IATA (ICAO) kód letiště
TSF (LIPH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:14
Vzdálenost od Prahy
518 km
Obvyklá cena letenky
2 000 Kč

O letišti Treviso

Letiště Treviso slouží jako nízkonákladová alternativa k letům do Benátek na letiště Marca Pola a mnohdy ho v nabídce leteckých společností naleznete pod názvem Benátky Treviso.

Jedná se o malé letiště ležící 3 km západně od městečka Trevisa a 40 km od Benátek. Vzhledem k vytížené kapacitě bývá terminál přeplněný a odbavovací proces se může protáhnout. Dorazte proto na letiště alespoň 1,5 hodiny před odletem.

Letiště se zavírá po posledním příletu, zhruba v 23:00 a otevírá znovu s prvním odletem v 6:00.

Letenky

Letenky do Benátek na letiště Treviso zakoupíte u aerolinky Ryanair z Prahy, Vratislavi, Krakova a Budapešti. Čistá doba letu z Prahy trvá zhruba jednu hodinu.

Cena letenek se běžně pohybuje mezi 1.500 a 2.500 Kč. V případě akčních nabídek ceny padají i pod 1.000 Kč, dají se čekat zhruba jednou za čtvrt roku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Benátek, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravní obslužnost letiště zajišťují pouze přímé shuttle autobusy a jedna městská linka do Trevisa k železniční stanici.

Nejrychleji se do Benátek (Tronchetto) nebo k nádraží Mestre dopravíte přímými autobusy jezdícími za 11 EUR v jednom směru nebo za 20 EUR zpáteční. Jízdenky zakoupíte on–line na webu Terravision nebo po příletu ve stánku o 1 euro dráž. Při nestihnutí spoje můžete zdarma jet následujícími autobusy. Lístek si musíte vytisknout. Vyhnete se tak frontám u kasy po příletu. Autobusy odjíždí zhruba jednou za půl hodiny (časy jsou přizpůsobeny letovému řádu) a cesta do Mestre či Benátek potrvá 1 hodinu.

Nejlevnější varianta směřuje přes vlakovou stanici v Trevisu. Ve žlutém kiosku, úplně v pravé části příletového terminálu si kupte jízdenku na městský autobus linky 6 za 1,30 EUR, kterým za 20 minut dojedete k železniční stanici. Autobusové spoje jezdí jednou za půl hodiny. Na nádraží zakoupíte jízdenku na vlak za 3,55 EUR, před nástupem do vlaku ji označíte, a vydáte se do Benátek či Mestre. Z nádraží ve Trevisu se přímými vlakovými spoji vydáte i do jiných italských destinací, například do Padovy (5,10 EUR) nebo Vicenzy (5,80 EUR).

Tato varianta zabere asi 90 minut cesty z letiště do Benátek.

Během léta jsou v provozu také sezonní linky do přímořských letovisek Jesolo, Cavallino, Eraclea, Bibione a Lignano. Informace k cestě najdete na webu společnosti ATVO.

Na letiště Marco Polo

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Treviso a Marco Polo, vydejte se nejprve do Benátek (viz oddíl doprava z letiště výše) a zde přesedněte na autobusy linky 5, 15 nebo ATVO Airport Shuttle. Jízdenka stojí 8 €.

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení k internetu je dostupné pouze na prvních 15 minut.

V levé části příletové haly najdete malý koutek s počítačem a tiskárnou, kde si lze zdarma v případě nutnosti vytisknout palubní vstupenku.

V příletové hale dále najdete přepážky autopůjčoven, prodejnu jízdenek na autobus do Benátek a přímo u východu i bankomat. Směnárnám se rozhodně vyhněte, jsou předražené. V odletové hale, která je v 1. patře, pak najdete jen odbavovací přepážky a vždy jednu restauraci před a jednu za bezpečnostní kontrolou.

Poštovní schránka pro poslání zapomenutého pohledu se nachází před terminálem (pošta ale v blízkosti není žádná).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, zamyšlíme jet z letiště busem a poté vlakem z Trevisa do Benátek. Tak mě napadlo ohl. Těch vlaků, jak to tam mají v tom smyslu, zda musí být místenka a když je plno, tak smůla. Jedeme zítra a dopředu nic nerezervujeme... Zdá stačí přijít na nádraží, koupit lístek a prvním spojem jedu. Tak samo i zpět z Benátek. Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Ahoj Andreo, lístek zakoupíte na vlakovém nádraží (jak v Trevisu, tak v Benátkách) v automatu či na přepážce a poté nasednete normálně do vlaku. Místenky nejsou, tedy alespoň ne ve druhé třídě. Lístek má tuším platnost v ten den, kdy je zakoupen. Důležité je ho pouze před nástupem do vlaku označit v označovači (na nádraží je jich spousty).

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda stále existuje regionální jízdenka na vlak platná pro celé Benátsko za 3,55 EUR, jak píšete v průvodci. Nikde na stránkách italských železnic ani jinde jsem tuto nabídku nenašel. Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, už jsem upravil. Už si nepamatuji, jak to dřív fungovalo nebo nefungovalo, každopádně teď jsou regionální jízdenky zaměřeny pouze na pravidelně dojíždějící. Cena 3,55 EUR platí jen pro jízdu z Trevisa do Benátek či Mestre.

před rokem
Avatar uživatele
Honza
  • Právě online
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 2 komentáře
  • Poslat zprávu

Ted na začátku října jsme jezdili za 3,55 Jak Treviso-Mestre, tak i Mestre-Padova a zpět. Šlo volit i ruzne vlaky - přímý rychlík nebo lokální s pár zastávkama.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ale pořád to byla jednosměrná jízdenka z bodu A do bodu B, ne? Nebo jste za 3,55 € jezdili libovolně kam jste chtěli?

před rokem
Avatar uživatele
Honza
  • Právě online
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 2 komentáře
  • Poslat zprávu

Jo to jo - jednosměr A do B, ruzne destinace v regionu. Jestli regionalni jizdenky měly znamenat nějaké pravidelné cestování a třeba s přestupy, tak se omlouvám, že jsem to pochopil jinak.

Avatar uživatele
Dan

Aktuální cena za jízdu se společností ATVO z letiště Treviso do Benátek - 12 EUR jednosměrná, 22 zpáteční. Automaty na nákup jízdenek jsou přímo v letištní hale. ATVO má pozdější odjezdy než Terravision - například poslední bus v pondělí v 21:55 (aktuální k 29. září).

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se nejrychleji dostaneme z letiště Treviso do Lido li jesello. Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Google maps nebo Rome2Rio pouzivat neumite?...

Dobrý den. chtěl jsem se zeptat jak se nejlépe dostat z letiště Treviso do Padovy.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vlakem přes Benátky :) Jezdí každou chvilku a stačí ta základní jízdenka.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobry den. Ako sa dostaneme z Benatok z pristavu vyletnych zaoceanskych cruise lodi na letisko Treviso? 3 osoby. Pripadne co stoji cca taxi. Lebo uprednostnime radsej taxi s nasou batozinou. Dakujem.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

je na letišti Treviso služba balení zavazadel (do strech folie)? Budeme balit nejen kufry, ale také kola. Na stránkách letiště jsem info nezískal. Díky.

Jan Tomášek

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat od jakého věku dítě musí mít v Itálii jízdenku na MHD a kolik případně stojí. A ještě mám jeden dotaz, zda vyjde levněji pro 3 dospělé a 2 děti z letiště taxi, nebo přímý autobus za 11 eu na osobu.

Děkuji Froněk

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den,

Děti do 10 let jedou s Terravision zdarma (odkaz výše), takže určitě jeďte autobusem :)

MHD cestují děti zdarma do 6 let.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu