Průvodce městem
Brána Afriky Kapské Město
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Kapském Městě

Kde se ubytovat v Kapském Městě

Nejexkluzivnější místo se spoustou restaurací, výhledem na oceán a blízkou dostupností všech atrakcí je oblast V&A (Victoria & Albert) Waterfront. Tady budete v centru veškerého dění, taky si ale zdaleka nejvíc připlatíte. Počítejte s cenou od 2.500 Kč na noc.

Úplný střed města představuje čtvrť Greenmarket Square, kde je asi největší koncentrace běžných hotelů. Je tu ale obecně velmi rušno, ulice jsou dost zaprášené a hlučné, na druhou stranu budete mít všude kousek, a to i na Stolovou horu. I tady si však připravte vyšší obnos, po Waterfrontu je centrum druhou nejdražší oblastí města.

Klidnější a levnější hotely nabízí vzdálenější čtvrť Sea Point, stále se ale odsud autobusem do centra dostanete za 5 minut, pěšky podél pěkné promenády za půl hodinky. Hotely jsou tu asi o čtvrtinu levnější než v centru.

Nejlevnější penziony se pak nachází na v severních rezidenčních čtvrtích Milnerton a Century City. Ubytujte se tu ale jen v případě, že budete mít auto. Doprava autobusem sice je možná (linky T01/02/03), ale velmi zdlouhavá a navíc vás často čeká dlouhý pochod od zastávky k ubytování.

Chcete-li si naplánovat pohodovou návštěvu mysu Dobré naděje, kde můžete na mnoha pěších stezkách strávit i dva celé dny, ubytujte se nejlépe ve městečku Simon’s Town. Ušetříte si tak minimálně tři čtvrtě hodiny cesty z Kapského Města, která se ráno může hodit.

Ceny

Na jihoafrické poměry patří Kapské Město k těm nejdražším místům. Ceny jsou tu veskrze západní s průměrem mezi 1.600 a 2.000 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj ve standardním hotelu. Řešením můžou mít menší penziony a guesthousy, které jsou však obecně v JAR na velmi vysoké úrovni (obvykle daleko příjemnější než klasické hotely). Problémem však je skutečnost, že levnější zařízení většinou najdete na okraji města jen obtížně dostupné bez auta.

Je tedy nutné volit mezi pohodlím a vysokou cenou versus delším dojížděním a dobrou cenou.

Vyhledej si svůj hotel v Kapském Městě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

V žebříčcích nejfotogeničtějších měst se pravidelně usazuje v první světové desítce. Jako majestátní ochránce nad ním bdí světoznámá Stolová hora a jen pár kilometrů na jih trčí do oceánu snad nejproslulejší mys na světě – mys Dobré Naděje. Seznamte se s Kapským Městem.

Druhá největší aglomerace Jižní Afriky je zároveň jejím legislativním hlavním městem (sídlí zde parlament) a také jedním z největších lákadel celé země. Svěží vítr od dvou různých oceánů – Atlantského a Indického – sem přináší vůni dálek a pocitu konce světa, Stolová hora zase úchvatné výhledy, a to jak z vrcholu, tak zespodu… Bohatá a mnohdy velmi turbulentní historie má zase na svědomí nesmírnou rozmanitost a prolínání kultur z celého světa. Kapské Město se tak stane ideální zastávkou na začátku či třešničkou na dortu ke konci vaší dovolené v Jižní Africe

Bezpečnost

O Kapském Městě se traduje mnoho historek jako o jednom ze nejnebezpečnějších měst na světě, což dokládají i statistiky. Není ale třeba panikařit, zločinnost se primárně vůbec netýká turistů a vlastně ani hlavních pamětihodností. Tam si musíte jen dát velký pozor na osobní věci, kapesní krádeže nejsou ničím výjimečným. Při cestě autem přes okrajové části Kapského Města a křižovatkách mějte zavřená okýnka a nereagujte na pouliční prodejce. V centru a rezidenčních oblastech se pohybujte jako doma, a to klidně i ve večerních hodinách.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
3-4 dny
Hlavní zajímavosti včetně mysu Dobré naděje zvládnete za 3 dny.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - duben
V našem létě je na jihu Afriky velmi větrno a překvapivě chladno.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Tolik běžně stojí letenky z Prahy, z Vídně cca 13.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu