Benátky

Letiště Treviso

O letišti

Letiště Treviso slouží jako nízkonákladová alternativa k letům do Benátek na větší letiště Marca Pola a mnohdy ho v nabídce leteckých společností naleznete pod názvem Benátky Treviso.

Jedná se o malé letiště ležící 3 km západně od městečka Trevisa a 40 km od Benátek. Vzhledem k vytížené kapacitě bývá terminál přeplněný a odbavovací proces se může protáhnout. Dorazte proto na letiště alespoň 1,5 hodiny před odletem.

Letiště se zavírá po posledním příletu, zhruba v 23:00 a otevírá znovu s prvním odletem v 6:00.

Oficiální stránky letiště jsou www.trevisoairport.it

IATA Kód
TSF
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
08:37
Vzdálenost z ČR
518 km

Letenky

Letenky do Benátek na letiště Treviso zakoupíte u aerolinky Ryanair z Prahy, Vratislavi a Krakova.

Cena letenek se běžně pohybuje mezi 1 500 a 3 000 Kč. V případě akčních nabídek ceny padají i pod 1 000 Kč, dají se čekat zhruba jednou za čtvrt roku, obvykle na zimní termíny s rezervací 1-2 měsíce před odletem.

Při vyhledávání letenek do Benátek se podívejte kromě Ryanairu i na konkurenční Wizz Air, který nabízí letenky z Prahy na hlavní benátské letiště Marco Polo.

Čistá doba letu z Prahy trvá zhruba jednu hodinu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Benátek, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravní obslužnost letiště zajišťují pouze přímé shuttle autobusy a jedna městská linka do Trevisa k železniční stanici.

Přímý autobus Benátky a Mestre

Nejrychleji se do Benátek (Piazzale Roma) nebo k nádraží Mestre dopravíte přímými autobusy ATVO jezdícími za 12 EUR v jednom směru nebo za 22 EUR zpáteční. Cena je stejná jak do Benátek, tak do Mestre.

Jízdenky zakoupíte on–line na webu ATVO nebo po příletu ve stánku o 1 euro dráž. Při nestihnutí spoje můžete zdarma jet následujícími autobusy. Lístek si musíte vytisknout. Vyhnete se tak frontám u kasy po příletu. Autobusy odjíždí zhruba jednou za půl hodiny (časy jsou přizpůsobeny letovému řádu) a cesta do Mestre či Benátek potrvá 1 hodinu.

Během léta jsou v provozu také sezonní linky do přímořských letovisek Jesolo, Cavallino, Eraclea, Bibione a Lignano. Informace k cestě najdete na webu společnosti ATVO.

Autobus MHD do Trevisa + vlak

Nejlevnější varianta směřuje přes vlakovou stanici v Trevisu. Na informacích v příletové části terminálu si kupte jízdenku na městský autobus linky 6 za 1,50 EUR (trvejte skutečně na této ceně, ne na turistickém lístku za 4 €), kterým za 20 minut dojedete k železniční stanici. Autobusové spoje jezdí jednou za půl hodiny. Na nádraží zakoupíte jízdenku na vlak za 3,60 EUR, před nástupem do vlaku ji označíte, a vydáte se do Benátek či Mestre.

Z nádraží ve Trevisu se přímými vlakovými spoji vydáte i do jiných italských destinací, například do Padovy (5,20 EUR) nebo Vicenzy (5,90 EUR). Přesné časy spojů z Trevisa do Mestre či Benátek (cca 6x za hodinu) najdete na webu trenitalia.com.

Tato varianta zabere asi 90 minut cesty z letiště do Benátek.

Pozor, autobus linky 6 staví na hlavní silnici cca 30 metrů od terminálu. Přímo před terminálem zastavuje speciální letištní linka AirLink, která rovněž jezdí k vlakovému nádraží Treviso, avšak jízdenka na tento spoj stojí 3,50 EUR. Výhodný je tento spoj v případě, že chcete cestovat vícekrát po samotném Trevisu, jelikož tato jízdenka platí 48 hodin pro všechny autobusy MHD Treviso. Bohužel však na autobus AirLink nelze koupit jednorázový levnější lístek.

Na letiště Marco Polo

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Treviso a Marco Polo, vydejte se nejprve do Benátek (viz oddíl doprava z letiště výše) a zde přesedněte na autobusy linky 5, 15 nebo ATVO Airport Shuttle. Jízdenka z Mestre na letiště Marco Polo stojí 8 EUR, celkem tedy zaplatíte 20 EUR.

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení k internetu je dostupné pouze na prvních 15 minut.

V levé části příletové haly najdete malý koutek s počítačem a tiskárnou, kde si lze zdarma v případě nutnosti vytisknout palubní vstupenku.

V příletové hale dále najdete přepážky autopůjčoven, prodejnu jízdenek na autobus do Benátek a přímo u východu i bankomat. Směnárnám se rozhodně vyhněte, jsou předražené. V odletové hale, která je v 1. patře, pak najdete jen odbavovací přepážky a vždy jednu restauraci před a jednu za bezpečnostní kontrolou.

Poštovní schránka pro poslání zapomenutého pohledu se nachází před terminálem (pošta ale v blízkosti není žádná).

