Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Jakarta
Počasí během roku

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C

32 °C

31 °C

31 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

30 °C

Počasí v Jakartě

Hutné dusno zde panuje prakticky pořád, průměrné teploty se po celý rok pohybují mezi 28 a 30 °C. Nejvyšší teploty můžou vystoupat až k 33 °C, a to zejména na podzim (v říjnu), nejnižší pak mohou klesnout až k 26 °C, takového požehnání se ovšem v Jakartě nedočkáte příliš často. Mezi prosincem a březnem pak trvá místní dešťová sezona; nejsilnější deště pak zažijete v lednu. Léto je naopak poměrně suché, se srpnem jakožto nejsušším měsícem, následovaným zářím a červencem. Spoléháte-li na osvěžující větřík, nedělejte to, Jakarta totiž celoročně zažívá jen velmi málo větrných dní.

Na naše poměry se zde také velmi brzy stmívá, slunce stabilně zapadá okolo 18. hodiny. Na druhou stranu také poměrně brzy vychází, ranní ptáčata si tedy už od 6. hodiny ráno mohou užívat méně rušné Jakarty.

Kdy jet do Jakarty

Vzhledem k tomu, že jen málokdo vyráží do Jakarty jako takové, není jakartská sezóna tou nejsměrodatnější pro váš výlet, míříte-li primárně na indonéské ostrovy a Jakarta je pro vás jen ozvláštněním výletu.

Stane-li se pro vás Jakarta hlavním cílem, pak je zcela jistě nejlepší vyrazit přes léto, nejlépe v srpnu, kdy je nejmenší množství dešťových srážek. Dobrou variantou je i červenec nebo září. Ani období dešťů ovšem nemusí vaší návštěvě nějak zásadně vadit; Jakarta je vše, jen ne město, v němž prochodíte boty. Vzhledem k tomu, že značnou část času strávíte uvnitř památek, v restauracích či v dopravních prostředcích a všudypřítomných dopravních zácpách, nemusí vás déšť nijak obtěžovat. Stačí jen počkat, až přejde (jen velmi výjimečně prší delší dobu v kuse), a vyrazit ven, když zrovna neprší.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu