Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Sulawesi
Počasí podobné pro celý ostrov

31 °C

31 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

34 °C

34 °C

34 °C

33 °C

31 °C

Počasí na Sulawsi

Ostrov Sulawesi zhruba v polovině přetíná rovník, podnebí zde panuje tedy tropické. Očekávat můžete vysokou vlhkost vzduchu, která způsobuje, že především ve městech jako Makassar bývá jako ve skleníku. Teploty vzduchu nebývají vyšší než 35 °C, ale v kombinaci s vlhkostí dokážou být vedra v nížinách dost nepříjemná.

Naštěstí je Sulawesi ostrov celkem hornatý, a tak lze před teplem utéci třeba do regionu Tana Toraja, kde ve výškách nad 1.000 metrů panují příjemné teploty kolem 25 °C.

Příjemně je také u moře, od něhož vzhledem k protáhlému tvaru ostrova nebudete nikdy vzdáleni více než 40 kilometrů. Teplota vody se pohybuje kolem 30 °C, vydržíte tedy šnorchlovat i několik hodin, aniž by vám byla zima.

Kdy jet na Sulawesi

Hlavní sezona panuje na Sulawesi od května do září, kdy je období sucha a můžete očekávat nejstabilnější počasí. Sulawesi ovšem není Sumatra, a tak se nemusíte bát přijet ani v období dešťů – to je tady totiž celkem mírné, prudší deště se objevují většinou jen od prosince do února. Výborný čas k cestování po Sulawesi je třeba na přelomu října a listopadu, kdy ještě skoro neprší, ale hlavní sezona už skončila, a tak se o mnoho míst nebudete muset dělit s dalšími turisty.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lukáš Dubský
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu