Průvodce ostrovem
Unikátní Sulawsi
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Sulawsi

S trochou nadsázky lze říct, že není nic jednoduššího než shánět ubytování na Sulawesi. Místní obyvatelé jsou velmi nápomocní a zároveň je jejich pomoc většinou nezištná – často jim ke štěstí stačí, že se s nimi vyfotíte. Ubytování bývá velmi levné, samozřejmě záleží na vašich požadavcích. Dvojlůžkový pokoj se dá sehnat už za zhruba 200 korun, v základní výbavě bývá větrák, pokoje s klimatizací jsou o něco dražší. V koupelně často teče jen vlažná nebo studená voda, vzhledem k počasí to ale není výraznější problém.

Kde se ubytovat v Sulawesi

Makassar – levné hotely lze nalézt v čínské čtvrti, která leží hned vedle konečné stanice autobusu z letiště.

Tana Toraja – ve městě Rantepao existuje celá řada levných homestayů. V případě, že se vydáte i do hor, nabízí se vesnice Batutumonga s pěknými místy v různých cenových hladinách.

Tentena – u jezera Poso patří k nejoblíbenějším Hotel Victory, který je levný, přiměřeně pohodlný a dokážou vám tam zorganizovat cestu do Ampany, odkud vyráží lodě na Togianské ostrovy.

Togianské ostrovy – nejčastěji se jezdí na ostrov Kadidiri, kde najdete na stejné pláži hned 3 resorty, 2 dražší (a luxusnější) a 1 levnější s pouze základním vybavením. Pokud jste spíše samotáři, vydejte se na ostrov Malenge, kde se v resortu Malenge Indah budete cítit jak skuteční trosečníci – jen vy, váš bungalov a kolem moře a neprostupná džungle. Ubytování na Togianských ostrovech je o něco dražší než jinde, jelikož je v něm zahrnuta plná penze – na ostrovech není možné nikde nakoupit.

Bunaken – tento ráj potápěčů nabízí rozmanité možnosti ubytování. Podobně jako na Togianských ostrovech si platíte plnou penzi, pořídit se v levnějších resortech dá už od 300 korun na osobu.

Tomohon – pokud chcete být blízko proslaveného tržiště a nechcete se z autobusového nádraží vláčet daleko s batohy, vyplatí se ubytování v hotelu Leos, který za rozumnou cenu (asi 600 korun za dvojlůžkový pokoj) nabízí velmi luxusní ubytování.

Manado – nabízí celou škálu hotelů, ceny jsou o něco vyšší než v Makassaru, ale stále velmi příznivé.

Ceny

Sulawesi nabízí levné ubytování, ať už v homestayích, hotelech či resortech. Dvojlůžkový pokoj bez klimatizace seženete od 200 korun, za klimatizaci si trochu připlatíte. V resortech na Togianských ostrovech či Bunakenu si platíte plnou penzi, která se dá pořídit od 300 korun na osobu.

Vyhledej si svůj hotel na Sulawsi. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Indonéský ostrov Sulawesi, známý také pod názvem Celebes, je 11. největším ostrovem světa. I přes krásné horské scenerie, malebné ostrůvky a unikátní kulturu zatím Sulawesi uniká zájmu většiny cestovatelů.

Sulawesi je destinací, kde můžete strávit dovolenou ve stínu palem na Togianských ostrovech, poznávat pro Evropana těžko pochopitelnou kulturu Torajů nebo šnorchlovat na překrásných korálových útesech poblíž ostrova Bunaken.

Ve všech případech vás bude čekat krásné slunečné počasí a pohostinní obyvatelé, kteří patří k nejsrdečnějším lidem na světě.

Průvodce pro tebe napsal Lukáš Dubský
Připrav se na
2-3 týdny
Ideální doba na prozkoumání ostrova. Cesta je daleká, kratší dobu pobytu proto nedoporučujeme.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - říjen
V těchto měsících je období sucha a jistota stabilního počasí. Na Sulawesi lze však vyrazit po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Běžná cena letenky. Nejprve je nutné se dopravit do Jakarty nebo na Bali a odtamtud pak využít vnitrostátní lety.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lukáš Dubský
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu