Turin

Ubytování v Turíně

Ušetřete čas hledáním toho nejlepšího hotelu v Turíně. Sepsali jsme pro vás praktického rádce a nahodíme i tipy na nejlepší hotely ve městě. Hotely, hostely nebo soukromé apartmány vybírejte na klasických portálech jako je booking.com nebo agoda.com.

Kde se ubytovat v Turíně

Piemontská metropole je velmi kompaktní s poměrně dobrou dopravní situací, takže výběr konkrétní čtvrti není zas až tak stěžejní. Z většiny míst v rámci Turína se do centra dostanete do 25 minut.

Nejlepší je samozřejmě vybírat hotel přímo v centru a přilehlé čtvrti Quadrilatero. V takovém případě si dokonce dost možná vystačíte úplně bez MHD a všechno obejdete pěšky.

Nejnižší ceny pak často nabízejí ubytování ve čtvrtí Lingotto a San Salvario na jih od centra. Jedná se o běžné obytné čtvrti a sídliště, kam však jezdí buď metro nebo městské vlaky sfm, takže doprava do centra je výborná.

Tipy na nejlepší hotely v Turíně

Pro usnadnění orientace pro vás vybíráme nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější ubytování

To nejlevnější ubytování s vlastní koupelnou na pokoji v Turíně pořídíte za ceny mezi 1 400 a 1 600 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

  • Hotel Cascina Fossata & Residence *** – jednoduchý čistý hotel se nachází na severu města pár kroků od stanice vlaků Rebaudengo Fossata (8 minut do centra)
  • B&B IL SOGNO – velmi dobře hodnocený soukromý apartmán asi 20 minut pěšky od centra nebo 5 minut autobusem číslo 27
  • Hotel Sant'Ana * – menší hotel s miniaturními čistými pokojíky nabídne vždy dobré ceny. Nachází se v Lingottu asi 300 metrů od stanice metra Spezia (13 minut do centra)

Zlatá střední cesta

Chcete-li bydlet blízko centra v hezkém apartmánu nebo běžném 3* hotelu, očekávejte ceny mezi 1 800 a 2 700 Kč za noc v pokoji pro 2.

  • Hotel Amadeus E Teatro *** – velmi jednoduchý hotel a malými pokojíky zajistí nejlevnější ubytování v rámci centra, upřednostňujete-li klasické hotely před apartmány
  • San Domenico Raffaello Residence – plně zařízené byty ke krátkodobému pronájmu za velmi dobré ceny najdete přímo v jádru historického centra
  • Best Quality Hotel Gran Mogol *** – moderní hotel s útulnými malými pokojíky najdete jen 200 metrů od nádraží Porta Nuova směrem k centru

Mezinárodní řetězce

Patříte k cestovatelům, kteří preferují kvalitu, od které všude na světě víte, co očekávat? V Turíně působí velké množství hotelů nadnárodních řetězců s průměrnými cenami mezi 3 000 a 4 000 Kč za noc pro 2. Vybíráme ty nejlépe umístěné a hodnocené:

Preferujete luxusní 5* hotely? V tom případě v Turíně máte na výběr z pouhých tří hotelů s cenami mezi 4 500 a 7 500 Kč. Za vůbec nejlepší hotel v Turíně se běžně označuje Royal Palace Hotel ***** přímo v historickém centru.

Ceny hotelů v Turíně

Možná vás vyšší ceny ubytování ve městě překvapí, ale mají logický základ. Turín není masově turistické město, tudíž zde zároveň nepřevyšuje nabídka poptávku. Hoteliéři nemají potřebu se předhánět v tvrdém boji o turisty.

Zároveň však Turín patří mezi hlavní obchodní metropole Itálie, takže větší hotely se zaměřují zejména na bohatší klientelu.

Tyto dva faktory mají za následek, že průměrná cena v běžném 3* hotelu začíná na 1 700 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, lepší hotely nadnárodních řetězců pak nabízí pokoje od 3 000 Kč/noc.

Chystáš se do Turína?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 11. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Turíně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.