Capri

Co dělat na Capri

Kochejte se rajskými vyhlídkami

Ostrov Capri představuje místo s nejkrásnějšími vyhlídkami v Evropě. Jeho drsné pobřeží s vysokými strmými útesy i ohromný skalní masiv východní půlky Capri rozdělující ostrov na dvě poloviny zkrátka předurčují ke kochání se božskými výhledy.

Při výhledech dominují tři barvy: sytě modrá až azurová barva Tyrhénského moře, bělostná barva vápencových skal a svěže zelená barva borovicových lesů i četných parků.

Místní dobře o přednostech svého ostrova vědí, a tak jsou vyhlídky zvané "Belvedere" nádherně upravené a cesty k nim jsou vždy dobře značené.

Kde najdete nejlepší vyhlídky na Capri?

Podívejte se s námi na 10 nejhezčích výhledů na ostrově.

 • Giardini di Augusto – skvěle dostupná vyhlídka na jižní pobřeží, skály Faraglioni i klikatou cestu Via Krupp, vstup za 1,50 EUR
 • Piazzetta di Capri – nejlépe dostupná vyhlídka přímo u horní stanice kolejové lanovky z přístavu. Naskytnou se odsud výhled na severní pobřeží Capri, dostupná zdarma
 • Monte Solaro – nejvyšší hora Capri s výškou 589 m n. m. otevírá 360° výhledy na ostrov, pevninu i moře. Dostupná zdarma pěšky nebo sedačkovou lanovkou za 11 EUR
 • Belvedere di Punta Cannone – alternativa k vyhlídce v Giardini di Augusto dostupná zdarma a velmi snadno z centra Capri (10 minut pěšky)
 • Belvedere Tragara – krásné výhledy na jižní pobřeží, nenaskýtají se sice z takové výšky jako třeba z Punta Cannone, ale třeba skalní útvary Faraglioni jsou vidět z bližší vzdálenosti. Dostupná zdarma po 20minutové procházce z centra Capri
 • Belvedere del Pizzolungo – nádherná vyhlídka na Faraglioni z druhé strany (ideální ráno, kdy jsou dobré světelné podmínky) v čistě přírodním prostředí. Dostupná zdarma po 30 minutách chůze z centra Capri
 • Villa Lysis – nejlepší výhledy na severní pobřeží Capri se naskytnou ze zahrady vily Lysis, přístupné za 1,50 EUR po 45minutové procházce z centra Capri
 • Villa San Michele – skvělá vyhlídka ze zahrad muzea Axela Muntheho na celou východní polovinu Capri
 • Osservatorio Solare – alternativní a mnohem klidnější vyhlídka k Monte Solaro, z níž se naskýtají pohledy na celé východní Capri včetně Faraglioni
 • Belvedere della Migliara – nádherná klidná vyhlídka v borovicovém parku se spoustu míst k sezení. Je relativně špatně dostupná po asi 45minutové procházce z centra Anacapri

Pěší turistika

Přírodní krásy Capri lákají k pěším výletům. Turistická infrastruktura pro pěší je na ostrově velmi dobrá a skvěle udržovaná. Pravda, značení možná nebývá příliš přehledné, ale chodníčky jsou pravidelně opravované a i vzhledem k malým vzdálenostem je jen obtížné zabloudit.

Nejlepší pěší trasy na Capri

Pojďte se s námi podívat na 7 nejlepších pěších stezek na ostrově.

Via Pizzolungo

Pěší okruh z centra města Capri od horní stanice lanové dráhy je často nazýván také jako Via Tragara. Úzkými stinnými uličkami vás za konstantního mírného klesání zavede až na jihovýchodní cíp ostrova, odkud se naskytnou krásné výhledy na skalní útvary Faraglioni.

Prostřední část trasy vede po skalách, útesech a skrz borové lesy, po celé délce je však cesta zpevněna betonovým chodníkem se zábradlím.

Na poslední třetinu cesty se opět vrátíte do ulice města Capri.

 • délka: 4 km
 • náročnost: lehká (převýšení jsou místy strmá, ale krátká)

Pěšky k vilám Jovis i Lysis

Tato cesta vás zavede k rozsáhlým archeologickým vykopávkám římské vily Jovis i nádherné vile Lysis z počátku 20. století s božskými výhledy.

Cesta vede většinou vilovými částmi města Capri, jen krátká část v polovině vede přírodou po útesech. Po celé trase však neopustíte pohodlí betonových chodníků či městských ulic.

 • délka: 5 km
 • náročnost: lehká

Via Krupp

Upravená historická silnice se klikatí strmými úbočími od Giardini di Augusto k pláži Marina Piccola. Cesta může být při nepřízni počasí nebo padajícímu kamení uzavřena.

 • délka: 1 km
 • náročnost: lehká směrem dolů / středně těžká směrem nahoru

Scala Fenici

Historicky jediná spojnice níže položené východní části Capri s náhorní plošinou Anacapri překonává takřka kolmý skalní masiv prostřednictvím 921 schodů.

Poznejte, jak v minulosti probíhalo zásobování Anacapri a dopřejete si úchvatné výhledy z Fénických schodů.

 • délka: 1 km
 • náročnost: náročná (hlavně pro kolena)

Z Anacapri na Monte Solaro

Nádherná přírodní stezka s měkkými povrchy vede z centra Anacapri na nejvyšší horu Monte Solaro (589 m n. m.). Pěší trasa vás provede vilovými oblastmi, loukami, borovými hájky a posledních pár set metrů i přes kamenité skalky.

 • délka: 2 km
 • náročnost: středně těžká

Z Punta Carena na Monte Solaro

Jedna z nekrásnějších cest vede z nejvyšší hory Monte Solaro kompletně celá po hraně útesů s dechberoucími výhledy až k majáku Faro di Punta Carena.

Cestička je bídně značená a často se ztrácí pod nohama, přesto se jen těžko ztratíte. Stačí neustále sledovat hřeben útesu. Je oblíbenou součástí pěší trasy z Anacapri přes Monte Solaro k majáku, zpět od majáku se dá jet autobusem.

 • délka: 3 km
 • náročnost: středně těžká

Sentiero dei Fortini

Oblíbená a velmi známá trasa vás provede po celém západním pobřeží od Punta Carena až ke Grotta Azzurra.

Přestože jde o nejdelší trasu na Capri, je poměrně jednoduchá, protože vede rovinatým terénem podél divokého a řídce osídleného západního pobřeží. Naskytnou se krásné výhledy na moře a četné zátoky.

Hlavním lákadlem trasy je však pás 4 ruin opevněných tvrzí postavených na obranu ostrova v 19. století.

Od Grotta Azzurra stezka pokračuje dál do Anacapri, tuto část však většina turistů přeskočí a vyveze se autobusem.

 • délka: 5 km
 • náročnost: lehká

Pláže a koupání

Capri kvůli svému dramatickému a velmi členitému pobřeží neoplývá množstvím pláží. Vstup do moře je prostě skoro po celém obvodu Capri velmi náročný.

Ostrov se proto skutečně nemůže označit za plážovou destinaci, ale i přesto zde najdete pár míst, kde se přeci jen vykoupat můžete. Koupání na Capri však berte spíš jako zpestření pobytu než jeho hlavní cíl.

Největší pláž Spiaggia Marina Grande se nachází hned u hlavního přístavu, zatímco menší, ale pro nádherné výhledy výrazně oblíbenější pláž Spiaggia Marina Piccola leží na jižním pobřeží. Pláže jsou opravdu malé a tudíž přeplněné velmi brzy ráno. Obě jsou oblázkové s pozvolným, ale kamenitým vstupem do vody.

Poslední známou pláží je Lido di Faro, kamenitá zátoka s vybudovanými betonovými chodníčky a schůdky do moře v odlehlé části ostrova poblíž majáku Punta Carena.

Užijte si plavbu lodí kolem ostrova

Vyhlídky z pevniny jsou sice úchvatné, ale pravou krásu Capri poznáte až z mořské hladiny.

Zejména východní a jižní pobřeží je plné menších příbojových jeskyní (byť nejznámější Grotta Azzurra se nachází na severu), všechny plavby pak plují kolem ikonických skal Faraglioni vystupujících přes 100 metrů nad hladinu moře.

Všechny plavby vyplouvají z hlavního přístavu Marina Grandem z části zvané Capri Turistico Port (poloha na mapě).

Nejkratší hodinové plavby míří ke Grotta Azzurra a zpět a stojí 20 EUR.

Skutečné okružní plavby mají nejméně 2 hodiny (od 35 EUR), ale užít si můžete i celodenní plavbu kolem celého ostrova, která v průměru na osobu vychází na 50 EUR70 EUR dle zvolené společnosti.

Naprostá většina plaveb má i zastávky ke koupání nebo šnorchlování (byť podmořský život okolo Capri není nijak zvlášť bohatý).

Příklady společností s vyhlídkovými plavbami:

Chystáš se na Capri?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.