Rantepao

Počasí na Sulawsi a kdy sem jet

Počasí na Sulawsi

Ostrov Sulawesi zhruba v polovině přetíná rovník, podnebí zde panuje tedy tropické. Očekávat můžete vysokou vlhkost vzduchu, která způsobuje, že především ve městech jako Makassar bývá jako ve skleníku. Teploty vzduchu nebývají vyšší než 35 °C, ale v kombinaci s vlhkostí dokážou být vedra v nížinách dost nepříjemná.

Naštěstí je Sulawesi ostrov celkem hornatý, a tak lze před teplem utéci třeba do regionu Tana Toraja, kde ve výškách nad 1.000 metrů panují příjemné teploty kolem 25 °C.

Příjemně je také u moře, od něhož vzhledem k protáhlému tvaru ostrova nebudete nikdy vzdáleni více než 40 kilometrů. Teplota vody se pohybuje kolem 30 °C, vydržíte tedy šnorchlovat i několik hodin, aniž by vám byla zima.

Tabulka teplot během roku

Sulawesi - Počasí podobné pro celý ostrov

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
déšť
31 °C
únor
déšť
31 °C
březen
přeháňky
31 °C
duben
přeháňky
32 °C
květen
polojasno
32 °C
červen
jasno
32 °C
červenec
jasno
32 °C
srpen
jasno
34 °C
září
jasno
34 °C
říjen
jasno
34 °C
listopad
přeháňky
33 °C
prosinec
přeháňky
31 °C

Kdy jet na Sulawesi

Hlavní sezona panuje na Sulawesi od května do září, kdy je období sucha a můžete očekávat nejstabilnější počasí. Sulawesi ovšem není Sumatra, a tak se nemusíte bát přijet ani v období dešťů – to je tady totiž celkem mírné, prudší deště se objevují většinou jen od prosince do února. Výborný čas k cestování po Sulawesi je třeba na přelomu října a listopadu, kdy ještě skoro neprší, ale hlavní sezona už skončila, a tak se o mnoho míst nebudete muset dělit s dalšími turisty.

Chystáš se na Sulawesi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukasdub
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.