Bari

Jak se dostat do Bari

Letecky

Bari je velmi dobře dostupné letadlem, jen asi 5 km od centra města leží letiště Bari, hlavní vstupní bod pro celý region Apulie. Bari je poměrně rušné letiště, na které míří mnoho low-cost aerolinek z celé Evropy.

Pro české a slovenské cestovatele je nejlepší volbou cesty dvojice aerolinek: Ryanair a Wizz Air. Provozují sem přímé lety z těchto měst:

 • Praha – 2x týdně létá Ryanair i Wizz Air, zpáteční letenky od 500 Kč, nejběžnější cena se pohybuje okolo 2 500 Kč
 • Vídeň – 2-4x týdně létá Ryanair i Wizz Air, zpáteční letenky od 500 Kč, nejběžnější cena se pohybuje okolo 2 500 Kč
 • Wroclaw – 2x týdně létá Wizz Air, zpáteční letenky od 500 Kč, nejběžnější cena se pohybuje okolo 3 000 Kč

Preferujete-li klasické aerolinky, nejčastěji počítejte s cenou mezi 4 000 a 5 500 Kč, obvykle s přestupem ve Frankfurtu, letenky ideálně srovnáte v našem vyhledávači.

Vlakem

Bari má skvělé železniční spojení se zbytkem Itálie. Často i pohodlně se dostanete do všech větších italských měst. Bari sice neleží na hlavní vysokorychlostní trati, ale i tak sem zajíždí rychlovlaky, které můžou aspoň po část trasy do své cílové destinace využít maximální rychlosti. Přímé mezinárodní vlaky do Bari nejezdí.

Jízdenky na dálkových spojích (tj. všechny vlaky označené jako Inter City IC, Frecciargento, Frecciabianca, Frecciarossa) kupujte pro nejnižší cenu ideálně online s předstihem alespoň 3 týdnů na webu státních italských drah trenitalia.com nebo soukromého dopravce italotreno.it, který provozuje pouze rychlovlaky.

Naopak u regionálních spojů (R - Regionale nebo RV - Regionale Veloce) je cena jízdenky vždy stejná až do odjezdu. Koupit můžete také online, ale stačí i před odjezdem u pokladny nebo v automatu.

Podívejte se například cen a jízdních dob z Bari:

 • Řím (Roma) – rychlovlaky jedou 4 až 4,5 hodiny, InterCity 6 hodiny. Nejlevnější a pomalé spoje Trenitalie od 13,90 EUR, nejlevnější rychlovlaky u Italo od 19,90 EUR
 • Neapol (Napoli) – existuje jen spojení s přestupem ve městě Caserta a trvá od 3,5 hodin výš. Jezdí zde jen Trenitalia od 13,30 EUR
 • Pescara – cesta trvá asi 3 hodiny. Jezdí zde jen Trenitalia od 14,90 EUR

V Bari najdete 4 nádraží:

 • Bari Centrale – hlavní nádraží, na kterém zastavují všechny vlaky jezdící do/z Bari
 • Bari Marconi Bari Parco Sud – zde zastavují jen regionální spoje ve směru Polignano a Mare, Monopoli, Brindisi a Lecce
 • Bari Sud-Est – zde zastavují jen regionální spoje ve směru Putignano a Alberobello

Autobusem

Dálkové autobusové spojení může být oproti vlakům výhodné především cenově, ale do některých destinací, zejména Neapole, i komfortem. Na rozdíl od železnice totiž z Bari do Neapole jezdí autobusy přímo bez nutnosti přestupování.

Kupříkladu cesta do Neapole trvá zhruba 3 a tři čtvrtě hodiny, do Říma pak okolo 6 hodin.

Nejlevnější jízdenky nabízí dopravce Itabus, a to už cca od 5 EUR na dálkových spojích při koupi online alespoň s měsíčním předstihem na itabus.it. Za tuto cenu pořídíte jízdenky z Bari například do Neapole nebo Říma.

Dalším významným dopravcem je Flixbus, který nabízí spojení například do Neapole, Pescary, Ancony, Říma a dalších. Ceny obvykle začínají cca na 8 EUR a jízdenky vždy zakoupíte online na webu flixbus.cz.

Posledním větším dopravcem jezdícím do Bari je Marinonus, který nabízí spojení po celé Itálii, cenově však obvykle vychází nejdráž (cca od 20 EUR výš). Lístky zakoupíte na webu marinobus.it.

Dálkové autobusové nádraží najdete v Bari u hlavního vlakového nádraží, avšak na druhé straně než je centrum v ulici Via Giuseppe Capruzzi (viz poloha na mapě).

Lokální spoje po Apulii

Vypravujete-li se z Bari na výlety do okolních městeček, využijete jak vlaků, tak autobusového spojení. Vlaky využijete zejména na trasách podél pobřeží, kudy jezdí jen spoje Trenitale. Síť doplňuje mnoho autobusových linek, jejichž vyhledávání nejlépe zajistí web cotrap.it.

Detailní informace o cestování kolem Bari se dočtete v průvodci po Apulii.

Autem

Bari je velmi dobře připraveno na cestovatele, kteří sem přijedou autem. Na všech příjezdových trasách najdete 3 velká parkoviště P+R s poplatkem 1 EUR za auto na 24 hodin + 0,30 EUR za každého pasažéra. K parkovištím pak jezdí frekventované autobusové linky, které vás dovezou do centra města.

Trajektem

Bari je významným mezinárodním přístavem, odkud vyplouvají pravidelné trajekty přes Jadran do Albánie, Chorvatska, Černé Hory i Řecka. Příklady tras a cen lodí:

 • Bari – Dubrovník: lodě plují 3-5x týdně, cesta trvá 11 hodin a jednosměrný lístek stojí od 414 HRK, s autem navíc 530 HRK, na trase pluje Jadrolinija
 • Bari – Corfu: lodě plují 1-3x týdně, cesta trvá 8 hodin a jednosměrný lístek stojí od 56 EUR, na trase pluje Superfast Ferries

Chystáš se do Bari?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 10. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.