Noční most v Dublinu
Dublin

20 míst co vidět v Dublinu

Guinness Storehouse

Historická továrna, Muzeum

Guinness Storehouse

Tmavé pivo Guinness patří k nejznámějším světovým produktům a irským národním klenotům. Specifická chuť i barva proslavila irské pivo Guinness po celém světě a přímo v Dublinu máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku výroby tohoto černého moku.

Hlavní pivovar Guinness se rozkládá na 26 hektarech a zabírá podstatnou část západního Dublinu. Moderní části pivovaru sice nejsou veřejnosti přístupné, ale z jedné z historických budov vytvořila firma turistickou atrakci Guinness Storehouse.

A právě Guinness Storehouse je nejnavštěvovanějším turistickým místem v celém Irsku a podle prestižní soutěže World Travel Awards byl dokonce nejlepší turistickou atrakcí v Evropě pro rok 2016.

Návštěva pivovaru – co uvidíte?

Guinness Storehouse sídlí v krásné historické budově pivovaru z roku 1902 a celkem na 7 podlažích představuje kompletní proces vaření piva i historii značky Guinness.

Mnoho cestovatelů od Guinness Storehouse čeká návštěvu reálného pivovaru, kde si pivo stále vaří, nicméně jde spíš o moderní interaktivní muzeum a přímo do výrobních prostor pivovaru se veřejnost nedostane.

Muzejní část

Hlavní část Guinness Storehouse zabírá velmi pěkná interaktivní výstava o výrobě piva. Dozvíte se vše o 4 hlavních ingrediencích (voda, ječmen, chmel a kvasnice), každou z nich si můžete vlastnoručně osahat.

Statické ukázky strojů na výrobu piva doplňuje mnoho textových informačních tabulí a zejména pak videí na velkoplošných obrazovkách.

Kromě výstavy o výrobě piva navštívíte také velice zajímavou část o marketingu piva Guinness a dozvíte se příběh, kterak irské pivo dobylo svět.

Navštivte Gravity Bar

Jedním z nejoblíbenějších míst Guinness Storehouse je střešní Gravity Bar s panoramatickým 360° výhledem na Dublin a mnoha živými hudebními vystoupeními.

Obchod se suvenýry

Součástí komplexu je i nezbytný obchod Guinness Retail Store, kde si můžete zakoupit mnoho suvenýrů od oblečení po půllitry s logem Guinness.

Samozřejmostí je i rozsáhlá nabídka všech piv, která pivovar Guinness vyrábí.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je každý den v následujících časech:

  • pondělí až pátek: 10:00–17:00
  • sobota: 9:30–18:00
  • neděle a svátky: 9:30–17:00

Ceny vstupenek se liší podle věkové kategorie. Lístky lze zakoupit online přes oficiální web nebo i na místě:

  • 26 EUR – dospělí
  • 22 EUR – studenti s ISIC kartou + senioři nad 65 let
  • 10 EUR – děti do 17 let

Kompletní návštěva Guinness Storehouse zabere zhruba 90 minut.

Připlatit si lze vstupenku Guinness Academy, která kromě návštěvy muzea obsahuje i lekci správného čepování piva a certifikát o návštěvě. Celkem trvá tato lekce zhruba 30 minut.

  • 38 EUR – dospělí
  • 32 EUR – studenti a senioři nad 65 let

Oficiální web Guinness Storehouse: www.guinness-storehouse.com

Ubytování u pivovaru

Plánujete delší návštěvu Guinness Storehouse a rádi byste bydleli poblíž?

V docházkové vzdálenosti do 10 minut najdete třeba baťůžkářský hostel Garden Lane Backpackers nebo kompletně zařízené apartmány pro celou rodinu Liberty Townhouses.

Jak se sem dostat?

Guinness Storehouse najdete v západním Dublinu asi 600 metrů od nádraží Heuston.

Nejbližší zastávky MHD:

  • James's (500 metrů) – tramvaj Red Line
  • James Street (250 metrů) – autobusy 13, 123, G1, G2

Chystáš se do Dublinu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 31. 03. 2023

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.