Průvodce letištěm

Letiště Treviso

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Treviso

Letiště Treviso slouží jako nízkonákladová alternativa k letům do Benátek na letiště Marca Pola a mnohdy ho v nabídce leteckých společností naleznete pod názvem Benátky Treviso.

Jedná se o malé letiště ležící 3 km západně od městečka Trevisa a 40 km od Benátek. Vzhledem k vytížené kapacitě bývá terminál přeplněný a odbavovací proces se může protáhnout. Dorazte proto na letiště alespoň 1,5 hodiny před odletem.

Letiště se zavírá po posledním příletu, zhruba v 23:00 a otevírá znovu s prvním odletem v 6:00.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
518 km
od Prahy
25.2 °C
aktuální počasí
09:34
aktuální čas

Letenky

Letenky do Benátek na letiště Treviso zakoupíte u aerolinky Ryanair z Prahy, Vratislavi, Krakova a Budapešti. Čistá doba letu z Prahy trvá zhruba jednu hodinu.

Cena letenek se běžně pohybuje mezi 1.500 a 2.500 Kč. V případě akčních nabídek ceny padají i pod 1.000 Kč, dají se čekat zhruba jednou za čtvrt roku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Benátek, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravní obslužnost letiště zajišťují pouze přímé shuttle autobusy a jedna městská linka do Trevisa k železniční stanici.

Nejrychleji se do Benátek (Tronchetto) nebo k nádraží Mestre dopravíte přímými autobusy jezdícími za 11 € v jednom směru nebo za 20 € zpáteční. Jízdenky zakoupíte ve stánku v letištní hale, ale lépe on–line na webu Terravision. Při nestihnutí spoje můžete zdarma jet následujícími autobusy. Lístek si musíte vytisknout. Vyhnete se tak frontám u kasy po příletu. Autobusy odjíždí zhruba jednou za půl hodiny (časy jsou přizpůsobeny letovému řádu) a cesta do Mestre či Benátek potrvá 1 hodinu.

Nejlevnější varianta směřuje přes vlakovou stanici v Trevisu. Ve žlutém kiosku, úplně v pravé části příletového terminálu si kupte jízdenku na městský autobus linky 6 za 1,30 €, kterým za 20 minut dojedete k železniční stanici. Autobusové spoje jezdí jednou za půl hodiny. Na nádraží zakoupíte jízdenku na vlak za 3,55 € pro Benátský region, před nástupem do vlaku ji označíte, a vydáte se nejen do Benátek či Mestre, ale zároveň libovolné destinace v okolí.

Tato varianta zabere asi 90 minut cesty z letiště do Benátek.

Během léta jsou v provozu také sezonní linky do přímořských letovisek Jesolo, Cavallino, Eraclea, Bibione a Lignano. Informace k cestě najdete na webu společnosti ATVO.

Na letiště Marco Polo

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Treviso a Marco Polo, vydejte se nejprve do Benátek (viz oddíl doprava z letiště výše) a zde přesedněte na autobusy linky 5, 15 nebo ATVO Airport Shuttle. Jízdenka stojí 8 €.

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení k internetu je dostupné pouze na prvních 15 minut.

V levé části příletové haly najdete malý koutek s počítačem a tiskárnou, kde si lze zdarma v případě nutnosti vytisknout palubní vstupenku.

V příletové hale dále najdete přepážky autopůjčoven, prodejnu jízdenek na autobus do Benátek a přímo u východu i bankomat. Směnárnám se rozhodně vyhněte, jsou předražené. V odletové hale, která je v 1. patře, pak najdete jen odbavovací přepážky a vždy jednu restauraci před a jednu za bezpečnostní kontrolou.

Poštovní schránka pro poslání zapomenutého pohledu se nachází před terminálem (pošta ale v blízkosti není žádná).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. chtěl jsem se zeptat jak se nejlépe dostat z letiště Treviso do Padovy.

před měs
David Eiselt

Vlakem přes Benátky :) Jezdí každou chvilku a stačí ta základní jízdenka.

Dobry den. Ako sa dostaneme z Benatok z pristavu vyletnych zaoceanskych cruise lodi na letisko Treviso? 3 osoby. Pripadne co stoji cca taxi. Lebo uprednostnime radsej taxi s nasou batozinou. Dakujem.

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den,

je na letišti Treviso služba balení zavazadel (do strech folie)? Budeme balit nejen kufry, ale také kola. Na stránkách letiště jsem info nezískal. Díky.

Jan Tomášek

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat od jakého věku dítě musí mít v Itálii jízdenku na MHD a kolik případně stojí. A ještě mám jeden dotaz, zda vyjde levněji pro 3 dospělé a 2 děti z letiště taxi, nebo přímý autobus za 11 eu na osobu.

Děkuji Froněk

před 5 měs
David Eiselt

Dobrý den,

Děti do 10 let jedou s Terravision zdarma (odkaz výše), takže určitě jeďte autobusem :)

MHD cestují děti zdarma do 6 let.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu