Lucca

Co dělat v Lucce

Památky a historie

V Lucce na vás dýchne středověká historie, stačí projít jednou z bran skrz masivní městské hradby a rázem se ocitnete ve světě úzkých uliček, tradičních románských kostelů s čtvercovými věžemi tak typickými pro Toskánsko a přenesete se v čase o několik staletí zpět.

Lucca patří k nejkrásnějším a nejkompaktnějším historickým městům v Evropě. Rozlohou je totiž centrum velmi malé, rychlou chůzí ho přejdete za 15 minut, avšak díky četným památkám a romantickým zákoutím tu můžete strávit klidně celý den i více. 

Tyto památky byste v Lucce rozhodně neměli minout:

Projděte se po hradbách

Oblíbenou činností místních i turistů jsou procházky po ojedinělých hradbách, které centrum Luccy obepínají už od 16. století a za celou dobu se jejich podoba nezměnila. Až do dnešních dnů můžete Luccu po hradbách obejít úplně celou kolem dokola.

Po hradbách vede pěší promenáda s lavičkami, stromy i pásy zeleně a naskýtají se odsud nádherné výhledy na Apuánské Alpy i věžaté centrum Luccy.

Vyhlídky z věží

Lucca je město věží, které vás nezklamou a poskytnou nádherné vyhlídky na celé centrum i široké okolí. Vstupné zde navíc není nijak zvlášť drahé, obvykle stojí od 3 EUR do 5 EUR. Nejkrásnější výhledy se naskytnou ze zvonice luccánského dómu, z Hodinové věže nebo Věže Guinigi.

Výlety do Apuánských Alp

Z hradeb je patrné, že nedaleko za městem se z nížiny až do výšek přes 1 900 metrů zdvihá část pohoří Apeniny zvaná Apuánské Alpy. Lucca je nejbližším městem těchto hor a chcete-li do nich podnikat jednodenní výlety, bude nejlepším výchozím bodem. Poskytne potřebné zázemí v podobě desítek restaurací, obchodů a supermarketů, zároveň se tu rozhodně nebudete nudit a navíc má nejlepší dopravní spojení mnoha autobusovými linkami, viz kapitola Doprava.

Chystáš se do Luccy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 08. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.