Benátky

Letiště Benátky Marco Polo

O letišti

Hlavní benátské letiště vzdálené 13 km od historického centra je pojmenováno po cestovateli Marco Polovi a patří ke středně velkým.

V rámci Itálie je benátské letiště 4. největší a doplňuje ho ještě jedno menší letiště Treviso severně od Benátek.

 

Oficiální stránky letiště jsou www.veniceairport.it

IATA Kód
VCE
Aktuální počasí
19.1 °C
Místní čas
00:23
Vzdálenost z ČR
530 km

Letenky

Na letišti v Benátkách mají jedny ze svých hned 4 významné nízkonákladové aerolinky: Ryanair, Wizz Air, easyJet a Volotea.

Tyto aerolinky nabídnou široké portfolio letů do celé Evropy i severní Ameriky.

Do Benátek létá i většina klasických aerolinek jako je Lufthansa nebo KLM, ale létají sem i dálkové lety prostřednictvím společností Emirates nebo Qatar Airways.

Inspirujte se akcemi na letenky do Benátek, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější doprava z letiště Benátky do centra je autobusem z přilehlé vesnice už od 1,50 EUR, nejrychlejší pak expresním autobusem přímo od terminálu za 10 EUR.

  Doba jízdy Cena Frekvence Odkaz
Autobus ATVO 20 minut  10 EUR 30 minut Atvo.it
Flixbus.com
Autobus ACTV 20 minut
(25 min Mestre)
10 EUR
(1,50 EUR
z obce Tessera)
15 minut (Benátky)
30 minut (Mestre)
Actv.it
Loď Alilaguna 37-50 minut 15 EUR 15 minut Alilaguna.it

Autobus do Mestre a Benátek

Přímo od letištního terminálu jezdí autobusové linky 5 AeroBus (do Benátek) a 15 (do Mestre) dopravního podniku ACTV a také autobusy společnosti ATVO. Cesta do Mestre zabere asi 20 minut, do Benátek pak 30–40 minut.

ATVO (Flixbus)

Nejrychlejší a nejpohodlnější variantou jsou přímé autobusy „ATVO Airport Shuttle“, které na rozdíl od linek 5 a 15 nikde nezastavují a jezdí na nich pohodlné velké autobusy. Výhodou je i levnější zpáteční jízdenka

ATVO jedou jednou za půl hodiny do Mestre i přímo do Benátek od 6 do cca 0:45. Cena je 10 EUR / zpáteční 18 EUR. Jízdenky pořídíte v automatu, u stánku v příletové hale u pásů na zavazadla nebo online například přes web Flixbusu, který s ATVO spolupracuje. Při cestě na letiště jsou stánky s automaty vždy poblíž zastávky.

ACTV

Linka číslo 5 jezdí od 4:35 do 1:10 (přes den každých 15 minut), linka číslo 15 jezdí od 6:00 do 20:15 jednou za 30 minut. Na letišti zastavuje i linka 45, která však jezdí jen do okrajové části Mestre.

Jízdní řády jsou rozdělené na "Feriale", tedy pondělí až sobota, a "Festivo", tedy neděle a svátky.

Jízdenka stojí 10 EUR a pořídíte ji v automatu na zastávce autobusu nebo u pásů na zavazadla už v příletové hale, případně přes mobilní aplikaci. Lístek platí 75 minut a je přestupní na ostatní autobusové linky nebo na tramvaj. Pokud byste v rámci 90 minut chtěli přestupovat i na lodní MHD v centru Benátek, kupte si lístek za 18 EUR.

Celodenní lístek při cestě na zastávku u terminálu neplatí.

Tajný tip dopravy za 1,50 €

Nejlevnějšího způsobu dopravy z letiště však docílíte pěší chůzí do 1 km vzdálené zastávky Triestina Tessera (poloha na mapě), odkud vás autobus 5 doveze do centra Benátek a linka 15 do pevninské části města Mestre, kde zastavuje u hlavního vlakového nádraží. Jízdenka vás přijde na 1,50 EUR, kterou si koupíte v trafice cca 20 metrů od zastávky nebo přes mobilní aplikaci. Na letišti vám jízdenku za 1,50 € neprodají.

Na zastávku Triestina Tessera lze využít i 24hodinový lístek za 25 EUR pro celou síť dopravy v Benátkách (autobusy ACTV + tramvaj + lodě).

Loď

Stylově vás přímo do historického centra Benátek doveze také loď. Společnost Alilaguna provozuje z letiště tři linky, lodě jezdí přímo na Náměstí svatého Marka nebo k mostu Rialto a zastavují i na ostrovech Murano nebo v plážové oblasti Lido di Venezia.

Cesta trvá asi hodinu při intervalu cca 15 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 15 EUR, zpáteční vás vyjde na 27 EUR, na ostrov Murano pak jen 8 EUR, resp. 15 EUR zpáteční. Míříte-li na Lido nebo Murano, časově i finančně se vyplatí jet lodí, v jiných případech jde spíš o pocit a atrakci.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

První a poslední spoje

Často se nás ptáte, jak se dostat na první ranní odlety nebo po posledních nočních příletech z/na letiště. Přehledně uvádíme první a poslední spoje na/za letiště.

První spoje:

  z Piazzale Roma z Mestre z Forte Nove (loď)
odjezd 4:20 (denně) - ATVO Airport Bus
4:35 (po-so) - linka 5
4:30 (denně) - ATVO Airport Bus 4:33 (denně)
příjezd na letiště 4:40 - ATVO Airport Bus
4:56 - linka 5
4:50 5:10

Poslední spoje:

  na Piazzale Roma do Mestre na Forte Nove (loď)
odjezd 0:40 (denně) - linka 5 23:50 - ATVO 0:20
příjezd 1:01 0:10 0:57

Taxi

Taxík je nejdražší a nejméně vhodný způsob dopravy do Benátek. Doveze vás totiž na stejné místo jako autobusy, tedy na Piazzale Roma, odkud musíte do svého hotelu v centru dojít pěšky nebo dojet lodí.

Jediný smysl může mít při cestě do hotelu v okrajových částech Mestre.

Cena do centra Benátek je 45 EUR, zatímco do Mestre 35 EUR.

Na letiště Treviso

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Marco Polo a Treviso, vydejte se nejprve do Mestre (viz oddíl doprava z letiště výše), kde přestoupíte na autobus Terravision nebo ATVO přímo na letiště Treviso. Celkem vás cesta vyjde na 20 EUR, v případě, že dojdete pěšky do obce Tessera, tak na 13,50 EUR

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Hotely u letiště

Čeká vás brzký ranní odlet nebo naopak pozdní večerní přílet a nechce se vám řešit doprava na letiště v nočních hodinách? Pak můžete využít opravdu mnoha hotelů i soukromých apartmánů v pěší docházkové vzdálenosti od letiště. Podívejte se na naše tipy nejlepších ubytování u letiště Marco Polo v Benátkách:

Přímo v rámci terminálu se také můžete vyspat v letištních kójích ZzzleepandGo Venice Airport VCE, kde budete mít k dispozici postel oddělenou stěnami od okolního prostoru, ceny jsou však poměrně vysoké (cca 2 000 Kč za kóji).

Služby na letišti

Wi-fi funguje na letišti neomezeně a zadarmo.

Úschovna funguje v příletové části terminálu od 5:00 do 21:00. 24 hodin uložení stojí 10 EUR.

Restaurace a kavárny jsou ve větší míře až za bezpečnostní kontrolou. Jedná se spíš o menší lokální podniky a žádné fast-foodové řetězce na letišti v Benátkách nenajdete.

Bankomaty jsou rozmístěné na několika místech v příletové hale.

Terminály a mapa

Letiště Benátky Marco Polo provozuje pouze jeden poměrně malý terminál. Přehlednost je vykoupena stísněností a většími davy lidí na malém prostoru.

Odlety se nacházejí v 1. patře, zatímco přílety najdete v přízemí.

Jediný terminál sdílí všechny aerolinky a lety do celého světa. Pasová kontrola rozdělující terminál na schengenský a mimo-schengenský se nachází až za bezpečnostní kontrolou.

Mapu terminálu si můžete stáhnout na oficiálním webu letiště.

 

Přestup

Benátské letiště sice není příliš častý přestupní bod, avšak pokud k přestupu zde dojde, je velmi jednoduchý.

V případě, že máte garantovaný přestup zakoupený na jedné letence nebo pokud přestupujete na vlastní pěst, ale bez odbaveného zavazadla, nemusíte vůbec opouštět tranzitní prostor. Stačí sledovat značení "Connecting Flights".

Přílety a odlety

Hledáte přílety nebo odlety na/z letiště Benátky Marco Polo online v reálném čase, abyste si ověřili zpoždění nebo čas nástupu?

Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště:

V případě zpožděného nebo zrušeného letu získejte až 600 EUR na kompenzaci.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Benátky Marco Polo (VCE) nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě.

naposledy aktualizováno 18. 04. 2023
Navrhni úpravu

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele I.Slavice
I.Slavice
před 5 měs

V dubnu budeme ubytováni v centru Benátek. Odlétáme ve středu z letiště Marco polo v 6.30hod. Nevíte jakou dopravou a v kolik hodin se dostat na ono letiště? Jízdní řády mě nechtějí nic ukázat a nerada bych aby mě letadlo odletělo. Ráda si vše kontroluji dost dopředu abych nebyla pak překvapená.Děkuji.

Avatar uživatele T.Slechtova
T.Slechtova
před 3 měs

Dobrý den, to by mě také zajímalo, podařilo se Vám něco zjistit, prosím?

Kryštof Hájek
před 3 měs

Odkaz na jízdní řády je uveden výše a normálně se mi zobrazuje :) První autobus linky 5 z centra Benátek jede 4:35 s příjezdem na letiště 4:56.

Avatar uživatele Zagi_kemo
Zagi_kemo
před 7 měs

Nocoval někdo v poslední době na letišti kvůli odletu v 6:25 do Prahy? Pokud ano poprosím o zkušenosti:) 

Jakub Langer
před 3 lety

Prosim, kdo tam uz nekdy byl, kolik casu zhruba zabere presun autobusy z letiste Treviso (TSF) na letiste Marco Polo (VCE) v dobe nocni 20:00 – 4:00 z patku na sobotu? Pro prekvapene se jedna o listopad 2020 (nadeje stale existuje 😉).

Avatar uživatele Sandra Křepelová
Sandra Křepelová
před 3 lety

Ahoj, když si zakoupím lístek přes internet předem, zpáteční z letiště do Benátek, musím si někde v autobusu lístek ,,pípnout" nebo stačí mít u sebe? Možná stupidní dotaz ale nerada bych platila někde pokutu:-D

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, stačí ukázat řidiči ;)

Avatar uživatele
Miriam
před 3 lety

Dobrý den,píšete,že jízdenka na bus pro cestu z Letiště Marco Polo do centra Benátek (bus č. 5)stojí 8euro a mě na www.toandfromtheairport.com napsali,že jízdenka stojí 3eura.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, web toandfromairport.com nelze brát vážně, většina informací na něm se nezakládá na skutečnosti. Jízdenka přímo od terminálu skutečně stojí 8 €, viz oficiální web dopravního podniku: http://actv.avmspa.it/en/content...services-0

Avatar uživatele
Zita Kubicová
před 4 lety

Dobrý den jak se dostaneme prosím z letiště do přístaviště odkud domlouvají velké výletní okružní lodě prime time na letiště Marko Polo děkuji

Avatar uživatele
Anna Kuchařová
před 4 lety

Ahoj v září se chystáme do Benátek, přílet v 22:20 na Marco Polo Aeroporto. Ubytováni jsme v Mestre. Bus číslo 15 už v tuto dobu nejezdí, na googlemaps mi vyskakuje číslo 10a, ale nemůžu ho najít v jízdním řádu. Ubytovatel by nás vyzvedl na letišti, ale chce 29 Euro:(. díky za jakoukoli radu. Anna

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, 10a je linka autobusů ATVO shuttle, které jezdí až cca do 0:45, viz informace výše v sekci Doprava.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

ATVO z Marco Polo do Mestre stojí 8EUR.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Vždyť jo, i to je napsané výše. Alternativou je ještě jet linkou 15 do San Giuliano, kde lze přestoupit na tramvaj do centra Mestre. To pak lze jet i za 1,50 EUR, pokud se vydáte od terminálu jednu zastávku pěšky do vesničky Tessera.

Avatar uživatele
Tomáš
před 4 lety

Dobrý den, chci se zeptat jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo do Padovy.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, nejlépe MHD na nádraží Mestre (viz výše) a odtamtud vlaky Trenitalie.

Avatar uživatele
Martina
před 4 lety

Dobrý den.

Pokud si zakoupím 24 hodinovou jízdenku za 20€, mohu na ní jet autobusem č. 5 či č. 15 již od terminálu? Nebo na ní mohu jet také až ze zastávky Tessera Centro?

Děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, bohužel ne, přímo na letiště neplatí ani 24hod. jízdenka. Takže jedině z Tessery.

Avatar uživatele
Bětka
před 4 lety

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli z letiště Marco polo jezdí autobus do Mestre i ve večerních a nočních hodinách? Máme přílet ve 22:25 a poslední bus číslo 15 jede v půl deváté.

Díky

Avatar uživatele
Martina
před 4 lety

Dobry den, máme podobný problém - našla jsem flixbus (který prý ale není flixbus, takže by neměl být zelený) a ten jede kolem 23.30 poslední... snad ho najdeme a stihneme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 4 lety

Jestli jezdí nějaký jiný autobus do Mestre nevím, ale určitě se dá jet autobusem do Benátek a z nich do Mestre. Je to sice delší a dražší, ale určitě se tam dostanete a určitě to nakonec bude levnější než taxik.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, do Mestre v pozdních hodinách můžete využít výše zmíněný autobus "ATVO". Poslední spoje z letiště k nádraží v Mestre odjíždějí 23:40, 0:20, 0:50.

Avatar uživatele
Zuzana
před 5 lety

Dobrý den,

můžu se zeptat, zdali se dá zakoupit i lístek na zpáteční cestu, tj. z vlakového centra do zastávky Tessera Centro také za 1,5 EUR?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, ano, koupíte si v trafice normální lístek za 1,5 €, nemusíte ani říkat, kam jedete. Pak už je jen na vás, zda risknete vystoupit až na letišti nebo podle pravidel vystoupíte na Tessera Centro. Já mezi Tesserou a letištěm potkal revizory :)

Avatar uživatele
kanix
před 5 lety

Jízdenky se dají zakoupit i pomocí aplikace v mobilu:

https://play.google.com/store/ap...rvice.Actv

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí