Toskánsko

12 míst co vidět v Toskánsku

Asciano

Příroda

Toskánsko

Budete-li napříč internetem vyhledávat informace a fotografie z Toskánska, na prvních místech se objeví klikatící se silnička idylickou zvlněnou krajinou osázená cypřišovou alejí. Ostatní i úvodní fotka tohoto průvodce takovou scenerii zobrazuje.

Cypřiše a cypřišové aleje jsou typickým obrázkem celého Toskánska a narazíte na ně opravdu kdekoliv. Pokud ale hledáte opravdu tu "jedinou alej z cypřišů" z propagačních fotek, vypravte se asi 31 km jihovýchodně od města Siena k vesničce Asciano do kopců Crete senesi.

Cesta k Agriturismo Baccoleno

Silnička zobrazená na fotkách je soukromým pozemkem hotelu Agriturismo Baccoleno a nelze se po ní vydat, pokud se zde neubytujete, je totiž uzavřená bránou. To však vůbec nevadí, protože skvělé fotky můžete pořídit z přilehlého pole, na které bez problému dojdete pěšky z hlavní silnice, respektive od křižovatky, kde lze jedině krátkodobě zaparkovat (místo je zde asi pro 3-4 auta).

Podívejte se na přesnou polohu na mapě, odkud si můžete světoznámou cypřišovou alej vyfotit.

Ubytování v Agriturismo Baccoleno

Hotel Agriturismo Baccoleno patří mezi nejlépe hodnocené v celém Toskánsku. Ubytujte se ve stylových apartmánech s trámovými stropy v prostředí polí, vinic a idylické krajiny Toskánska daleko od civilizace. Využít zde můžete vířivku i velkou zahradu. Pokoje jsou plně vybavené a hotel poskytuje veškerá komfort. Cena kolem od 2 500 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji je na takhle krásné prostředí velmi dobrou nabídkou.

Jak se sem dostat

Nejlepší je rozhodně cesta autem, které si lze půjčit na nejbližších letištích Florencie (112 km) nebo Pisa (152 km). Nejprve dojeďte do Sieny, na kterou vás nasměrují značky už z Pisy či Florencie. Odtud se vypravíte po silnici SP-348 do Asciana, ve kterém odbočíte na okresku SP60 ve směru na S. Giovanni d'Asso. K odbočce na Agriturismo Baccoleno dojedete asi po 6 km. Zaparkujte právě u odbočky před bránou, podél hlavní silnice se parkovat nedá kvůli chybějící krajnici.

Autobusem se k odbočce nedostanete, respektive projíždí tudy linka číslo 109, ale pouze 1x denně.

Chystáš se do Toskánska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.