Rimini
Rimini

9 míst co vidět v Rimini

Italia in Miniatura

Italia in Miniatura, Rimini

Populární zábavní park Italia in miniatura patří k nejznámějším v Itálii a děti i dospělé přiláká na mnoho atrakcí a více než 350 zmenšenin známých italských i evropských staveb.

Tématický park Italia in miniatura se rozkládá na ploše 12 hektarů a je protkán mnoha vodními kanály. Návštěva s dětmi vám zabere klidně celý den.

Miniatury od Alp po Sicílii

Hlavní částí parku je, jak název napovídá, obrovská plocha se zmenšeninami nejvýznamnějších italských památek i přírodních krás. Miniatury jsou postavené v poměru 1:25 nebo 1:50 a zastoupení zde najdou všechny italské regiony.

Celkem uvidíte zde uvidíte přes 300 staveb.

Seznam všech zmenšenin italských památek najdete na oficiálním webu.

Hned vedle malé Itálie se projdete po menším sektoru, v němž budete obdivovat více než 30 miniatur známých evropských památek. Jejich seznam opět hledejte na oficiálním webu.

V rámci sektorů miniatur se pokocháte také například 16 funkčními zmenšeninami vláčků, které se prohání od památky k památce.

Další atrakce

V současnosti už větší část zábavního parku pak zabírají další atrakce, tentokrát už v dostatečném měřítku na to, abyste si je mohli přímo užít.

Nejpopulárnější je zmenšenina Benátek v měřítku 1:5 s vodním kanálem, kde se můžete projet po reálných loďkách.

Děti ocení kulisy středověkého hradu s názvem Cannonaqua s instalovanými vodními děly a pistolkami, se kterými svedou tvrdé vodní bitvy. Hned vedle hradu si pak děti užijí v miniautoškole s reálně pojízdnými autíčky.

Skrz na skrz parkem se pak projedete skutečným monorailem, tedy automatickým vláčkem jezdícím po vyvýšeném betonovém tělese. Naskytnou se vám tak z něj hezké výhledy na celý park.

Poslední oblíbenou atrakcí je vodní horská dráha s peřejemi a umělými řekami.

Samozřejmostí je nepřeberné množství restaurací, kaváren či cukráren, stejně jako toalet a skříněk pro úschovu věcí.

Vstupné a otevírací doba

Park je otevřen v různá období roku v odlišných časových polohách. Počítejte s tím, že od října do března je s výjimkou Vánoc a některých víkendů zcela uzavřen.

Aktuální otevírací dobu přehledně najdete na webu parku.

Ceny vstupenek se liší podle ročního období - nejlevnější jsou v zimě (od 16 EUR), nejdražší v létě (od 22 EUR).

Vstupenky vždy zakoupíte s mírnou slevou online přes oficiální web: ticket.italiainminiatura.com, kde najdete i aktuální ceny včetně slev pro děti.

K mání jsou i zvýhodněné kombinované vstupenky pro akvárium ve městě Cattolica nebo aquapark v Oltremare.

Jak se k parku dostat

Nejjednodušší cesta k parku vede autobusem MHD linky číslo 8. Autobus jede jednou za 30 minut od hlavního vlakového i autobusového nádraží a je označen nápisem "Italia in Miniatura". Jedna jízdenka stojí 1,30 EUR, více o cestování po městě najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se do Rimini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.