Capri

Doprava na Capri

Capri je malý ostrov a pro cestování je tak velmi přehledný a jednoduchý. Kvůli extrémně úzkým a klikatým silnicím vřele doporučujeme využívat veřejnou dopravu, která je frekventovaná a zajíždí všude tam, kam byste se dostali i autem.

Naopak do míst, kam autobusy nejezdí, se nedostanete ani autem.

Kolejová lanovka (Funicolare)

Hlavní přístav Marina Grande s centrem města Capri spojuje kolejová lanová dráha v intervalu 15 minut cca od 6:30 do 21:30.

Jde o výrazně rychlejší spojení než autobusem: lanovka jede 4 minuty, zatímco autobus skoro 15 minut.

Cena jízdenky je přitom stejná jako u autobusu a stojí 2,20 EUR jedním směrem. Výhodnější zpáteční jízdenky se neprodávají. Lístky koupíte na pokladně v obou stanicích.

V zimních měsících (občas však i během léta) prochází lanovka pravidelnými odstávkami. V té době je vždy zavedena náhradní autobusová doprava.

Autobusy MHD

Na ostrově Capri dobře funguje autobusová doprava, kterou provozují společnosti ATC a Staiano Autotrasporti. Pro cestující je však reálně jednou, jakou společností pojedou, vždy platí stejné tarifní a přepravní podmínky.

Ceny jízdenek

U obou společností jsou shodné ceny jednotlivých jízdenek.

 • 2,20 EUR – jedna jízda (nepřestupní) zakoupená před nástupem
 • 2,70 EUR – jedna jízda (nepřestupní) zakoupená u řidiče (pouze v hotovosti)

Autobusová společnost ATC navíc prodává i celodenní jízdenku platnou pouze v daný kalendářní den (nikoliv 24 hodin) za 6,50 EUR. Tuto jízdenku však lze využít pouze na linkách provozovaných společností ATC a nikoliv na spojích Staiano Autotrasporti.

Kde koupit jízdenku?

Lístky koupíte v pokladnách na konečných autobusových stanicích v Capri, Anacapri, Marina Grande a Marina Piccola. Dále koupíte jízdenky ve všech trafikách (tabacchi), některých restauracích nebo obchodech s potravinami.

U řidiče lze koupit lístek za 2,70 € pouze ze stanice, kde není pokladna (tedy prakticky ze všech zastávek mimo výše jmenovaných konečných).

Trasy a jízdní řády

Na Capri jezdí 7 pravidelných autobusových linek. Jízdní řády zjistíte nejpřehledněji na soukromém turistickém webu capri.com, který je však pravidelně aktualizován a má přesně aktuální informace.

Je potřeba zdůraznit, že zejména v letní sezoně jsou jízdní řády silně orientační a zpoždění bývají velmi častá.

Jednotlivé trasy nejsou nijak očíslovány, řídíte se pouze nápisem koncové stanice.

 • Capri – Anacapri (ATC): hlavní autobusová linka spojující centra dvou největších obcí na ostrově jezdí každých 5 až 15 minut a trasa trvá 15 minut, jede cca od 6:00 do půlnoci
 • Marina Grande – Anacapri (ATC): přímá linka z přístavu do Anacapri jezdí jednou za 15-25 minut, cesta trvá 25 minut a jezdí se od 6:00 do 19:30
 • Capri – Marina Piccola (ATC): přímý spoj z centra Capri k pláži Marina Piccola jede každých 15 až 30 minut, cesta trvá 10 minut a jezdí se od 6:00 do cca 23:00
 • Marina Grande – Capri po hlavní silnici (ATC): alternativní spojení k lanové dráze jede jednou za 15 minut, cesta trvá 15 minut a jezdí se od 6:00 do půlnoci
 • Marina Grande – Capri po ulici Don Giobbe Ruocco (Staiano): jezdí jednou za 40 minut od 8:00 do 17:20, cesta zabere 15 minut
 • Anacapri – Faro (Staiano): linka spojující centrum Anacapri s majákem Punta Carena jede jednou za 30 minut, spoj trvá 20 minut a jezdí od 6:30 do 22:15
 • Anacapri – Grotta Azzurra (Staiano): linka spojí centrum Anacapri s Modrou jeskyní jednou za 30 minut od 6:30 do 22:45

V letní sezoně můžou dle potřeby jezdit přímé posilové spoje z Anacapri do Marina Piccola.

Sedačková lanovka (Seggiovia)

Čistě turistickým účelům slouží i dvojsedačková lanovka, která vás každý den po celý rok vyveze z centra Anacapri na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro (589 m n. m.).

Lanová dráha Seggiovia Monte Solaro je v provozu v těchto časech:

 • květen až říjen: 9:30–17:00
 • březen až duben: 9:30–16:00
 • listopad až únor: 9:30–15:30

Cena jednosměrné jízdenky vyjde na 11 EUR, zatímco zpáteční cesta stojí 14 EUR.

Oficiální web lanovky: www.capriseggiovia.it/en.

Půjčení skútru

Chcete-li se po Capri pohybovat svobodně a nebojíte se extra úzkých silnic a letního hustého provozu, nejlepší volbou bude půjčení skútru. Už pro velmi stísněné prostory je skútr na Capri rozhodně lepší než auto.

Počítejte však s poměrně vysokými cenami. Orientačně zaplatíte zhruba tyto částky:

 • 2 hodiny – 30 EUR
 • 5 hodin – 50 EUR
 • celý den – 55 EUR
 • 24 hodin – 70 EUR

Na Capri působí několik půjčoven:

Půjčení auta

Na Capri nefungují žádné půjčovny aut a míříte-li sem mezi březnem a listopadem, auto rozhodně nechte na pevnině. V tomto období je totiž na Capri zakázán vjezd všem autům nerezidentů.

Taxi

Na Capri nefungují žádné alternativní taxiaplikace typu Uber či Bolt, a tak využijete pouze oficiálních bílých taxíků, které vždy čekají u přístavu a v centrech měst.

Místní taxikáři bývají přátelští a podvody na turistech jsou zde extrémně raritní.

Ceny na určitých relacích jsou pevně dané. V roce 2023 byly ceny následující:

 • Capri – Anacapri: 22 EUR
 • Capri – Marina Grande: 20 EUR
 • Marina Grande – Anacapri: 27 EUR
 • Marina Grande – Marina Piccola: 25 EUR
 • Capri – Grotta Azzurra: 40 EUR

V okrajových částech Capri taxíky můžou chybět, lze si však taxík zavolat na čísle +39 081 8370543. Vzhledem k omezenému počtu taxíků a také omezené schopnosti operátorů komunikovat anglicky však toto není příliš spolehlivý způsob.

Chystáš se na Capri?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.