Pusan

Počasí v Pusanu a kdy sem jet

Počasí v Pusanu

Pusan leží na samém jihu Korejského poloostrova a těší se z mírného vlhkého subtropického klimatu. Extrémní teploty jsou spíš raritní, avšak díky stále silnému vlivu kontinentálního sibiřského klimatu se i v Pusanu střídají klasická 4 roční období.

Počasí v Pusanu je o něco přívětivější než počasí v hlavním městě Soulu. V zimě se sice i v Pusanu může objevit mráz, ale mnohem méně často a teploty jen zřídka klesnou pod -5 °C.

Léta jsou sice dusná a hodně vlhká, ale maximální teploty nešplhají tak vysoko jako v Soulu a celkově je klima o trochu přívětivější.

Teploty během roku

Jaké je počasí v Pusanu v jednotlivých měsících roku? Čtěte dál.

Počasí v lednu

Lednové počasí bývá větrné a velmi chladné. Teploty se běžně pohybují mezi 0 °C a 4 °C, ale nejsou výjimečné ani dny, kdy teplota spadne pod nulu. Sněží však jen minimálně a i dešťových srážek je pomálu. Většinou prší maximálně jeden den v kuse a ne více než 5 dnů z měsíce.

Většinou panuje slunečné počasí a navíc je v lednu v Pusanu minimum turistů, takže i ceny ubytování jdou trochu dolů.

Počasí v únoru

Únorové počasí má podobné charakteristiky jako lednové. Teploty stoupají v průměru na 5 °C. Prší sice o něco víc než v lednu, stále se však většinou jedná o srážky trvající maximálně jedno odpoledne. Déšť totiž rychle rozežene svěží vítr.

Počasí v březnu

Během března se teploty poprvé dostávají k více jarním hodnotám okolo 13 °C, ale rána a noci můžou být stále velmi chladné. Často fouká svěží vítr, který teplotu pocitově snižuje.

V březnu prší relativně často, ale délka deště se s jarem zkracuje a přeháňky tak málokdy trvají déle než 2 hodinky. Jsou proloženy krásným čirým a slunečným počasím.

Počasí v dubnu

Duben je velmi příjemným měsícem pro pěší výlety po pusanském pobřeží i místních kopcích. Teploty se drží na příjemných 18 °C, zhruba každý 3. den sice silněji sprchne, ale déšť odejde stejně rychle, jako přišel a vystřídá jej slunečná nebo polojasná obloha.

V první polovině dubna vrcholí kvetení třešní, které láká do Koreje turisty z celého světa.

Počasí v květnu

Květen bývá poslední příjemný měsíc, kdy se vlhkost vzduchu drží na přijatelné úrovni, stejně jako teploty stoupají maximálně na 22 °C.

Panuje převážně slunečná obloha, kterou jednou za tři dny přeruší pár silnějších, ale časově omezených přeháněk. I květen je tak velmi vhodný měsíc pro městskou a pěší turistiku.

Moře na koupání zatím není: teplota vody stoupá maximálně na 17 °C.

Počasí v červnu

Červnové počasí se kazí ve smyslu vysoké vlhkosti, ale stále je přijatelnější než ve zbytku Jižní Koreji.

Maximální teploty stoupají na hodnoty kolem 25 °C a oceánský vítr pocitově vlhké klima zpříjemňuje. Prší však výrazně více než na jaře, a to zhruba každý třetí den formou silné přeháňky. Po zbytek období však panuje slunečné počasí.

Voda v moři dosahuje teplot kolem 20 °C a pláže se postupně plní.

Počasí v červenci

Červenec je nejdeštivější měsíc v roce, kdy se v průměru po 14 dní v měsíci objeví silná odpolední bouřka. Dopoledne a brzké odpoledne však ve většině případů panuje slunečné počasí.

Teploty stoupají na 28 °C a vysoká vlhkost způsobuje, že hlavní aktivitou je ležení na plážích a koupání v moři, jehož teplota stoupne na 24 °C.

