Průvodce městem
Korálový Ejlat
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Ejlatu

Jak se dostat do Ejlatu 

Přímá linka Ryanairu z Prahy, Bratislavy nebo Krakova nabízí levný způsob dopravy přímo do izraelského letoviska. Průměrné ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 1.500 Kč, v zimě však často padají i pod tisíc korun. V letní sezoně se obvykle do Ejlatu vzhledem k nesnesitelným teplotám nelétá. Mezinárodní letiště Ovda leží asi 60 km severně od Ejlatu, více o dopravě z letiště napoví průvodce.

Pokud byste plánovali spojit návštěvu Ejlatu s Jeruzalémem, počítejte se zhruba pětihodinovou cestou (přibližně 320 km), během níž ovšem zahlédnete unikátní Mrtvé moře, Negevskou poušť, bájnou pevnost Masada a mnoho dalšího. Pronájem menšího osobního automobilu seženete již od 1.000 korun za den. 

Jak cestovat po Ejlatu 

Pěšky 

Není nad to projít si celé město pěkně po svých. Zaplesají nejen vaše nohy, ale hlavně peněženka. Ejlat není velký a pokud bydlíte kousek od severní pláže, budete mít vše na dosah ruky.  

Taxi 

Taxi přijde určitě vhod, pokud se budete přesouvat ze severní části města k jižním plážím. Předem však zvažte, zdali taxík opravdu potřebujete, Izrael není levnou zemí a u taxislužby tomu není jinak, i přestože jsou tu oproti Tel Avivu ceny o dost nižší. Město Ejlat spustilo ve spolupráci s Muni & The Tourism Corporation projekt kontrolovaných taxíků, které by měly zaručit kvalitní a především pak odpovídající cenu za službu. Raději tedy volte taxi označené jako Taxi+. Základní sazba činí něco kolem 12,3 šekelů a každý ujetý kilometr vyjde na zhruba 11 šekelů. Je třeba mít na paměti, že cenu velmi ovlivňuje čas, den a svátky. Po deváté hodině večerní, v sobotu a během státních svátků cena roste o zhruba 25 %. Navíc je třeba počítat s příplatkem za více než 2 cestující a zavazadla. 

Tip: Novinkou na trhu je mobilní aplikace „Gett Taxi“, přes níž si můžete přivolat taxi přesně tam, kde se nacházíte, a navíc u sebe nemusíte mít velkou hotovost, za jízdu lze navíc zaplatit kreditní kartou. Pokud nechcete stahovat aplikaci, objednejte taxi vytočením *2225. 

MHD 

Ve městě operuje jedna autobusová dopravní společnost Egged. MHD ovšem nedosahuje kvality české veřejné dopravy. Cena jízdného činí přibližně 5 šekelů. 

Auto 

Pokud plánujete objevovat širší okolí města, zvažte zapůjčení auta v některé z mnoha mezinárodních i lokálních půjčoven, které operují ve městě. Pronájem menšího auta se dá sehnat od 1.000 korun za den. 

Co tady objevíš?

Jediné izraelské přístavní město Rudého moře láká nejen na písčité pláže s bohatým podmořským životem, ale také na bohatou historii, která sahá až do biblických dob. Fanoušci vodních radovánek si tu přijdou na své stejně jako milovníci přírody a památek. Ejlat představuje ideální základnu pro průzkum okolí díky své skvělé poloze a příjemnému mořskému klimatu. Vydat se odsud můžete ke slavnému Mrtvému moři, objevit pustiny pouště Negev nebo se vydat do Jordánska ke starobylému skalnímu městu Petra či do egyptské Taby na plážové povalování.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
2–5 dní
Ideální doba k prozkoumání města i odpočinku na pláži.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Za mořem v létě, za turistikou a poznáním kdykoliv mimo léto.
Více o počasí
Letenky od
1 500 Kč
Tolik utratíte za cestu z Prahy či Bratislavy. V akcích i pod tisíc korun.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu