IATA (ICAO) kód letiště
VCE (LIPZ)
Aktuální počasí
22.5 °C
Aktuální čas
19:57
Vzdálenost od Prahy
530 km
Obvyklá cena letenky
2 000 Kč

O letišti Benátky Marco Polo

Hlavní benátské letiště vzdálené 13 km od historického centra je pojmenováno po cestovateli Marco Polovi. Je jednou ze základen letecké společnosti Volotea, která je známá svými velmi levnými letenkami. Bázi zde má taky easyJet.

Letiště má jediný relativně malý terminál a není těžké se zde zorientovat.

Terminál má otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Z Prahy létá na benátské letiště Marco Polo jen aerolinka Wizz Air. Standardní ceny se pohybují mezi 2 000 a 3 000 Kč za zpáteční letenku, akční letenky se dají pořídit i kolem 1 000 Kč obvykle při rezervaci cca 1 měsíc dopředu.

Z Vídně či Katowic se na toto letiště dostanete za podobné ceny s Ryanairem.

Levnější lety z Prahy může nabídnout společnost Ryanair na sousední letiště Benátky–Treviso.

Doba letu do Benátek je asi 70 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Benátek, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Autobusem

Přímo od letištního terminálu jezdí autobusové linky 5 AeroBus (do Benátek) a 15 (do Mestre). Cesta do Mestre zabere asi 20 minut, do Benátek pak 30–40 minut. Linka číslo 5 jezdí od 4:35 do 1:10 (přes den každých 15 minut), linka číslo 15 jezdí od 6:00 do 20:15 jednou za 30 minut. Detailní jízdní řády všech autobusů v Mestre. Na letišti zastavuje i linka 45, která však jezdí jen do okrajové části Mestre.

Jízdenka stojí 8 EUR a pořídíte ji v automatu na zastávce autobusu.

Nejlevnějšího způsobu dopravy z letiště však dosáhnete pěší chůzí do 1 km vzdálené zastávky Triestina Tessera, odkud vás autobus 5 doveze do centra Benátek a linka 15 do pevninské části města Mestre, kde zastavuje u hlavního vlakového nádraží. Jízdenka vás přijde na 1,50 EUR, kterou si koupíte v trafice cca 20 metrů od zastávky po levé straně nebo v hotelu Courtyard přímo na recepci. Na letišti vám jízdenku za 1,50 € neprodají, můžete zde však zakoupit 24hodinový lístek za 20 EUR (platí však pouze ze zastávky Triestina Tessera). 

Další variantou jsou přímé autobusy „ATVO Airport Shuttle“ jedou jednou za půl hodiny do Mestre i přímo do Benátek (jízdní řády všech linek) od 6 do cca 0:45. Cena je 8 EUR. Jízdenky pořídíte v automatu, u stánku v příletové hale u pásů na zavazadla nebo online. Při cestě na letiště jsou stánky s automaty vždy poblíž zastávky.

Lodí

Stylově vás přímo do historického centra Benátek doveze také loď. Společnost Alilaguna provozuje z letiště tři linky, lodě jezdí přímo na Náměstí svatého Marka nebo k mostu Rialto. Cesta trvá asi hodinu při intervalu cca 15 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 15 EUR, zpáteční vás vyjde na 27 EUR, na ostrov Murano pak jen 8 EUR, resp. 15 EUR zpáteční. Míříte-li na Lido nebo Murano, časově i finančně se vyplatí jet lodí, v jiných případech jde spíš o pocit a atrakci.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Treviso

Pokud hodláte přestupovat mezi letišti Marco Polo a Treviso, vydejte se nejprve do Mestre (viz oddíl doprava z letiště výše), kde přestoupíte na autobus ATVO přímo na letiště Treviso. Celkem vás cesta vyjde na 20 EUR, v případě, že dojdete pěšky do obce Tessera, tak na 13,50 EUR

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Služby na letišti

Wi-fi funguje na letišti neomezeně a zadarmo.

Úschovna funguje v příletové části terminálu od 5:00 do 21:00. 24 hodin uložení stojí 10 EUR.

V terminálu můžete navštívit množství restaurací a občerstvení, klasický supermarket tak, jak známe např. Billu z letiště v Praze, zde však nenajdete.

Hotely u letiště

Čeká vás brzký ranní odlet nebo naopak pozdní večerní přílet a nechce se vám řešit doprava na letiště v nočních hodinách? Pak můžete využít opravdu mnoha hotelů i soukromých apartmánů v pěší docházkové vzdálenosti od letiště. Podívejte se na naše tipy nejlepších ubytování u letiště Marco Polo v Benátkách:

Přímo v rámci terminálu se také můžete vyspat v letištních kójích ZzzleepandGo Venice Airport VCE, kde budete mít k dispozici postel oddělenou stěnami od okolního prostoru, ceny jsou však poměrně vysoké (cca 2 000 Kč za kóji).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jakub Langer

Prosim, kdo tam uz nekdy byl, kolik casu zhruba zabere presun autobusy z letiste Treviso (TSF) na letiste Marco Polo (VCE) v dobe nocni 20:00 – 4:00 z patku na sobotu? Pro prekvapene se jedna o listopad 2020 (nadeje stale existuje 😉).

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele Sandra Křepelová
Sandra Křepelová

Ahoj, když si zakoupím lístek přes internet předem, zpáteční z letiště do Benátek, musím si někde v autobusu lístek ,,pípnout" nebo stačí mít u sebe? Možná stupidní dotaz ale nerada bych platila někde pokutu:-D

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, stačí ukázat řidiči ;)

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,píšete,že jízdenka na bus pro cestu z Letiště Marco Polo do centra Benátek (bus č. 5)stojí 8euro a mě na www.toandfromtheairport.com napsali,že jízdenka stojí 3eura.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, web toandfromairport.com nelze brát vážně, většina informací na něm se nezakládá na skutečnosti. Jízdenka přímo od terminálu skutečně stojí 8 €, viz oficiální web dopravního podniku: http://actv.avmspa.it/en/content...services-0

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den jak se dostaneme prosím z letiště do přístaviště odkud domlouvají velké výletní okružní lodě prime time na letiště Marko Polo děkuji

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj v září se chystáme do Benátek, přílet v 22:20 na Marco Polo Aeroporto. Ubytováni jsme v Mestre. Bus číslo 15 už v tuto dobu nejezdí, na googlemaps mi vyskakuje číslo 10a, ale nemůžu ho najít v jízdním řádu. Ubytovatel by nás vyzvedl na letišti, ale chce 29 Euro:(. díky za jakoukoli radu. Anna

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, 10a je linka autobusů ATVO shuttle, které jezdí až cca do 0:45, viz informace výše v sekci Doprava.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

ATVO z Marco Polo do Mestre stojí 8EUR.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Vždyť jo, i to je napsané výše. Alternativou je ještě jet linkou 15 do San Giuliano, kde lze přestoupit na tramvaj do centra Mestre. To pak lze jet i za 1,50 EUR, pokud se vydáte od terminálu jednu zastávku pěšky do vesničky Tessera.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chci se zeptat jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo do Padovy.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, nejlépe MHD na nádraží Mestre (viz výše) a odtamtud vlaky Trenitalie.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den.

Pokud si zakoupím 24 hodinovou jízdenku za 20€, mohu na ní jet autobusem č. 5 či č. 15 již od terminálu? Nebo na ní mohu jet také až ze zastávky Tessera Centro?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, bohužel ne, přímo na letiště neplatí ani 24hod. jízdenka. Takže jedině z Tessery.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli z letiště Marco polo jezdí autobus do Mestre i ve večerních a nočních hodinách? Máme přílet ve 22:25 a poslední bus číslo 15 jede v půl deváté.

Díky

před 3 lety

Dobry den, máme podobný problém - našla jsem flixbus (který prý ale není flixbus, takže by neměl být zelený) a ten jede kolem 23.30 poslední... snad ho najdeme a stihneme.

před 3 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Jestli jezdí nějaký jiný autobus do Mestre nevím, ale určitě se dá jet autobusem do Benátek a z nich do Mestre. Je to sice delší a dražší, ale určitě se tam dostanete a určitě to nakonec bude levnější než taxik.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, do Mestre v pozdních hodinách můžete využít výše zmíněný autobus "ATVO". Poslední spoje z letiště k nádraží v Mestre odjíždějí 23:40, 0:20, 0:50.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

můžu se zeptat, zdali se dá zakoupit i lístek na zpáteční cestu, tj. z vlakového centra do zastávky Tessera Centro také za 1,5 EUR?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, koupíte si v trafice normální lístek za 1,5 €, nemusíte ani říkat, kam jedete. Pak už je jen na vás, zda risknete vystoupit až na letišti nebo podle pravidel vystoupíte na Tessera Centro. Já mezi Tesserou a letištěm potkal revizory :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
kanix

Jízdenky se dají zakoupit i pomocí aplikace v mobilu:

https://play.google.com/store/ap...rvice.Actv

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu