Rantepao

Ubytování na Sulawsi

S trochou nadsázky lze říct, že není nic jednoduššího než shánět ubytování na Sulawesi. Místní obyvatelé jsou velmi nápomocní a zároveň je jejich pomoc většinou nezištná – často jim ke štěstí stačí, že se s nimi vyfotíte. Ubytování bývá velmi levné, samozřejmě záleží na vašich požadavcích. Dvojlůžkový pokoj se dá sehnat už za zhruba 200 korun, v základní výbavě bývá větrák, pokoje s klimatizací jsou o něco dražší. V koupelně často teče jen vlažná nebo studená voda, vzhledem k počasí to ale není výraznější problém.

Kde se ubytovat v Sulawesi

Makassar – levné hotely lze nalézt v čínské čtvrti, která leží hned vedle konečné stanice autobusu z letiště.

Tana Toraja – ve městě Rantepao existuje celá řada levných homestayů. V případě, že se vydáte i do hor, nabízí se vesnice Batutumonga s pěknými místy v různých cenových hladinách.

Tentena – u jezera Poso patří k nejoblíbenějším Hotel Victory, který je levný, přiměřeně pohodlný a dokážou vám tam zorganizovat cestu do Ampany, odkud vyráží lodě na Togianské ostrovy.

Togianské ostrovy – nejčastěji se jezdí na ostrov Kadidiri, kde najdete na stejné pláži hned 3 resorty, 2 dražší (a luxusnější) a 1 levnější s pouze základním vybavením. Pokud jste spíše samotáři, vydejte se na ostrov Malenge, kde se v resortu Malenge Indah budete cítit jak skuteční trosečníci – jen vy, váš bungalov a kolem moře a neprostupná džungle. Ubytování na Togianských ostrovech je o něco dražší než jinde, jelikož je v něm zahrnuta plná penze – na ostrovech není možné nikde nakoupit.

Bunaken – tento ráj potápěčů nabízí rozmanité možnosti ubytování. Podobně jako na Togianských ostrovech si platíte plnou penzi, pořídit se v levnějších resortech dá už od 300 korun na osobu.

Tomohon – pokud chcete být blízko proslaveného tržiště a nechcete se z autobusového nádraží vláčet daleko s batohy, vyplatí se ubytování v hotelu Leos, který za rozumnou cenu (asi 600 korun za dvojlůžkový pokoj) nabízí velmi luxusní ubytování.

Manado – nabízí celou škálu hotelů, ceny jsou o něco vyšší než v Makassaru, ale stále velmi příznivé.

Ceny

Sulawesi nabízí levné ubytování, ať už v homestayích, hotelech či resortech. Dvojlůžkový pokoj bez klimatizace seženete od 200 korun, za klimatizaci si trochu připlatíte. V resortech na Togianských ostrovech či Bunakenu si platíte plnou penzi, která se dá pořídit od 300 korun na osobu.

Chystáš se na Sulawesi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukasdub
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Sulawsi. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.