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 03. 04. 2022
Navrhni úpravu

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tom _18
Tom _18
před 10 měs

Zdravím, dle mé zkušenosti (duben 2022) už v pravé části příletové haly nejsou žluté kiosky, jen kiosky s shuttly do Mestre a Benátek (ATVO, …). Jízdenka na autobus linky 6 do Trevisa se dá koupit na informacích, ale není to tak snadné. Budou se snažit vám namluvit, že na linku 6 neprodávají jízdenky za 1.50€ , že ta je jen pro místní. Pro turisty nabízí shuttle za 4€. Ale když se nedáte, jízdenku na autobus linky 6 vám nakonec prodají. Přeji pevné nervy.

Blondie
před 10 měs

Taky nám to udělali. 😠 Chcete koupit normální jízdenku na bus do Trevisa a baba vám rovnou strčí tu celodenní za 4 eura. Docela sprostota . Podle mě se ale dá lístek koupit i přímo u řidiče. Jo a nám se i stalo, že při cestě na letiště nejely dvě ty šestky za sebou bez vysvětlení na webu nebo kdekoli jinde...

Avatar uživatele Tom _18
Tom _18
před 10 měs

To je pravda, dá se koupit i u řidiče s nějakou přirážkou.

Avatar uživatele
Andrea
před 3 lety

Dobrý den, zamyšlíme jet z letiště busem a poté vlakem z Trevisa do Benátek. Tak mě napadlo ohl. Těch vlaků, jak to tam mají v tom smyslu, zda musí být místenka a když je plno, tak smůla. Jedeme zítra a dopředu nic nerezervujeme... Zdá stačí přijít na nádraží, koupit lístek a prvním spojem jedu. Tak samo i zpět z Benátek. Děkuji.

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2
před 3 lety

Ahoj Andreo, lístek zakoupíte na vlakovém nádraží (jak v Trevisu, tak v Benátkách) v automatu či na přepážce a poté nasednete normálně do vlaku. Místenky nejsou, tedy alespoň ne ve druhé třídě. Lístek má tuším platnost v ten den, kdy je zakoupen. Důležité je ho pouze před nástupem do vlaku označit v označovači (na nádraží je jich spousty).

Avatar uživatele
Jaroslav Solfronk
před 3 lety

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda stále existuje regionální jízdenka na vlak platná pro celé Benátsko za 3,55 EUR, jak píšete v průvodci. Nikde na stránkách italských železnic ani jinde jsem tuto nabídku nenašel. Děkuji.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, už jsem upravil. Už si nepamatuji, jak to dřív fungovalo nebo nefungovalo, každopádně teď jsou regionální jízdenky zaměřeny pouze na pravidelně dojíždějící. Cena 3,55 EUR platí jen pro jízdu z Trevisa do Benátek či Mestre.

Avatar uživatele
Honza _25
před 3 lety

Ted na začátku října jsme jezdili za 3,55 Jak Treviso-Mestre, tak i Mestre-Padova a zpět. Šlo volit i ruzne vlaky - přímý rychlík nebo lokální s pár zastávkama.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ale pořád to byla jednosměrná jízdenka z bodu A do bodu B, ne? Nebo jste za 3,55 € jezdili libovolně kam jste chtěli?

Avatar uživatele
Honza _25
před 3 lety

Jo to jo - jednosměr A do B, ruzne destinace v regionu. Jestli regionalni jizdenky měly znamenat nějaké pravidelné cestování a třeba s přestupy, tak se omlouvám, že jsem to pochopil jinak.

Avatar uživatele Dan _S
Dan _S
před 3 lety

Aktuální cena za jízdu se společností ATVO z letiště Treviso do Benátek - 12 EUR jednosměrná, 22 zpáteční. Automaty na nákup jízdenek jsou přímo v letištní hale. ATVO má pozdější odjezdy než Terravision - například poslední bus v pondělí v 21:55 (aktuální k 29. září).

Avatar uživatele
Markéta Hloušková
před 3 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se nejrychleji dostaneme z letiště Treviso do Lido li jesello. Děkuji

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Google maps nebo Rome2Rio pouzivat neumite?...

Avatar uživatele
Tomáš
před 4 lety

Dobrý den. chtěl jsem se zeptat jak se nejlépe dostat z letiště Treviso do Padovy.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Vlakem přes Benátky :) Jezdí každou chvilku a stačí ta základní jízdenka.

Avatar uživatele
Jana
před 4 lety

Dobry den. Ako sa dostaneme z Benatok z pristavu vyletnych zaoceanskych cruise lodi na letisko Treviso? 3 osoby. Pripadne co stoji cca taxi. Lebo uprednostnime radsej taxi s nasou batozinou. Dakujem.

Avatar uživatele
Jan Tomášek
před 4 lety

Dobrý den,

je na letišti Treviso služba balení zavazadel (do strech folie)? Budeme balit nejen kufry, ale také kola. Na stránkách letiště jsem info nezískal. Díky.

Jan Tomášek

Avatar uživatele
Josef Froněk
před 4 lety

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat od jakého věku dítě musí mít v Itálii jízdenku na MHD a kolik případně stojí. A ještě mám jeden dotaz, zda vyjde levněji pro 3 dospělé a 2 děti z letiště taxi, nebo přímý autobus za 11 eu na osobu.

Děkuji Froněk

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Dobrý den,

Děti do 10 let jedou s Terravision zdarma (odkaz výše), takže určitě jeďte autobusem :)

MHD cestují děti zdarma do 6 let.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí