Pusan

Co dělat v Pusanu

Nasajte atmosféru přístavního města

Pusan je největší přístavní město Jižní Koreje, má 7. největší kontejnerový přístav na světě a 10. největší rybí trh světa. Moře a námořní průmysl hýbe Pusanem a je cítit na každém rohu.

Nasajte i vy atmosféru korejského námořního centra a objevte jeho krásy.

Minout byste rozhodně neměli rybí trh Jagalchi, kde doslova a do písmene nasajete atmosféru moře všemi smysly.

Milovníci velkých zaoceánských lodí pak jistě nepohrdnou vyhlídkami na moře v místech, kde lodě vplouvají do přístavu. Vypravte se na vyhlídku Orykudo Skywalk nebo k promenádě k Národnímu námořnímu muzeu.

Pěší turistika

Korejci milují procházky a pěší túry a turistické stezky ve velkém staví i ve městech. Pusan navíc svým velmi členitým pobřežím s fotogenickými útesy a hustými piniovými lesy přímo vybízí k procházkám podél pobřeží i do kopců, odkud se naskytnou krásné výhledy na kopcovité město s mnoha údolími.

Kam vyrazit za nejlepšími treky v Pusanu?

  • Igidae Coastal Trail – skoro 5 km dlouhá stezka po útesech zcela mimo zástavbu a přitom prakticky v centru města. Čekají vás úzké chodníčky, mnoho schodišť a nádherné výhledy. Cesta je dobře udržovaná a bezpečná, dostupná zeleným minibusem linky 2 ze stanice metra Kyungsung University.
  • Amnam Park – množství kratších i středně dlouhých tras od 1 km po 5 km po kopcovitém zalesněném poloostrově s vyhlídkami na moře. Cesty jsou zde velmi pohodlné a mají formu širokých přírodních chodníků. Užít si můžete i visutého mostu na ostrůvek Donseom.
  • Taejongdae Resort Park – další zalesněný poloostrov nabídne pohodlný 5 km dlouhý okruh po asfaltové silnici s chodníkem k fotogenickému majáku. Dalších několik delších pěších tras je dostupných po celém ostrově Yeongdo-gu, na němž se Taejongdae Park nachází.

Napříč Pusanem ale můžete vyrazit na mnoho dalších tras, ty nejlepší jsme zakreslili do mapy pěších stezek v Pusanu.

Pláže a koupání

Pusan je největším přímořským letoviskem v Koreji a najdete zde nejznámější městské pláže v zemi. Čistě za plážovou dovolenou je asi lepší vyrazit na ostrov Jeju, ale pokud chcete zkombinovat městskou turistiku s koupáním v moři, asi nenajdete v Koreji lepší místo než Pusan.

Přímo ve městě narazíte hned na několik krásných pláží. Všechny jsou vzorně upravované a podél pěších promenád najdete mnoho restaurací i obchodů.

Na všech pusanských plážích jsou k dispozici lehátka se slunečníky nebo toalety a převlékárny zdarma.

Jednou z nejslavnějších pláží na celém Korejském poloostrově je Haeundae Beach ve stejnojmenné živé čtvrti plné mrakodrapů, hotelů, restaurací a obchodů.

O něco komornější pláží s velmi klidným mořem a možností výletů lanovkou nad mořem do Amnam Parku je Songdo Beach na jihu města.

Tour po památkách

Pusan sice nepatří mezi města plná historických památek, ale i zde narazíte na několik skvostů.

Nejnavštěvovanější památky dávnější historie jsou dva buddhistické chrámy:

Nejoblíbenější historickou čtvrtí pocházející ze 30. let 20. století je krásně zrekonstruovaná Gamcheon Culture Village s barevnými domky vetknutými do strmých svahů.

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.