Bari

Počasí v Bari a kdy sem jet

Počasí v Bari

Bari leží v oblasti středomořského klimatu na přechodu mírného a subtropického pásu. To znamená téměř vždy teplejší a příjemnější počasí než panuje v našich končinách. Díky faktu, že Bari leží přímo na pobřeží jsou i horká léta snesitelnější.

Obecně lze říct, že v Bari můžete očekávat mírné zimy s teplotami kolem 13 °C, teplá jara a horká léta a příjemné podzimy, kdy teplota směrem k zimě klesá jen velmi pozvolna. Není třeba se obávat vyloženě deštivých období, sníh v Bari nepotkáte takřka nikdy.

Bari během roku

Počasí v lednu

Během ledna jsou v Bari v průměru nejnižší teploty z celého roku. Běžně je přes den kolem 13 °C, ale nezřídka teplota vystoupá i nad 16 °C. Dešťové přeháňky se objeví asi jednou za 2 až 3 dny, avšak neprší obvykle déle než hodinu denně.

Počasí v únoru

Únor v Bari vítá cestovatele teplotami mezi 13-14 °C a častými, ale krátkými dešťovými přeháňkami. V únoru bývá v Bari často zatažená obloha, ale není třeba se bát extrémů, počasí je velmi stabilní a překvapí jen málokdy.

Počasí v březnu

Březnové teploty pomalu stoupají na průměrných 15 °C, ulice a zahrady začínají bohatě kvést a vše je sytě zelené po vlhké zimě. Přeháňky se pomalu vytrácejí a sprchne jen zhruba každý třetí den, většinou tak, že vaše cestování to nijak neovlivní.

Počasí v dubnu

Duben je naplno jarním měsícem s teplotami okolo 18 °C, ale často už se drápou až na letní hodnoty. Přeháňky se stále objevují, ale velmi slabé a krátké, takže městskou turistiku po Bari a ani výlety do okolí rozhodně nijak neohrozí.

Během dubna si budete užívat nejsytějších barev rozkvetlých rostlin a zelené trávy.

Počasí v květnu

Blížící se léto je velmi znát a průměrné teploty stoupají na 23 °C, výjimkou nejsou ani hodnoty přes 30 °C, hlavně konec měsíce už bývá opravdu teplý. V květnu v Bari panuje většinou slunečná obloha s pár mráčky, jen tu a tam se objeví slabá přeháňka.

Počasí v červnu

Červen je prvním typicky letním měsícem a už od prvních dní teploty pravidelně překračují 27 °C, často i přes 30 °C. Mírný vánek od moře vzduch průběžně pocitově ochlazuje. Déšť už je v červnu spíš výjimečný a objevuje se hlavně v nočních hodinách.

Počasí v červenci

První prázdninový měsíc vítá cestovatele teplotami mezi 29 a 35 °C, které jsou ideální ke koupání v moři, už méně vhodné pro městskou turistiku. Během července si tak jen prolítněte staré město a vypravte se do plážových letovisek v Apulii.

Déšť je v červenci výjimečným jevem, stejně jako zamračená obloha.

Počasí v srpnu

Srpen je v Bari nejteplejší měsíc v roce, počasí se prakticky neliší od července, jen se častěji vyskytnou teplotní extrémy a s nimi spojené večerní bouřky. Běžná srpnová teplota se pohybuje okolo 31 °C, nejteplejší je v tomto měsíci i voda v moři - dosahuje v průměru 27 °C.

Počasí v září

I září je ještě typicky letním měsícem. Teploty v Bari dosahují běžně hodnot nad 26 °C a prší pořád jen výjimečně. Krajina v okolí Bari je vyprahlá a suchá, ale voda v moři příjemně prohřátá a ceny hotelů výrazně nižší. Září je tedy jedním z nejlepších měsíců pro plážovou dovolenou v okolí Bari.

Počasí v říjnu

Během října velmi pomalu nastupuje podzim, stromy se však ještě nebarví. Běžné teploty stoupají na 22 °C a vybízejí tak k dlouhým procházkám po městě i výletům po okolí.

Počasí v listopadu

Listopadové teploty se drží na příjemných 17 °C a ačkoliv je tento měsíc podle statistiky nejdeštivější v roce, nemusíte se bát dlouhotrvajících dešťů. Jen zhruba každý 2. až 3. den se objeví rychlá přeháňka následovaná vysvitnutím sluníčka.

Počasí v prosinci

V prosinci si budete užívat teplot okolo 14 °C a občasných přeháněk, které ale nikdy nebudou trvat déle než 2 hodiny. Až na přelomu listopadu a prosince se začíná barvit listí na stromech, podzim zde však není tak barevný, má jen vybledlejší odstíny žluté a hnědé.

Tabulka teplot během roku

Bari - Teploty vzduchu během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
12 °C
únor
přeháňky
13 °C
březen
polojasno
15 °C
duben
polojasno
18 °C
květen
polojasno
23 °C
červen
jasno
27 °C
červenec
jasno
29 °C
srpen
jasno
29 °C
září
polojasno
26 °C
říjen
polojasno
22 °C
listopad
přeháňky
17 °C
prosinec
přeháňky
14 °C

Teplota vody v moři -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
14 °C
únor
prázdné
13 °C
březen
prázdné
13 °C
duben
prázdné
15 °C
květen
prázdné
19 °C
červen
prázdné
24 °C
červenec
prázdné
27 °C
srpen
prázdné
27 °C
září
prázdné
25 °C
říjen
prázdné
22 °C
listopad
prázdné
18 °C
prosinec
prázdné
15 °C

Kdy jet do Bari

Bari je celoroční destinaci, vypravujete-li se jen za městskou turistikou. Nejsou zde žádné extrémní sezony a ani během zimy se nestává, že by celé dny propršely.

Pokud do Bari a jeho okolí míříte za koupání v moři, pak sem zamiřte pouze v létě, kdy je dostatečně prohřátá voda. Nejteplejší měsíce jsou červen až konec září, během prázdnin (a hlavně v srpnu) však počítejte s velkými davy lidí na plážích a vysokými cenami ubytování. Většina Italů v tuto dobu míří na dovolenou a plní místní letoviska.

Nejlepším měsícem k plážové dovolené v poměru počasí, ceny a zaplněnosti pláží je určitě září.

Chystáš se do Bari?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.