Kapské Město

Co dělat v Kapském Městě

Pěší turistika

Hlavním cílem většiny turistů je Stolová hora, a pokud ne, je jím zcela jistě mys Dobré naděje. Obě místa jsou přitom skvělá pro krátké i dlouhé pěší túry, potěší zajímavou a velmi rozmanitou krajinou. Jak vrcholek Stolové hory, tak poloostrov okolo mysu jsou protkány desítkami kilometrů turistických stezek.

Nenáročná pěší turistika se v mžiku může změnit v tvrdý horský výšlap, to když se na vrchol Stolové hory vydáte pěšky. Možné to je, ale připravte si půl dne, litry vody a také fyzičku. Netrénovaní jedinci by se do podobných akcí rozhodně pouštět neměli, převýšení je extrémní!

Pláže a koupání

Ne přímo ve městě, ale v jeho okolí najdete plno krásných pláží. Na odpočinek, nachytání bronzu a kochání se dramatickými skalnatými sceneriemi jsou místní písečné pláže ideální, na koupání ale už tolik ne. Voda v oceánu je nepříjemně chladná po celý rok, přes 18 °C nevystoupí ani v létě.

Nejhezčí pláže jsou v městečku Hout Bay, Camps Bay a Simon’s Town. Nejteplejší voda je pak na severovýchodě široké zátoky False Bay v oblasti měst Strand a Gordons Bay.

Mnoho lidí se mylně domnívá, že zatímco na západní straně „Cape Peninsula“ se koupou v Atlantském oceánu, na jeho východní už v Indickém oceánu. Geograficky to však není pravda, vody obou oceánů se mísí až u Střelkového mysu cca 230 km jihovýchodně od Kapského Města.

Zábava a nakupování

Pokud budete mít dost chození po turistických zajímavostech, zamiřte do oblasti V&A Waterfront poblíž centra Kapského Města. Ta potěší všechny shopaholiky obrovským nákupním centrem, všechny gurmány množstvím restaurací všeho druhu a děti třeba největším akváriem v Africe.

Adrenalinové sporty

Kapské Město není jen rájem pro městské a pěší turisty, ale i pro adrenalinové sportovce. Kromě několika horolezeckých tras na Stolovou horu i sousední vrcholek „The Lions Head“ – Lví hlavu, jsou tu perfektní podmínky pro paragliding a především surfování.

Surfing je v Jižní Africe obecně velmi oblíbeným sportem, a i když nejlepší podmínky jsou spíš na severu okolo města Durban, ani Kapské Město nezůstává pozadu. Zkušenější jedinci zamíří do oblasti Hout Bay, začátečníci pak do zálivu False Bay, především města Muizenberg.

Pozorování tučňáků nebo paviánů

Především Kapský poloostrov je nejlepším místem pro pozorování tučňáků na světě. Slavná Boulders Beach na jih od městečka Simon’s Town je kolonií pro více než 3.000 jedinců. Nejvíc tučňáků tu uvidíte od února do srpna, ale pozorovat je můžete po celý rok, uvidíte vždy minimálně desítky z nich.

Dalším hojně zastoupeným a pro nás exotickým druhem zvěře jsou paviáni. Ti se vyskytují opět především na Kapském poloostrově, nejvíce mezi Simon’s Town a mysem Dobré naděje. Dbejte však varovných cedulí a od paviánů se držte dál. Jsou to divoká a nebezpečná zvířata, která při vydráždění mohou přivodit i velmi vážná zranění. Pokud například zastavíte autem na odpočívadle, pustíte se do svačiny a uvidíte v blízkosti paviána, vlezte zpět do auta a zamkněte dveře. Paviáni jsou chytří a bez nejmenších potíží si dokážou dveře od auta otevřít…

Vinařská turistika

I když hlavní oblasti pěstování vína se nachází v horách východně od Kapského Města, i poblíž centra najdeme několik skvělých vinařství, kde strávíte odpočinkové odpoledne nebo večer, ochutnáte výborná místní vína a všechny starosti na chvíli pustíte z hlavy.

Příklady vinařství:

Chystáš se do Kapského Města?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.