Bibione

Jak se dostat do Bibione

Bibione leží v italském regionu Benátksko 108 km severovýchodně od Benátek a 100 km západně do Terstu. Do města nevede železnice ani dálnice, je však dobře dostupné autem i autobusem.

Letecky přes Benátky

V okolí Bibione najdete 3 letiště.

Přes letiště Benátky-Marco Polo

Nejbližší větší letiště od Bibione je Benátky-Marco Polo (VCE) ležící 97 km od města. V letní sezoně odsud jezdí přímá autobusová linka, ale i mimo její časy lze snadno se 2 přestupy do Bibione dojet po celý den.

Přímý letní autobusový spoje Bibione Express Service společnosti ATVO jezdí až 8x denně a pokračuje až k nádraží Venezia Mestre. Jednosměrná jízdenka stojí 9,60 EUR / zpáteční 18,20 EUR a cesta trvá 1,5 hodiny.

Alternativní spojení za 6,20 EUR nabízí autobusová linka 8A (jízdní řády), která jede ve všední dny 3x bez přestupu, v ostatní časy nabídne cca 1 spojení za hodinu s přestupem ve městech Portogruaro nebo Latisana. Tato cesta zabere 2 až 2,5 hodiny.

Přes letiště Benátky-Treviso

Přes 100 km od Bibione najdete také letiště Benátky-Treviso (TSF), odkud však nevede žádné přímé spojení.

Autobusem nejprve dojeďte k nádraží Venezia Mestre (viz informace na odkazu o řádek výše), odkud už jezdí za 10,40 EUR přímý autobus Bibione Express Shuttle (necelé 2 hodiny) nebo autobusová linka 8A (jízdní řády) s přestupem v Portogruaro či Latisana na linku 7 za 7,10 EUR / 2 a tři čtvrtě hodiny.

Přes letiště Trieste

Nejblíže, 66 km, leží letiště Trieste (TRS), které je však nejmenší a nabízí omezený počet spojů zejména do italských destinací.

Doprava z letiště do Bibione je velmi snadná. Zhruba 1x za hodinu se dostanete přímo z letištního nádraží Trieste Airport do stanice Latisana, kde navazuje autobusová linka číslo 7 (Bibione Beach Link).

Jízdní řád můžete zjistit a jízdenky online zakoupit na webu trenitalia.com pro celou cestu (tedy i na autobus). Jedna cesta stojí 10,60 EUR.

Autem

Díky blízkosti Bibione ke střední Evropě většina cestovatelů z tohoto regionu zamíří do Bibione autem.

Přímo do Bibione sice nevede žádná rychlostní silnice, ale nejbližší plnohodnotná dálnice A4 se nachází jen 30 km od letoviska. Nejbližší sjezdy z dálnice A4 směr Bibione jsou Portogruaro (při cestě ze západu od Benátek či z Dolomit) nebo Latisana (při cestě od východu z Udine nebo Terstu).

Parkování v Bibione

Budete-li v Bibione ubytovaní, s největší pravděpodobností vám hotel či apartmán zajistí parkovací místo zdarma v pohodlí areálu.

Do Bibione ale klidně můžete zamířit na návštěvu z okolních letovisek. Kde v tomto případě zaparkovat? A kolik stojí v Bibione parkování?

Město je rozděleno do parkovacích zón A, B a C, které však zdaleka nezahrnují celé Bibione.

V přiložené mapce níže jsou všechny zóny barevně vyznačeny (A - zeleně, B - žlutě, C - oranžově). Ulice a parkoviště, které nejsou vybarvené, nezasahují do žádné zóny a lze na nich parkovat kdykoliv zdarma a bez omezení, pokud není značkou určen zákaz stání/zastavení.

  • zóna A 1,50 EUR na hodinu / 12 EUR na den
  • zóna B 1,30 EUR na hodinu / 10 EUR na den. V případě, že si rezervujete lehátko se slunečníkem na pláži, je parkování zdarma (platí pouze pondělí–pátek)
  • zóna C 1,30 EUR na hodinu / 10 EUR na den. V případě, že si rezervujete lehátko se slunečníkem na pláži, je parkování zdarma (platí celý týden)

Kde jsou největší parkoviště zdarma?

V případě, že nechcete parkovat na ulicích, máte v Bibione možnosti zastavit zdarma na 2 větších parkovištích:

  • parkoviště u pláže Pineta (poloha na mapě)
  • parkoviště v centru (poloha na mapě) – každé úterý se zde konají velké trhy a parkovat tu není možné

Autobusem a vlakem

Do Bibione zajíždí také meziměstská autobusová doprava, na kterou si lze koupit i kombinovaný lístek pro cestu vlakem z 20 km vzdáleného nádraží Latisana.

Na trase Bibione Terme – Bibione Autostazione – Latisana jezdí autobusová linka číslo 7, a to 1x za hodinu během zimy, v létě až 2x za hodinu. Dva spoje denně zajíždějí i do čtvrti Baselghe u pláže Pineta.

Aktuální jízdní řády najdete na webu atvo.it.

Jízdenka do Latisany stojí 3,20 EUR a zakoupíte ji online na webu atvo.it nebo u řidiče. Z nádraží Latisana pak jezdí vlaky Trenitalia do všech koutů Itálie. Lístky na regionální spoje zakoupíte na místě, jízdenky na dálkové spoje pro nejlepší cenu online na trenitalia.com, kde lze vyhledat i kombinovanou jízdenku do destinace Bibione Spiaggie, která platí právě na autobusovou linku číslo 7 "Bibione Beach Link".

Ve skutečnosti však vyjde levněji koupit odděleně jízdenku na autobus Bibione – Latisana a odděleně na vlak z Latisany kamkoliv po Itálii.

V letní sezoně jezdí do Bibione i přímé autobusy do letoviska Punta Sabbioni, odkud lze na jednu jízdenku za 26 EUR jet i lodí MHD do centra Benátek. Aktuální informace hledejte na městském webu.

Trajekt Bibione – Caorle

Zajímavou možností dopravy jsou malé lodě X-Lagoon provozující pravidelnou dopravu mezi letovisky Bibione (přístaviště Pineda) a Caorle.

Loď nepluje po moři, ale proplouvá kanálem mezi lagunami a plavba je tak zároveň i zajímavě vyhlídková.

Trajekt jede 3x denně a zpáteční jízdenka do Caorle vyjde na 15 EUR.

Detailní informace a možnost online koupě, kterou doporučujeme, najdete na oficiálním webu: xlagoon.it

Mezinárodní spojení

Přímé mezinárodní pravidelné autobusy do Bibione nejezdí.

Během sezony však lze zakoupit autobusové zájezdy do Bibione. Vždy si však detailně pročtěte způsob cesty. Některé cestovní kanceláře nabízejí pouze ubytování s vlastní dopravou.

naposledy aktualizováno 28. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.