Letiště Benátky Marco Polo

Venice Marco Polo Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Hlavní benátské letiště vzdálené 13 km od historického centra je pojmenováno po cestovateli Marco Polovi. Je jednou ze základen letecké společnosti Volotea, která je známá svými velmi levnými letenkami. Bázi zde má taky easyJet.

Letiště má jediný relativně malý terminál a není těžké se zde zorientovat. V případě přestupu s letenkami na jedné rezervaci vám bude bohatě stačit 40 minut.

Terminál má otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Z Prahy létají do Benátek aerolinie Volotea a easyJet. Především u prvně jmenované společnosti se občas můžou objevit akční zpáteční letenky od 270 Kč, standardní ceny letenek se pohybují mezi 1.000 a 2.000 Kč. Z ostatních českých a slovenských měst se do Benátek přímo nedostanete.

Doba letu do Benátek je asi 70 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Autobusem

Přímé shuttle autobusy „ATVO Airport Shuttle“ jedou jednou za půl hodiny do Mestre i Benátek od 6 do půlnoci. Cena je 8 €.

Za stejnou cenu jezdí z letištního terminálu i městské linky 5 (do Benátek) a 15 (do Mestre). Cesta do Mestre zabere asi 20 minut, do Benátek pak 30–40 minut. Linka číslo 5 jezdí od 4:35 do 1:10 (přes den každých 15 minut), linka číslo 15 jezdí od 6:00 do 20:15 jednou za 30 minut. Detailní jízdní řády všech autobusů v Mestre.

Nejlevnějšího způsobu dopravy z letiště však dosáhnete pěší chůzí do 1 km vzdálené zastávky Tessera Centro, odkud vás autobus 5 doveze do centra Benátek a linka 15 do pevninské části města Mestre, kde zastavuje u hlavního vlakového nádraží. Jízdenka vás přijde na 1,50 €, kterou si koupíte v trafice cca 20 metrů od zastávky po levé straně nebo v hotelu Courtyard přímo na recepci. Na letišti vám jízdenku za 1,50 € neprodají.

Lodí

Stylově vás přímo do historického centra Benátek doveze také loď. Společnost Alilaguna provozuje z letiště tři linky, lodě jezdí přímo na Náměstí svatého Marka nebo k mostu Rialto. Cesta trvá asi hodinu při intervalu cca 15 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 15 €, zpáteční vás vyjde na 25 €. Míříte-li na Lido nebo Murano, časově i finančně se vyplatí jet lodí, v jiných případech jde spíš o pocit a atrakci.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Treviso

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Marco Polo a Treviso, vydejte se nejprve do Mestre (viz oddíl doprava z letiště výše), kde přestoupíte na autobus ATVO přímo na letiště Treviso. Celkem vás cesta vyjde na 16 €, v případě, že dojdete pěšky do obce Tessera, tak na 11 €.

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.


Služby na letišti

Wi-fi funguje na letišti neomezeně a zadarmo.

Úschovna funguje v příletové části terminálu od 5:00 do 21:00. 24 hodin uložení stojí 10 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače