Jamajka
Jamajka

Co vidět a navštívit na Jamajce

8 míst co vidět na Jamajce

Negril
Negril

Nejkrásnější pláž na ostrově najdete ve městě Negril. Pláž jménem „7 Mile Beach“ je světově známá a najdete zde nespočet vodních sportů, barů, restaurací a klidových zón. Obceně je město Negril centrem jamajského turistického ruchu, právě v jeho okolí najdete ty nejdelší a nejhezčí pláže. Negativem jsou však vyšší ceny a také více davů turistů. Ve městě musíte navštívite bar Rick's Cafe, který byl vyhlášen jako nejlepší bar Karibiku.

Zobrazit místo
Porto Antonio
Port Antonio

Pokud si chcete užít klidnější atmosféru na prázdnějších pláží jako vystřižených z katalogů cestovek, vydjete se do malého přístavního městečka Port Antonio na sverním úpatí Blue Mountains. Městem prochází silnice A4.

Zobrazit místo
Treasure Beach
Treasure Beach

Nadšenci do šnorchlování a klidných míst bez davů turistů nechť zamíří do městečka Treasure Beach na jižním pobřeží Jamajky. Auto bude nezbytnou výbavou k cestě sem.

Zobrazit místo
Blue Mountains
Blue Mountains

Témř povinností je návštěva Národního parku Blue Mountains poblíž hlavního města Kingston. Celá oblast je hustě porostlá deštným pralesem, najdete tu spoustu treků nebo třeba nejvyšší horu Jamajky Blue Mountain Peak (2.256 m). Oblast je součástí přírodního dědictví UNESCO. Některé turistické cesty jsou zpoplatněny, většinou kolem 20 USD.  Více informací o parku poskytne oficiální web.

Zobrazit místo
Cockpit Country
Cockpit Country

Chráněná oblast ve vnitrozemí ostrova, která je největším souvislým pásem deštného pralesa na Jamajce. je známá hlubokými roklemi a zaoblenými kopci, nicméně pokoušet se popisovat místo slovy je poněkud zbytečné, musí se vidět na vlastní oči.  Ideálním způsobem jak poznat Cockpit Country je s průvodcem přes místní cestovní agenturu. Největší z nich je Southern Trelawny Environmental Agency (STEA), která se zároveň snaží o zachování celé oblasti…

Zobrazit místo
YS Falls na Jamajce
YS Falls

Vydejte se za vodním dobrodružstvím k YS Falls – nejkrásnějším vodopádům na Jamajce. Pokračujte poté jižněji, do zátoky Black River Bay, odkud můžete podninknout plavbu po řece Black River a pozorovat krokodýly. [imageFill 1583]

Zobrazit místo
Bob Marley
Nine Mile

Vesnice, kde se narodil Bob Marley. Dozvíte se zde spoustu informací o jeho životě, prohlédnete si jeho dům a můžete navštívit místo, kde Bob Marley meditoval. Pro cestu do Nine Mile bude určitě nejvhodnější auto z půjčovny, nachází se ve vnitrozemí zhruba na půli cesty mezi hlavním městem Kingston a Montego Bay na vedlejší silnici.

Zobrazit místo
Ocho Rios
Dolphine Cove Ocho Rios

Tento park nadchne vás i vaše děti. V parku se nachází přibližně 4 km2 tropických deštných lesů, pláž, miničluny, restaurace, minizoo, obchod se suvenýry. Můžete zde plavat s delfíny, a to v jejich přirozeném prostředí. V mini zoo se můžete pomazlit s hadem a leguánem, prohlédnout si různé druhy exotických ptáků. V parku pořádají žraločí show a můžete se nechat zvěčnit s rejnokem. 

Zobrazit místo

Chystáš se na Jamajku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Jana Little
naposledy aktualizováno 16. 04. 2022