Co tady objevíš?

Jediné izraelské přístavní město Rudého moře láká nejen na písčité pláže s bohatým podmořským životem, ale také na bohatou historii, která sahá až do biblických dob. Fanoušci vodních radovánek si tu přijdou na své stejně jako milovníci přírody a památek. Ejlat představuje ideální základnu pro průzkum okolí díky své skvělé poloze a příjemnému mořskému klimatu. Vydat se odsud můžete ke slavnému Mrtvému moři, objevit pustiny pouště Negev nebo se vydat do Jordánska ke starobylému skalnímu městu Petra či do egyptské Taby na plážové povalování.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
2–5 dní
Ideální doba k prozkoumání města i odpočinku na pláži.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Za mořem v létě, za turistikou a poznáním kdykoliv mimo léto.
Více o počasí
Letenky od
1 500 Kč
Tolik utratíte za cestu z Prahy či Bratislavy. V akcích i pod tisíc korun.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Podmořský svět

Přírodní rezervace Coral Beach chrání tropickou mořskou faunu a floru a její součástí je také unikátní podmořská observatoř jediná svého druhu na světě s muzeem a nádržemi se žraloky, želvami a rejnoky a mnoha dalšími mořskými živočichy. Mořský park The Underwater Observatory Park se otevírá každý den od 9 do 16 hodin odpoledne. 

Vstupné: 99 NIS dospělý, 79 NIS dítě 

Více informací na www.coralworld.co.il/en/

Zavřít boční panel

Hudební fontána

Nová atrakce města láká na noční audiovizuální show, která se koná každé úterý, čtvrtek, pátek a sobotu v půl 8 a v půl 9.

Zavřít boční panel

Ice Skating Ring Eilat

Že si zabruslíte u Rudého moře byste asi nečekali, ale opak je pravdou. Obchodní centrum Ice Park Mall nabízí poněkud nevšední zážitek v podobě bruslení na ledě uprostřed nákupní zóny.

Zavřít boční panel

Top 94 Adventure park

Sportovní park ocení především rodiny s dětmi, které se v Top 94 Adventure Park určitě nebudou nudit. Park nabízí zhruba 30 různých sportovních aktivit pro celou rodinu jako lezení, paintball, mini bungee jumping a mnoho dalšího.  

Více informací na: www.top94.co.il. V současné době oficiální stránky bohužel nejsou v angličtině k dispozici.

Zavřít boční panel

Přírodní rezervace Eilat Mountain

Více než mořem se Izrael pyšní vyprahlou pouští, která se nachází na velké části jejího území. V závislosti na cestě, kterou zvolíte, a na počasí se vám odtud může podařit vidět všechny 4 země zároveň: Izrael, Jordánsko, Saudskou Arábii a Egypt. Svůj výlet si náležitě naplánujte a berte v potaz vysoké teploty, které v Izraeli panují. 

Nejoblíbenější turistická stezka vede do Červeného kaňonu (The Red Canyon) nacházejícího se asi 20 minut severně od Ejlatu. Pro méně zdatné jedince doporučujeme zelenou stezku. Odvážnější jedinci mohou zvolit černou stezku, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny, což ocení také vášniví fotografové.  

Tip: V zimě operuje ve městě pravidelná autobusová linka, která vás za rozumnou cenu doveze přímo na místo a zpět. 

Více informací na www.touristisrael.com/eilat-mountains/16386/

Zavřít boční panel

Přírodní rezervace Yotvata Hai-Ba

Přírodní rezervace Yotvata Hai-Bar byla založena už v 60. letech minulého století a jejím cílem je ochrana ohrožených druhů včetně biblických zvířat. V údolí Timna se nachází nejstarší měděné doly na světě, prohlédnout si je tady možné i egyptský chrám zasvěcený bohyni Hathor, majestátní pískovcové Šalamounovy sloupy, monolity, pilíře a skalní malby. 

Vstupné: 29 NIS dospělý, 15 NIS/dítě

Počasí a sezóny v Ejlatu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Ejlat
Počasí během roku

21 °C

23 °C

26 °C

31 °C

35 °C

39 °C

41 °C

40 °C

37 °C

33 °C

27 °C

23 °C

Počasí

Ejlat má horké pouštní klima, které se projevuje extrémně teplými a suchými léty, během nichž teplota často dosahuje tropických 40 °C. Zimy jsou mírné a teplé s největším množstvím srážek v roce. Právě celoroční teplé podnebí zaručuje vcelku vysoké teploty moře po celý rok. 

Nejpříjemnější teploty ve městě panují od ledna až do března a také během listopadu a prosince. Naopak nejparnější dny čekejte od dubna do září, ale ani výjimečně teplý říjen není výjimkou. 

V průměru nejteplejším měsícem je srpen a naopak nejchladněji je v lednu. Nejvíce prší v prosinci, nicméně stále je šance, že vás zastihne déšť, velmi malá. Od března do října jsou pak dešťové kapky naprostou raritou.

Sezóny a kdy vyrazit

Pokud vyrážíte do Ejlatu za sluníčkem a koupáním, doporučujeme vyrazit v červnu nebo koncem září, kdy se Rudé moře ohřeje na teplých 28 °C a teplota vzduchu dosahuje tropické třicítky. Pokud jste zvolili Ejlat jako základnu pro další výlety do okolí, parné letní měsíce vynechejte a raději vyrazte během zbytku roku.

Skvělé akce do Ejlatu

ušetříš až 50%
Jedem!
ušetříš až 41%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 64%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 78%
Akce starší 2 týdnů
19 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu