Kajmanské ostrovy
Kajmanské ostrovy

Co dělat na Kajmanských ostrovech

Nejznámější pláže

Seven Mile Beach – největší a nejznámější pláž na ostrově Grand Cayman. Názory na ni jsou rozporuplné, nicméně není se čeho bát. Ano, pláž lemují hotely (a hotelové pláže), ale najdete zde i poměrně opuštěná místa (zvláště v severní části). 

Rum Point – Grand Cayman, exkluzivní pláž na severní straně ostrova, okolo najdete celou řadu luxusních ubytování. Pláž je písečná, voda křišťálově čistá a mělká.

Smith Cove – Grand Cayman, oblíbená pláž místních. Kombinace písku a velkých kamenných ploch.

South Sound Beach – Grand Cayman, Kajmanské ostrovy nejsou zrovna rájem pro surfaře, ale pokud surfovat chcete, vyrazte sem.

Starfish Point – Grand Cayman, nádherná písečná pláž nedaleko Rum Pointu, s křišťálovou průhlednou vodou a mělkým profilem. Najdete tu spoustu hvězdic – nebojte se na ně sáhnout, neublížíte jim, ale nikdy je nevytahujte z vody.

Potápění a šnorchlování

Vhodná místa pro šnorchlování a potápění jsou u všech tří ostrovů, některá (především šnorchlovací) jsou dostupná po vlastní ose, u jiných je třeba místní průvodce. Celkem je zde na 200 oficiálních potápěčských lokalit. Vždy dbejte na aktuální doporučení a případné výstrahy a nepodceňujte případná varování týkající se počasí. Pokud nemáte vlastní šnorchl a ploutve, můžete si je půjčit nebo koupit na místě. 

Pravděpodobně nejznámější potápěčskou lokalitou je Bloody Bay Marine Park u severního pobřeží ostrova Little Cayman. Najdete tu známou podmořskou stěnu Bloody Bay Wall, která klesá až do hloubky téměř 2 km.

Chystáš se na Kajmanské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tereza Kůželová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.