Rantepao

Co vidět a navštívit na Sulawsi

16 míst co vidět na Sulawsi

Rantepao

Makassar

Vzhledem k tomu, že je Makassar (známý též jako Ujung Pandang) hlavním městem a vstupní branou na Sulawesi, patrně se mu nevyhnete. Příliš zajímavého toho tu k vidění není. Hlavní město ostrova může sloužit k seznámení s indonéskou kulturou, ale hlavně vynikající místní kuchyní, výběr restaurací je tu nepřeberný. V centru hlavního města Makassar najdete pevnost Fort Rotterdam, která připomíná dobu, kdy na ostrově vládli Holanďané. Součástí…

Zobrazit místo
Rantepao

Lemo

Skalní stěna poblíž Rantepaa plná vytesaných hrobů. Ze skalní římsy na vás budou shlížet figurky tau-tau, které víceméně věrně zachycují podobu zemřelého. Některé jsou dokonce v životní velikosti. K lokalitě se dá buď dojet taxíkem, nebo se kijangem svézt na odbočku (je značená) a odtud se vydat pěšky (trvá to asi půlhodinu).

Zobrazit místo
Rantepao

Londa

Stejně jako v Lemu, tak i zde naleznete skalní stěnu s figurkami tau-tau, navíc tu uvidíte i pohřební jeskyni, která je plná rakví. Mnoho z nich se už dávno rozpadlo, a tak se lidské kosti válí všude kolem vás. Do jeskyně můžete jít s průvodcem, pokud si přinesete zdroj světla, můžete se tam vydat sami. Čekají vás rakve, kosti, krápníky, ale i děsivě vypadající (i když neškodní) pavouci na stěnách. Do Londy se dá dojet taxíkem, nebo se kijangem…

Zobrazit místo
Rantepao

Ke te Kesu

Na tomto místě najdete ty nejstarší tongkonany (tradiční obydlí Torajů) v celé oblasti. Zároveň se tu také nachází známé skalní pohřebiště se starými visutými hroby. Velká část rakví už ovšem shnila a jejich obsah se válí všude kolem. Dostat se sem dá buď taxíkem, nebo kijangem.

Zobrazit místo
Rantepao

Batutumonga

Malá vesnička v oblasti Tana Toraja. Nabízí možnosti návštěvy skalních pohřebišť Lakomoto a Pana, ale také výstup na horu Gunung Seseanu, která měří asi 2.150 metrů.

Zobrazit místo
Rantepao

Tentena

Toto malé městečko leží na břehu jezera Poso a ještě na začátku 21. století bylo centrem krvavých bojů mezi křesťany a muslimy. Dnes se ovšem jedná o příjemné a ospalé město, které kromě ohromného jezera nabízí i pohřební jeskyni Latea a především nádherné vodopády Saluopa. K těm se bohužel nedá dostat žádnou veřejnou dopravou, nejjednodušší možností je pronájem motocyklu.

Zobrazit místo
Rantepao

Malenge

Malý ostrov, který je součástí Togianských ostrovů. Dá se sem dostat veřejnou lodní dopravou, která je sice pomalá, ale levná. V přístavu čekají zaměstnanci ubytovacích zařízení, aby si odvezli turisty na své pláže schované v překrásných zátokách, kam se jinak než lodí nedostanete. Na Malenge je kromě pláží už jen hustá džungle, netopýří jeskyně a malá vesnice Bajoů, kteří žijí v chatrčích na kůlech přímo nad mořem a přezdívá se jim mořští…

Zobrazit místo
Rantepao

Kadidiri

Nejpopulárnější z Togianských ostrovů. Na krásné pláži se vedle sebe tísní 3 resorty, které nabízí zajímavé šnorchlovací i potápěčské výlety za rozumné ceny. Oproti jiným lokacím na Sulawesi tu bývá i celkem dost turistů, takže je to ideální místo pro nějakou party. Kdo má radši klid, může vyrazit na asi čtvrthodinovou procházku džunglí k Baracuda Bay, kde bude mít pláž a korálové útesy patrně jen pro sebe.

Zobrazit místo
Rantepao

Bunaken

Ostrov Bunaken je ráj všech potápěčů i milovníků šnorchlování. Korálové útesy kolem ostrova jsou neuvěřitelně rozmanité, hejna pestrobarevných ryb se prohání všude kolem. Ne nadarmo se říká, že jde o jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě. Domluvit se zde dají také výlety, díky nimž uvidíte mořské želvy nebo delfíny. Na ostrov jezdí loď z Manada, jednotlivé resorty si své hosty často přepravují samy a tyto soukromé lodě berou na…

Zobrazit místo
Rantepao

Tomohon

Malé podhorské město obývají především Minahasané. Toto indonéské etnikum je známé hlavně svým pestrým jídelníčkem. Tomohonský trh je velkou turistickou atrakcí – v řeznické sekci můžete kromě klasického vepřového nebo kuřecího masa zakoupit i takové pochoutky, jako jsou pes, krajta, netopýr nebo krysa. Návštěva trhu je spíš pro lidi se silným žaludkem, jelikož pohled na psy zavřené v malých klecích, jak čekají na porážku, není právě příjemný.…

Zobrazit místo
Rantepao

Mahawu

Sopka, která leží kousek od Tomohonu, odkud je snadno dostupná pěšky. Již vyhasla, ale procházka kolem jejího kráteru je velmi zajímavá. Z vrcholu je navíc pěkný výhled na sopku Empung, z níž se naopak vytrvale kouří.

Zobrazit místo
Rantepao

Linow

Asi 15 kilometrů od Tomohonu leží toto sirné jezero, které vás překvapí svou sytě zelenou barvou i bublinkami, které neustále unikají ze dna a vzbuzují dojem, jako kdyby se voda v jezeru vařila. Návštěvu doprovází také silný zápach sirovodíku, na nějž zapomenete při návštěvě místní kavárny.

Zobrazit místo
Rantepao

Manado

2. největší město na Sulawesi. A také nejmodernější, nachází se zde dost obchodních domů, kde můžete nakoupit před odletem. Poblíž Manada se nachází frekventované letiště, které většina cestovatelů využívá buď při příletu, nebo odletu.

Zobrazit místo
Rantepao

Wakatobi

Mořský národní park s nejvyšším počtem korálových útesů na světě. Zdejší ostrovy jsou také největším bariérovým útesem v Indonésii. Wakatobi se nachází na jihovýchodě Sulawesi, což je část ostrova, která je dost obtížně dostupná. Po souši je cesta z Makassaru bez vlastního dopravního prostředku takřka nemožná, většina cestovatelů tedy využívá lodní dopravu.

Zobrazit místo
Rantepao

Lore Lindu

Tento národní park v Centrálním Sulawesi je pohádkovým místem především pro ornitology. Ve zdejších tropických lesích se totiž nachází 77 endemicky se vyskytujících druhů ptáků. Nejjednodušší je cesta z města Palu.

Zobrazit místo
Rantepao

Tangkoko

Severovýchodní část Sulawesi ukrývá krásný národní park Tangkoko, kam turisté vyráží, aby spatřili nejmenšího primáta na světě – nártouna celebeského. Vzhledem k tomu, že je nártoun noční tvor, není od věci najmout si průvodce, který dokáže malého primáta lépe najít.

Zobrazit místo

Chystáš se na Sulawesi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukasdub
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu