrovy Gili

Gili Air, Gili Meno a Gili Trawagan je trojice korálových ostrovů na severozápadě Lomboku. Jsou velmi lehce přístupné (do několika minut) z přístavu Bangsal nebo veřejnými loděmi nebo komerčními plavidly. Pokud hledáte klid a nevadí vám, že na ostrově skoro nikdo není, kupte si lístek na Gili Meno. Jde o ostrov zamilovaných a rodin s dětmi. Gili Trawangan (Gili T) je naopak nejvíc turistický a je známý též pro bujaré party. Gili Air je nejbližší…

Zobrazit místo
Selong Belanak
Selong Belanak

Jedna z nejkrásnějších pláží na Lomboku. Kvůli středně velkým vlnám je vhodná pro začátečníky v jízdě na surfu. Je široká, dlouho mělká s jemným pískem téměř bez otravných prodejců.

Zobrazit místo
Gunung Rinjani
Gunung Rinjani

Dominantu celého ostrova tvoří 3 726 metrů vysoká sopka Gunung Rinjani s nádherným kráterovým jezerem Segara Anak. Trek začíná ve vesničce Senaru poblíž města Bayan a pokud chcete zdolat vrchol, vyhraďte si 2-3 dny. Celková délka trasy měří přes 33 km a převýšení čítá přes 4 tisíce metrů. Méně zdatní jedinci končí trasu u jezera Segara Anak, čímž si celou trasu zkrátí na třetinu, zároveň se ale nepřipraví o krásné výhledy.  Ve vesnici Senaru…

Zobrazit místo
Tampah Beach
Tampah Beach

Méně známá pláž ležící mezi Mawun a Selong Belanak. Nádherná dvoukilometrová pláž s průzračnou vodou a velmi čistým okolím. Je možné, že tu za celý den na nikoho nenatrefíte. Za pár drobných a velmi chutně se dá najíst v jednom ze dvou warungů. Skryté tajemství Lomboku.

Zobrazit místo
Kuta Lombok
Kuta Lombok

Lombocká verze Kuty se snaží podobat té na Bali, ale stále je naštěstí několik let pozadu. Na pobřeží se buduje betonová promenáda Mandalika, kterou ve velkém počtu navštěvují ostrované. Na pláži je hrubý písek a množství lidí z něho netvoří nejideálnější místo k dlouhodobějšímu pobytu.

Zobrazit místo
Tanjung Ann
Tanjung Ann

Pláž jen několik kilometrů od Kuty s ikonickými houpačkami v moři a krásným bílým pískem. Warungy jsou tu téměř po celé délce pláže, ale není možné říci, že by pláž byla kvůli tomu přeplněná turisty, i když patří mezi ty rušnější. Cesta sem vede z části po rozbité silnici, ale určitě stojí za návštěvu i díky nedalekému výhledu na západ slunce.

Zobrazit místo
Batu Bolong
Batu Bolong Temple

Hinduistický chrám ležící na západním pobřeží na skále u pláže Senggigi.

Zobrazit místo

Chystáš se na Lombok?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020