Lucca

Jak se dostat do Luccy

Lucca leží v hustě osídlené oblasti středního Toskánska asi 35 km od letiště Pisa, 70 km od letiště Florencie a kolem 25 km od přímořského letoviska Viareggio. Dostanete se sem velmi frekventovaným spojením vlaků i autobusů.

Vlakem

Nejpohodlnější spojení nabízí železnice, do Luccy jezdí pouze státní italské dráhy Trenitalia, kde všechny potřebné informace (online nákup jízdenek, vyhledávání spojení aj.) najdete na webu trenitalia.com nebo v mobilní aplikaci Trenitalia (Google Play / App Store).

Do Luccy jezdí prakticky pouze regionální spoje Regionale a Regionale Veloce, na které nemusíte jízdenky kupovat dopředu, za stejnou cenu je pořídíte i v automatu nebo pokladně na nádraží. Jen si lístek nezapomeňte označit v označovači ještě na nástupišti.

Do Luccy se vypravte vlakem, míříte-li se z následujících destinací:

  • Pisa: 1-2x spoje za hodinu, jízda trvá 31 minut a stojí 3,60 EUR, všechny vlaky staví kromě hlavního nádraží Centrale i ve stanici Pisa San Rossore, která leží asi 300 metrů od Šikmé věže
  • Florencie: 2-3x spoje za hodinu, jízda trvá 1,5 až 1 a tři čtvrtě hodiny a stojí 7,90 EUR
  • Viareggio: 1-2x spoje za hodinu, jízda trvá 20 minut a stojí 3,60 EUR

V Lucce vlaky zastavují pouze na jediném nádraží, které leží asi 300 metrů od katedrály sv. Martina, na mapě ho najdete přesně na tomto místě.

Autobusem

Relevantní jsou ale rozhodně i autobusy, které nabídnou taktéž frekventované spojení do nejbližších měst. Všechny linky po Toskánsku jsou zastřešovány organizací Autolinee Toscane, informace na oficiálním webu jsou však dostupné pouze v italštině.

Autobusy využijete například do těchto destinací:

  • Florencie: cca 1x za hodinu, cesta trvá hodinu a 20 minut a stojí 7,60 EUR, v jízdním řádu hledejte jako linku DD pod kolonkou "Servizi Extraurbani" a pak "Servizi regionali su gomma"
  • Pisa a Pisa letiště: 1-2x spoje za hodinu, jízda trvá 50-60 minut a stojí 3,50 EUR, v jízdním řádu hledejte jako linku E3 pod kolonkou "Servizi Extraurbani" a pak "Servizi Extraurbani LU", autobus zastavuje přímo u Piazza dei Miracoli, v centru a u letištního terminálu

Jízdenky koupíte v pokladně na autobusovém nádraží nebo v mobilní aplikaci Tabnet - detailní návod k jejímu použití najdete v průvodci Toskánskem.

Hlavní autobusové nádraží najdete na Piazzale Verdi  u východní brány hradeb.

Autem

Jedete do Luccy vlastním nebo půjčeným autem? Pak vás budete vždy nejvíc pálit otázka parkování. Doporučili bychom tato dvě parkoviště:

Chystáš se do Luccy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 08. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.