Počasí v srpnu

Srpen je s průměrnou teplotou 29 až 30 °C nejteplejší měsíc v roce a také období, kdy se čas od času (běžně 1x za rok) objeví tajfuny. Silné bouřky s větrem mohou trvat i několik dní v kuse.

Po zbytek měsíce však panuje slunečné počasí střídané jen rychlými přeháňkami.

Voda v moři má teplotu kolem 27 °C.

Počasí v září

Během září stále ještě doznívá horké vlhké období, během kterého se můžou objevit tajfuny nebo silné bouřky. Teploty klesají jen pomalu a drží se na hodnotách kolem 26 °C.

Prší výrazně méně než v červenci nebo srpnu, ale přeháňky jsou přesto velmi časté, byť obvykle krátké.

I díky teplotě moře kolem 25 °C patří září k nejlepším měsícům pro plážovou dovolenou.

Počasí v říjnu

Na přelomu září a října se počasí rychle změní. Tajfuny a silné bouřky odejdou, vlhkost vzduchu se rapidně sníží, stejně jako teplota, která klesne na průměrných 22 °C.

Prší jen ve formě lehkých přeháněk zhruba 5 dní v měsíci a počasí je velmi stále s převažující jasnou oblohou. Stromy v rozsáhlých lesích se pomalu barví a říjen tak patří k nejlepším měsícům pro návštěvu Pusanu.

Voda v moři mívá v říjnu kolem 22 °C.

Počasí v listopadu

I listopadové počasí je velmi stálé s převažující jasnou oblohou. Teploty sice klesají, ale pořád se drží mezi 14 a 16 °C, což je ideální k procházkám skrz pestrobarevné lesy a parky.

Panuje suchý čirý vzduch, který zpříjemňuje oceánský vánek. Listopad spolu s říjnem patří k hlavním sezonám pro městskou turistiku.

Počasí v prosinci

Během prosince poměrně razantně nastoupí zima a teploty klesnou na průměrných 7 až 10 °C s častým studeným větrem z pevniny.

Jinak je ale počasí takřka vzorové. Jen zhruba 4 dny v měsíci prší formou slabších přeháněk, zatímco po zbytek dní na obloze svítí sluníčko.

Tabulka teplot během roku

Pusan - Teploty vzduchu a moře během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
Voda
leden
polojasno
3 °C
14 °C
únor
jasno
8 °C
13 °C
březen
polojasno
13 °C
13 °C
duben
polojasno
18 °C
14 °C
květen
přeháňky
22 °C
16 °C
červen
přeháňky
25 °C
20 °C
červenec
přeháňky
27 °C
24 °C
srpen
přeháňky
30 °C
27 °C
září
přeháňky
26 °C
24 °C
říjen
jasno
22 °C
22 °C
listopad
jasno
16 °C
19 °C
prosinec
jasno
6 °C
16 °C

Kdy jet do Pusanu

Hlavní sezona pro městskou turistiku a procházky po kopcích a pobřežích panuje v říjnu a listopadu a také během dubna. V těchto obdobích panuje nejstálejší počasí s převažující jasnou oblohou a příjemnými teplotami mezi 15 a 22 °C.

Na přelomu března a dubna vrcholí v Pusanu období kvetoucích třešní.

Jaro a podzim jsou v Pusanu skoro bezchybné a výletem v tomto období prakticky nemůžete udělat chybu.

Pokud vám nevadí teploty okolo nuly, pak ani zima není vůbec špatným obdobím. V Pusanu sněží minimálně a po většinu času panuje slunečné počasí. Nevýhoda ale tkví v brzké tmě, která nastupuje kolem 17. hodiny.

Chcete-li se v Pusanu i vykoupat v moři, nejvhodnějším obdobím je září, kdy je stále ještě teplo, ale už tolik neprší. Nejméně vhodným obdobím je srpen, kdy nejvíce hrozí tajfuny, a červenec, kdy panuje nejvyšší vlhkost vzduchu.

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.