Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Toskánsko
Průměrné teploty pro celou oblast

10 °C

13 °C

15 °C

18 °C

23 °C

27 °C

30 °C

30 °C

26 °C

20 °C

14 °C

11 °C

Počasí v Toskánsku

Toskánsko patří k největším a geograficky nejrozmanitějším regionům v Itálii, což znamená také velké rozdíly v klimatu napříč krajem. Zatímco pobřežní oblasti se těší vlhkému středomořskému klimatu s mírnými zimami a velmi teplými léty, kopcovité vnitrozemí se spíš blíží mírnému podnebnému pásu. I zde jsou však léta obecně teplejší než ve střední Evropě a naopak zimy výrazně teplejší.

Specifické podnebí pak panuje na celé severní hranici Toskánska, která je obklopena horami sahajícími do výšek až 1 900 metrů. Klima je zde velmi podobné mírnému pásu s velkými rozdíly teploty mezi létem a zimou.

Ubytování v Toskánsku

Počasí na jaře

Jaro v Toskánsku začíná už půlce března rozkvetlými květinami a svěží bujnou zelení po vlhké teplé zimě. Teploty vzduchu se pohybují mezi 15 a 23 °C a déšť se objevuje většinou v podobě přeháněk, které nijak zásadně dovolenou neovlivní.

Jarní počasí v Toskánsku je ideální pro poznávání měst a památek i pro výlety do toskánské krajiny. Až do začátku dubna se v partiích hor nad 1 000 metrů nad mořem může držet sníh a ranní mrazíky.

Počasí v létě

Léto je hlavní plážovou sezónou i zde, v Toskánsku. Místní pláže se těší z teplot přes 30 °C a neustálého slunečního svitu, déšť se objevuje na pobřeží jen opravdu výjimečně a ve vnitrozemí obvykle jen formou bouřek několikrát do měsíce. Zejména srpen a začátek září jsou nejsušší měsíce a toskánská krajina se ze svěží zelené mění na hnědožlutou.

V létě vyrazíte do Toskánska za typickou plážovou dovolenou, výlety do hor, kde vládne příjemné počasí a pozdní léto bude ideální pro objevování regionů vína.

Počasí na podzim

Toskánsko na podzim je krásné. Suchá hněď se díky častějším přeháňkám opět zazelená, k barvení listů na stromech dochází výrazně později než v Česku – zhruba na přelomu listopadu a prosince, kdy se Toskánsko promění na zeleno-žluto-červenou zemi. Nádherné scenérie se vám naskytnou při výletech do krajů vinic a ideální teploty mezi 14 a 20 °C vás budou lákat k objevování měst.

Na podzim také vrcholí zrání citrusů i vína.

Počasí v zimě

První týdny zimy v prosinci sice patří k nejdeštivějším obdobím, jen zřídkakdy však prší celý den v kuse. Teploty klesají na průměrných 11 °C, v horách ale pravidelně pod nulu a partie nad 1 000 metrů už od konce listopadu pokrývá sníh.

Zimní období je ideální k toulkám po památkách a městech.

Kdy jet do Toskánska

Toskánsko je celoroční destinací, záleží jen na tom, za jakým cílem sem vyrážíte.

Cestujete-li za slunným středomořským létem, koupáním v moři či chození po horách, vypravte se do Toskánska mezi červnem a polovinou září, kdy jsou nejvyšší teploty a jistota slunečného počasí.

Pokud je vaším hlavním cílem chození po památkách a městech, cestujete kdykoliv během roku, jen v létě je třeba počítat s teplotami přes 30 °C.

Je-li hlavním záměrem se vypravit do Toskánska během vinobraní, pak se sem vydejte na přelomu září a října.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Toskánsko je nádherné! Jsem velice ráda, že jsem narazila na tento článek, protože jsem si touto destinací nebyla jistá, co se týče počasí. Krásně shrnuto. Na hledání počasí jsem ještě objevila https://www.sunheron.com/ , tuto stránku mohu jedině doporučit :)

Přeji hezký den

A.

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu