Capri

Capri v kostce

Capri patří k nejkrásnějším a také nejnavštěvovanějším ostrovům v celé Itálii. I přes svou titěrnou velikost tu můžete strávit klidně několik dní a nenudit se.

Modrý ostrov, jak se Capri přezdívá, turistům nabídne především dechberoucí výhledy z velmi členité skalnaté krajiny porostlé typickou středomořskou vegetací, bohatě kvetoucími rostlinami i krásně upravenými zahradami. 

Pro svou krásu bylo Capri vyhledáváno bohatou smetánkou už od dob Antiky, zamilovali si ho třeba císařové Augustus a Tiberius. Podmanivá krása Capri přitahovala a dodnes přitahuje také mnoho umělců a spisovatelů. Jedním z nejslavnějších pravidelných návštěvníků Capri byl například švédský spisovatel Axel Munte.

Ostrov se dělí na dvě části – dolní Capri s nádherným historickým městem a horní Anacapri na jakési náhorní plošině. Pobřeží je dramatické a velmi fotogenické s množstvím jeskyní, skalních převisů a útesů. Jediné, co na Capri opravdu nenajdete, jsou dlouhé písečné pláže a živelná letoviska. Vykoupat se tu ale můžete na četných malých skalnatých plážích s úchvatnými výhledy.

  • Stát: Itálie, region Kampánie
  • Čas na Capri: stejný jako v ČR
  • Rozloha a rozměry: 10,4 km2, cca 5 km na délku a 1,5 km na šířku (20. největší italský ostrov)
  • Počet obyvatel: 13 000
IATA Kód
NAP
Aktuální počasí
18.5 °C
Místní čas
14:25
Vzdálenost z ČR
1024 km

Jedinečné cestopisy z Itálie

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

Avatar uživatele Petra Hejnová
Petra Hejnová
2024-02-12T21:58:29+01:00
Itálie 2024
Benátky s dětmi :-)
Mapa
robert.charvat
2024-01-23T21:46:35+01:00
Itálie 2023
3 dny v Miláně
❤️ Oblíbené

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa na Capri, která stojí za to vidět a navštívit