Toskánsko

Ubytování v Toskánsku

Kde se ubytovat v Toskánsku

Region Toskánsko je poměrně rozlehlý, proto je dobré věnovat trochu přemýšlení výběru lokace, kde budete bydlet. Záleží hlavně na stylu vaší dovolené, kolik míst plánujete navštívit a za jakými cílem do Toskánska míříte.

Booking.com    Hotels.com

Pokud je vaším hlavním cílem městská turistika nebo chcete mít jednu základnu pro každodenní výlety, ubytujte se v některém z největších měst se skvělou dopravní dostupností.

Florencie

Památky, výchozí bod

Hlavní a největší město s největším množstvím památek často slouží jako jediný cíl v Toskánsku. Dobře ale poslouží při výletech do Pisy, Luccy, Sieny nebo odlehlých vesniček v horských oblastech. Nevýhodou je, že k moři už je to dál než z jiných velkých měst, jsou zde také nejvyšší ceny ubytování.

Pisa

Nejlepší výchozí bod

Město se slavnou Šikmou věží sice kromě této zvonice neoplývá množstvím památek, ale je rozhodně nejlepším výchozím bodem pro poznávání Toskánska. Kříží se zde několik železničních tratí, které se rozjedou všemi směry, Pisa je navíc blízko moři i horám a jen necelé 2 km od nádraží má největší mezinárodní toskánské letiště. Plánujete-li objevování Toskánska z jednoho místa, není lepší volba.

Lucca

Památky, hory

Tak trochu opomíjené, ale zároveň 4. nejnavštěvovanější město v Toskánsku nadchne vysokou koncentrací památek na malém prostoru, menšími soukromými hotýlky a také poslouží jako nejlepší výchozí bod pro cesty do Apuánských Alp.

Siena

Památky, venkovská krajina

Jedno z nejnavštěvovanějších měst Itálie uchvátí polohou na kopcovitém venkově i množstvím památek na malém prostoru. Ubytovat se zde můžete v soukromých hotýlcích i mezinárodních řetězcích.

Viareggio

Pláže, výchozí bod

Míříte-li za plážovou dovolenou, pak je vaším cílem Viareggio, město s nejdelšími i nejkrásnějšími plážemi v Toskánsku. Díky nízkým cenám hotelů mimo sezoně, napojení na železniční síť a blízkosti Pise, Lucce nebo Cinque Terre, navíc můžete Viareggio posloužit jako výborný výchozí bod pro výletování.

Toskánský venkov

Jede si to Toskánska odpočinout a zrelaxovat na idylickém venkově? Ať už zamíříte do vinařského regionu Chianti, majestátních Apuánských Alp nebo poklidného jihu Toskánska, rozhodně neprohloupíte. Vybíráme pro vás 3 nejlépe hodnocená ubytování na toskánském venkově:

Ceny hotelů v Toskánsku

Ceny ubytování se řadí k italskému průměru, když noc v běžném 3* hotelu vyjde zhruba na 2 000 Kč, menší apartmány a soukromé hotely pořídíte i od 1 100 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji. 

Nejvyšší ceny očekávejte o prázdninách, kdy strmě stoupají zejména ceny v přímořských destinacích, naopak ve městech a na venkově rozdíly v cenách nejsou tak dramatické. Porovnejte si ceny ubytování v Toskánsku ve vašem termínu.

Chystáš se do Toskánska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 07. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Toskánsku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.