Lucca

Doprava v Lucce

Pěšky

Nejlepší způsob dopravy po Lucce jsou definitivně vlastní nohy. Centrum je malé, kompaktní a na rovině, takže se nijak zvlášť neunavíte a uvidíte vše. Spletitá změť úzkých uliček sice může působit trochu zmatečně, ale uliční síť je ve skutečnosti naplánovaná tak, že ať se vydáte jakýmkoliv směrem, dojdete k některé z významných památek.

Vnitřní část centra od severu k jihu měří zhruba 1 200 metrů, od východu na západ pak zhruba 1 600 metrů.

Autobus MHD

Pokud byste se náhodou chtěli vydat i mimo historické centrum nebo třeba spěchali na vlak, můžete využít autobusy a minibusy MHD, které projíždějí i přímo přes centrální části historického centra. Užitečná bude hlavně trojice páteřní autobusových linek LAM Verde, LAM Blu a LAM Rossa, které jezdí po 10-15 minutách.

Jízdní řády najdete na webu at-bus.it, klikněte na záložku "Servizi Urbani" a dále pak na "Servizi Urbani Lucca".

Jízdenka platí vždy na 70 minut, během kterých můžete autobus využít kolikrát chcete. Stojí 1,50 EUR a zakoupíte ji v každé trafice, kterých je v Lucce opravdu mnoho.

Autobusy a vlaky po okolí

Chcete-li se vypravovat z Luccy do okolí, zejména do hor, a nemáte auto, využijete meziměstské autobusy nebo vlak. 

Vlaky využijete zejména pro cesty údolím řeky Serchio směrem na sever. Oblíbeným cílem je například středověký kamenný most v obci Borgo a Mozzano. Lístky stačí koupit v automatu na nádraží, spojení vyhledáte na webu trenitalia.com.

Autobusy pak využijete především pro cesty do horských vesniček, všechny meziměstské linky vyjíždějí z autobusového nádraží na náměstí Piazzale Verdi, kde zároveň v kanceláři zakoupíte jízdenky. Ty můžete koupit i v mobilní aplikaci Tabnet - detailní návod k jejímu použití najdete v průvodci Toskánskem. Jízdní řády pak vyhledejte opět na webu at-bus.it v sekci "Servizi Extraurbani LU".

Chystáš se do Luccy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 08. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.