S trochou nadsázky lze říct, že není nic jednoduššího než shánět ubytování na Sulawesi. Místní obyvatelé jsou velmi nápomocní a zároveň je jejich pomoc většinou nezištná – často jim ke štěstí stačí, že se s nimi vyfotíte. Ubytování bývá velmi levné, samozřejmě záleží na vašich požadavcích. Dvojlůžkový pokoj se dá sehnat už za zhruba 200 korun, v základní výbavě bývá větrák, pokoje s klimatizací jsou o něco dražší. V koupelně často teče jen vlažná nebo studená voda, vzhledem k počasí to ale není výraznější problém.

Kde se ubytovat v Sulawesi

Makassar – levné hotely lze nalézt v čínské čtvrti, která leží hned vedle konečné stanice autobusu z letiště.

Tana Toraja – ve městě Rantepao existuje celá řada levných homestayů. V případě, že se vydáte i do hor, nabízí se vesnice Batutumonga s pěknými místy v různých cenových hladinách.

Tentena – u jezera Poso patří k nejoblíbenějším Hotel Victory, který je levný, přiměřeně pohodlný a dokážou vám tam zorganizovat cestu do Ampany, odkud vyráží lodě na Togianské ostrovy.

Togianské ostrovy – nejčastěji se jezdí na ostrov Kadidiri, kde najdete na stejné pláži hned 3 resorty, 2 dražší (a luxusnější) a 1 levnější s pouze základním vybavením. Pokud jste spíše samotáři, vydejte se na ostrov Malenge, kde se v resortu Malenge Indah budete cítit jak skuteční trosečníci – jen vy, váš bungalov a kolem moře a neprostupná džungle. Ubytování na Togianských ostrovech je o něco dražší než jinde, jelikož je v něm zahrnuta plná penze – na ostrovech není možné nikde nakoupit.

Bunaken – tento ráj potápěčů nabízí rozmanité možnosti ubytování. Podobně jako na Togianských ostrovech si platíte plnou penzi, pořídit se v levnějších resortech dá už od 300 korun na osobu.

Tomohon – pokud chcete být blízko proslaveného tržiště a nechcete se z autobusového nádraží vláčet daleko s batohy, vyplatí se ubytování v hotelu Leos, který za rozumnou cenu (asi 600 korun za dvojlůžkový pokoj) nabízí velmi luxusní ubytování.

Manado – nabízí celou škálu hotelů, ceny jsou o něco vyšší než v Makassaru, ale stále velmi příznivé.

Ceny

Sulawesi nabízí levné ubytování, ať už v homestayích, hotelech či resortech. Dvojlůžkový pokoj bez klimatizace seženete od 200 korun, za klimatizaci si trochu připlatíte. V resortech na Togianských ostrovech či Bunakenu si platíte plnou penzi, která se dá pořídit od 300 korun na osobu.

Vyhledej si svůj hotel na Sulawsi. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lukáš Dubský
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu