Letiště Treviso

Treviso Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště Treviso slouží jako nízkonákladová alternativa k letům do Benátek na letiště Marca Pola a mnohdy ho v nabídce leteckých společností naleznete pod názvem Benátky Treviso.

Jedná se o malé letiště ležící 3 km západně od městečka Trevisa a 40 km od Benátek. Vzhledem k vytížené kapacitě bývá terminál přeplněný a odbavovací proces se může protáhnout. Dorazte proto na letiště alespoň 1,5 hodiny před odletem.

Letiště se zavírá po posledním příletu, zhruba v 23:00 a otevírá znovu s prvním odletem v 6:00.

 


Letenky

Letenky do Benátek na letiště Treviso zakoupíte u aerolinií Wizz Air (z Prahy) a Ryanair (z Vratislavi, Krakova a Budapešti). Doba letu trvá 90 minut.

Cena letenek se běžně pohybuje mezi 1.500 a 3.000 Kč. V případě akčních nabídek ceny padají i pod 1.000 Kč, o takových nabídkách vás pravidelně informujeme.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Dopravní obslužnost letiště zajišťují pouze přímé shuttle autobusy a jedna městská linka do Trevisa k železniční stanici.

Nejrychleji se do Benátek nebo k nádraží Mestre dopravíte přímým autobusem jezdícím za 12 € v jednom směru. Jízdenky zakoupíte ve stánku v letištní hale a autobusy odjíždí zpravidla do 15 minut. Cesta do Benátek přes Mestre trvá 1 hodinu. Ušetřit můžete při cestě se autobusovou společností Terravision, když si lístek koupíte online na jejich webu – zpáteční do Benátek (Tronchetto) pak vyjde na 20 €, stejná cena platí i pro Mestre.

Nejlevnější varianta směřuje přes vlakovou stanici v Trevisu. Ve žlutém kiosku, úplně v pravé části příletového terminálu si kupte jízdenku na městský autobus linky 6 za 1,30 €, kterým za 20 minut dojedete k vlaku. Spoje jezdí jednou za půl hodiny. Zde si na nádraží zakoupíte jízdenku na vlak za 3,40 € pro benátský region a vydáte se tak nejen do Benátek či Mestre, ale zároveň libovolné destinace v okolí.

Tato varianta zabere asi 90 minut cesty z letiště do Benátek.

Během léta jsou v provozu také sezonní linky do přímořských letovisek Jesolo, Cavallino, Eraclea, Bibione a Lignano. Informace k cestě najdete na webu společnosti ATVO.

Na letiště Marco Polo

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Treviso a Marco Polo, vydejte se nejprve do Benátek (viz oddíl doprava z letiště výše) a zde přesedněte na autobusy linky 5, 15 nebo ATVO Airport Shuttle. Jízdenka stojí 8 €.

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.


Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení k internetu je dostupné pouze na prvních 15 minut.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače