Capri

Jak se dostat na Capri

Na ostrově Capri není žádné letiště, a tudíž se vždy budete muset dopravit trajektem po moři. Všechny přitom vyplouvají z oblasti Neapole, ať už z hlavních přístavů v centru města nebo z města Pozzuoli na jeho předměstí.

Navíc se na Capri můžete dopravit i z letovisek Sorrento, Positano či Amalfi nebo ze sousedního ostrova Ischia.

Detailní informace o dopravě do Neapole se dočtete v samostatném průvodci a jeho kapitole Jak se dostat do Neapole.

Trajekty na Capri – ceny a trasy

Ostrov Capri má pouze jeden osobní přístav umístěný ve městečku Marina Grande na severním pobřeží. Přístav je spojen s ostatními místy na ostrově kolejovou lanovou dráhou a dvěma autobusovými linkami.

Na Capri jezdí i v rámci jedné trasy hned několik lodních dopravců. Všechny časy i ceny můžete na jedno kliknutí srovnat například na webu directferries.com, kde lze i jízdenku zakoupit.

Výhodnější je však tento vyhledávač použít pouze pro srovnání a následně lístek koupit přímo na webu společnosti, kde většinou bývá levnější.

Všichni níže uvedení dopravci umožňují koupi jízdenek online, ovšem účtují si poplatek 1 EUR. Trajekty není úplně nutné kupovat s předstihem, stačí v přístavu bez příplatku. Vyprodané sice můžou být některé spoje, ale určitě ne všechny na daný den.

Online rezervaci s předstihem doporučujeme jen v případě, že budete na Capri cestovat s autem.

Neapol – Capri

Mezi Neapolí a Capri jezdí 3 dopravci celkem v průměru 2-3x za hodinu podle sezóny. Všichni jezdí do přístaviště Napoli Beverello (někteří jej označují jako Porta di Massa, což je fakticky to samé).

  • Caremar (shop.caremar.it/en) – vypravuje velké trajekty Traghetto (85 minut / 15,50 EUR) i menší lodě TMV (60 minut / 22,20 EUR). Poplatek za auto je cca 41 EUR
  • SNAV (www.snav.it/en) – nejfrekventovanější spojení rychlými loděmi pouze pro pěší (50 minut / 21 EUR)
  • NLG (www.nlg.it/en/) – další velmi frekventované spojení loděmi pouze pro pěší (50 minut / 22,50 EUR)

Capri – Sorrento

Lodě do Sorrenta jezdí taktéž velmi často, sečteme-li všechny spoje, v létě využijete až 1x spojení do hodiny.

  • Caremar (shop.caremar.it/en) – jezdí s většími trajekty i pro auta (25 minut / 16,10 EUR), poplatek za auto cca 32 EUR
  • SNAV (www.snav.it/en) – cesta s rychlými loděmi pouze pro pěší (25 minut / 22 EUR)
  • NLG (www.nlg.it/en/) – cesta loděmi pouze pro pěší (25 minut / 20,10 EUR)
  • Alilauro (www.alilauro.it) – nejfrekventovanější spojení loděmi pouze pro pěší (25 minut / od 17,60 EUR)

Capri – pobřeží Amalfi

Na oblíbené Amalfinské pobřeží se z Capri dostanete přímými spoji (některé se zastávkami, ale bez nutnosti přestupů) do několika měst.

  • Positano Jet (www.lucibello.it/en/positano-jet) – 3x denně jezdí do Positana (30 minut / 21 EUR) a s jednou zastávkou i do Amalfi (60 minut / 23 EUR)
  • NLG (www.nlg.it/en/) – 3x denně jezdí do Positana (30 minut / 22 EUR), s jednou zastávkou do Amalfi (60 minut / 22 EUR), přímo pak až do Salerna (90 minut / 25 EUR)
  • Alicost (www.alicost.it) – 1x denně jede po trase Capri-Positano-Amalfi-Minori-Maiori-Salerno s cenami od 21 EUR po 23,40 EUR. 1x denně pak vypravuje další loď po trase Capri-Cetara-Vietri Sul Mare s podobnými cenami

Capri – Castellammare di Stabia

Jednou až 2x denně se dostanete přímou lodí do tohoto města ležícího poblíž Pompejí.

Aktuálně na trase jezdí pouze společnosti Alilauro (www.alilauro.it) a NLG (www.nlg.it/en/) s loděmi pouze pro pěší. Cesta trvá 40 minut a stojí od 19,70 EUR

Capri – Ischia

Na sousední ostrov se dostanete v sezoně až 2x denně společností Alilauro (www.alilauro.it), která zvládne trasu za 30 minut a 21 EUR.

Jak se dostat v Neapoli k přístavům?

Z Capri se jezdí na pevninské přístaviště Neapol Beverello (přesná poloha na mapě), resp. Porta di Massa, které je však jen pár metrů vedle.

letiště Neapol se nejrychleji dostanete k přístavům Beverello a Porta di Massa, ke kterým jezdí přímý autobus Alibus s cenou 5 EUR / jedna cesta.

Chystáš se na Capri?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 03. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.