Borobudur

Počasí v Yogyakartě a kdy sem jet

Počasí v Yogyakartě

Hutné teplo zde panuje celoročně, ale průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 26 °C, díky čemuž je prohlídka města a okolních památek o poznání příjemnější než na mnoha jiných místech v regionu. Nejvyšší teploty můžou vystoupat až k 31 °C, a to zejména v říjnu, nejnižší pak mohou klesnout až k 20 °C, což je nejpravděpodobnější v červenci a srpnu. Mezi prosincem a březnem trvá místní období dešťů, léto je naopak poměrně suché; červenec, srpen a září jsou nejsuššími měsíci v roce. Nejsnesitelnějšími měsíci pro návštěvu z hlediska nejnižší humidity jsou pak září a srpen.

Dny jsou zde průměrně dlouhé – 12,5 hodiny, nicméně protože slunce vychází brzy (okolo 6. hodiny ráno), brzy se také stmívá (okolo 18. hodiny odpoledne), s čímž je třeba počítat, zejména pokud chcete stihnout oba důležité chrámy v jeden den a za světla.

Tabulka teplot během roku

Yogyakarta - Počasí během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
déšť
30 °C
únor
déšť
30 °C
březen
déšť
30 °C
duben
přeháňky
31 °C
květen
přeháňky
31 °C
červen
jasno
31 °C
červenec
jasno
30 °C
srpen
jasno
30 °C
září
jasno
31 °C
říjen
polojasno
31 °C
listopad
přeháňky
30 °C
prosinec
přeháňky
30 °C

Kdy jet do Yogyakarty

Nejlepším měsícem z hlediska sucha, relativně nízkých teplot a nízké humidity je k návštěvě červenec a srpen, nicméně Yogyakarta se dá doporučit celoročně. Pokud se v oblasti nacházíte v době, kdy v Yogyakartě probíhá období dešťů, nezavrhujte její návštěvu – stát za to bude i tak, pouze pak vyžaduje o něco pečlivější plánování.

Chystáš se do Yogyakarty?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.