Kapské Město

Ubytování v Kapském Městě

Kde se ubytovat v Kapském Městě

Nejexkluzivnější místo se spoustou restaurací, výhledem na oceán a blízkou dostupností všech atrakcí je oblast V&A (Victoria & Albert) Waterfront. Tady budete v centru veškerého dění, taky si ale zdaleka nejvíc připlatíte. Počítejte s cenou od 2.500 Kč na noc.

Úplný střed města představuje čtvrť Greenmarket Square, kde je asi největší koncentrace běžných hotelů. Je tu ale obecně velmi rušno, ulice jsou dost zaprášené a hlučné, na druhou stranu budete mít všude kousek, a to i na Stolovou horu. I tady si však připravte vyšší obnos, po Waterfrontu je centrum druhou nejdražší oblastí města.

Klidnější a levnější hotely nabízí vzdálenější čtvrť Sea Point, stále se ale odsud autobusem do centra dostanete za 5 minut, pěšky podél pěkné promenády za půl hodinky. Hotely jsou tu asi o čtvrtinu levnější než v centru.

Nejlevnější penziony se pak nachází na v severních rezidenčních čtvrtích Milnerton a Century City. Ubytujte se tu ale jen v případě, že budete mít auto. Doprava autobusem sice je možná (linky T01/02/03), ale velmi zdlouhavá a navíc vás často čeká dlouhý pochod od zastávky k ubytování.

Chcete-li si naplánovat pohodovou návštěvu mysu Dobré naděje, kde můžete na mnoha pěších stezkách strávit i dva celé dny, ubytujte se nejlépe ve městečku Simon’s Town. Ušetříte si tak minimálně tři čtvrtě hodiny cesty z Kapského Města, která se ráno může hodit.

Ceny

Na jihoafrické poměry patří Kapské Město k těm nejdražším místům. Ceny jsou tu veskrze západní s průměrem mezi 1.600 a 2.000 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj ve standardním hotelu. Řešením můžou mít menší penziony a guesthousy, které jsou však obecně v JAR na velmi vysoké úrovni (obvykle daleko příjemnější než klasické hotely). Problémem však je skutečnost, že levnější zařízení většinou najdete na okraji města jen obtížně dostupné bez auta.

Je tedy nutné volit mezi pohodlím a vysokou cenou versus delším dojížděním a dobrou cenou.

Chystáš se do Kapského Města?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 03. 2022

Vyhledej si svůj hotel v Kapském Městě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.