Rimini
Rimini

9 míst co vidět v Rimini

Pláž Rivabella

Viserbo

Severně od hlavního riminského přístavu se táhne pás pláží prakticky po více než 70 km až po město Ravenna. V rámci Rimini se této pláži říká hlavně Rivabella, dál na sever pak občas také Viserba.

Na rozdíl od jižněji položené pláže Lungomare není Rivabella tak široká a nemá tak rušnou promenádu, přesto poskytne dostatek prostoru i zábavy.

Protože jsou pláže severně od Rimini otevřenější volnému moři, prakticky po celé délce pobřeží chrání umělé kamenné valy a nekonečný horizont tak z břehu neuvidíte.

Klidné pláže, klidné moře

Stejně jako na hlavní pláži Lungomare i pláže Rivabella a Viserba jsou rozdělené na stovky soukromých pásů se vstupným, resp. nuceným půjčením lehátka a slunečníku (cca 20 EUR za set). Tyto soukromé pláže mají často i vlastní restaurace, bistra či bary, půjčovny šlapadel, skříňky, sprchy, toalety i převlékárny.

Pětimetrový pás mezi lehátky a mořem pak ze zákona musí být přístupný všem bez poplatku. Můžete si na něm rozbít i vlastní tábor, byť tyto pruhy podél moře bývají velmi rušné.

Severní Rimini je na rozdíl od toho jižního mnohem klidnější, byť i zdejší promenáda nabídne množství restaurací a obchodů.

I voda je díky ochranným valům velmi klidná a tato část Rimini tak nadchne zejména rodiny s dětmi.

Nejznámější soukromá pláž zde se jmenuje Bagno 38 Egisto.

Ubytování u pláže

Celou pláž lemují středně velké hotely, penziony i apartmány s letními cenami mezi 2 000 a 3 500 Kč za noc pro 2. K ubytováním s nejlepším poměrem ceny a kvality patří Hotel Gabbiano *** hned u pláže (od 2 200 Kč) nebo Hotel Villa Sorci ** asi 150 metrů od pláže (od 1 500 Kč).

Doprava na pláž

Kompletně podél celé pláže jede z centra a od nádraží autobusová linka 4, na jižní část pláže blíž Rimini pak zajíždí ještě linka 8 (vyhledání jízdních řádů).

Chystáš se do Rimini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.