Průvodce státem

Jamajka

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Don’t worry, be ... in Jamaica!

Jamajka je třetím největším ostrovem ve Velkých Antilách v Karibském moři. Nachází se přibližně 145 km jižně od Kuby a 200 km od Dominikánské republiky. 

Ruku na srdce, komu se jako první nevybaví film „Kokosy na sněhu“, marihuana a vysmátí černoši s dredy?

Jamajka je místo, kde vznikl hudební žánr reggae (B. Marley), narodil se zde nejrychlejší běžec Usain Bolt, pěstuje se zde jedna z nejlepších káv světa. Je známá také svým vynikajícím rumem a současně vám může nabídnout krásné písečné pláže s azurovým mořem, spoustu adrenalinových zážitků a nekonečnou relaxaci v rytmu reggae. 

Průvodce pro tebe napsal Jana Little
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Jamajce.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - červenec
Jamajka je mimo oblast hurikánů, můžeme vyrazit celý rok.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 31 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Jamajku

Co vidět a navštívit na Jamajce

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Jamajce

Zavřít boční panel

Negril

Nejkrásnější pláž na ostrově najdete ve městě Negril. Pláž jménem „7 Mile Beach“ je světově známá a najdete zde nespočet vodních sportů, barů, restaurací a klidových zón. Obceně je město Negril centrem jamajského turistického ruchu, právě v jeho okolí najdete ty nejdelší a nejhezčí pláže. Negativem jsou však vyšší ceny a také více davů turistů.

Ve městě musíte navštívite bar Rick's Cafe, který byl vyhlášen jako nejlepší bar Karibiku.

Zavřít boční panel

Port Antonio

Pokud si chcete užít klidnější atmosféru na prázdnějších pláží jako vystřižených z katalogů cestovek, vydjete se do malého přístavního městečka Port Antonio na sverním úpatí Blue Mountains. Městem prochází silnice A4.

Zavřít boční panel

Treasure Beach

Nadšenci do šnorchlování a klidných míst bez davů turistů nechť zamíří do městečka Treasure Beach na jižním pobřeží Jamajky. Auto bude nezbytnou výbavou k cestě sem.

Zavřít boční panel

Blue Mountains

Témř povinností je návštěva Národního parku Blue Mountains poblíž hlavního města Kingston. Celá oblast je hustě porostlá deštným pralesem, najdete tu spoustu treků nebo třeba nejvyšší horu Jamajky Blue Mountain Peak (2.256 m). Oblast je součástí přírodního dědictví UNESCO. Některé turistické cesty jsou zpoplatněny, většinou kolem 20 USD

Více informací o parku poskytne oficiální web.

Zavřít boční panel

Cockpit Country

Chráněná oblast ve vnitrozemí ostrova, která je největším souvislým pásem deštného pralesa na Jamajce. je známá hlubokými roklemi a zaoblenými kopci, nicméně pokoušet se popisovat místo slovy je poněkud zbytečné, musí se vidět na vlastní oči. 

Ideálním způsobem jak poznat Cockpit Country je s průvodcem přes místní cestovní agenturu. Největší z nich je Southern Trelawny Environmental Agency (STEA), která se zároveň snaží o zachování celé oblasti v původní podobě. Vyzkoušet můžete ale i desítky jiných společností, většina z nich sídlí ve městě Montego Bay, kde najdete i hlavní mezinárodní letiště.

Zavřít boční panel

YS Falls

Vydejte se za vodním dobrodružstvím k YS Falls – nejkrásnějším vodopádům na Jamajce.

Pokračujte poté jižněji, do zátoky Black River Bay, odkud můžete podninknout plavbu po řece Black River a pozorovat krokodýly.

Black River

Zavřít boční panel

Nine Mile

Vesnice, kde se narodil Bob Marley. Dozvíte se zde spoustu informací o jeho životě, prohlédnete si jeho dům a můžete navštívit místo, kde Bob Marley meditoval. Pro cestu do Nine Mile bude určitě nejvhodnější auto z půjčovny, nachází se ve vnitrozemí zhruba na půli cesty mezi hlavním městem Kingston a Montego Bay na vedlejší silnici.

Zavřít boční panel

Dolphine Cove Ocho Rios

Tento park nadchne vás i vaše děti. V parku se nachází přibližně 4 km2 tropických deštných lesů, pláž, miničluny, restaurace, minizoo, obchod se suvenýry. Můžete zde plavat s delfíny, a to v jejich přirozeném prostředí. V mini zoo se můžete pomazlit s hadem a leguánem, prohlédnout si různé druhy exotických ptáků. V parku pořádají žraločí show a můžete se nechat zvěčnit s rejnokem. 

Počasí a sezóny na Jamajce

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Jamajka
Počasí stejné pro celý ostrov

28 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

30 °C

29 °C

28 °C

Počasí

Na Jamajce je po celý rok teplé počasí, tudíž není potřeba se obávat velkých teplotních výkyvů. Zato se může stát, že ráno bude krásně modrá obloha, v době oběda vás překvapí intenzivní srážky, které se rychle přeženou. a o hodinu později bude zase krásně.

Od května do listopadu je zde období dešťů, nicméně není ani zdaleka tak intenzivní jako na ostatních ostrovech Karibiku. Deště nejsou tak prudké, je jich méně a především hurikány se obvykle Jamajce vyhýbají. Průměrná teplota a srážky se v průběhu roku pohybují okolo 30°C.

Sezóny a kdy vyrazit

Jelikož se jedná o ostrov v Karibiku, je možné se na Jamajku vydat v podstatě celoročně. Nejlepší období pro dovolenou na Jamajce je od prosince do dubna, kdy se teplota vzduchu pohybuje kolem 30 °C a srážky jsou v porovnání s ostatními měsíci minimální. Nevadí-li vám pár desítek minut nesouvislého deště denně, vyrazte klidně po celý rok.

Skvělé akce na Jamajku

ušetříš až 40%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 26%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 30%
Akce starší 2 týdnů
14 starších akcí
Avatar uživatele Jana Little
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu