Průvodce státem
Kajmanské ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Kajmanských ostrovech

Nejznámější pláže

Seven Mile Beach – největší a nejznámější pláž na ostrově Grand Cayman. Názory na ni jsou rozporuplné, nicméně není se čeho bát. Ano, pláž lemují hotely (a hotelové pláže), ale najdete zde i poměrně opuštěná místa (zvláště v severní části). 

Rum Point – Grand Cayman, exkluzivní pláž na severní straně ostrova, okolo najdete celou řadu luxusních ubytování. Pláž je písečná, voda křišťálově čistá a mělká.

Smith Cove – Grand Cayman, oblíbená pláž místních. Kombinace písku a velkých kamenných ploch.

South Sound Beach – Grand Cayman, Kajmanské ostrovy nejsou zrovna rájem pro surfaře, ale pokud surfovat chcete, vyrazte sem.

Starfish Point – Grand Cayman, nádherná písečná pláž nedaleko Rum Pointu, s křišťálovou průhlednou vodou a mělkým profilem. Najdete tu spoustu hvězdic – nebojte se na ně sáhnout, neublížíte jim, ale nikdy je nevytahujte z vody.

Starfish Point

Potápění a šnorchlování

Vhodná místa pro šnorchlování a potápění jsou u všech tří ostrovů, některá (především šnorchlovací) jsou dostupná po vlastní ose, u jiných je třeba místní průvodce. Celkem je zde na 200 oficiálních potápěčských lokalit. Vždy dbejte na aktuální doporučení a případné výstrahy a nepodceňujte případná varování týkající se počasí. Pokud nemáte vlastní šnorchl a ploutve, můžete si je půjčit nebo koupit na místě. 

Pravděpodobně nejznámější potápěčskou lokalitou je Bloody Bay Marine Park u severního pobřeží ostrova Little Cayman. Najdete tu známou podmořskou stěnu Bloody Bay Wall, která klesá až do hloubky téměř 2 km.

Finanční ráj s bohatým podmořským životem

Finanční srdce Karibiku a celosvětově vyhlášený daňový ráj plný exkluzivních nemovitostí (a realitních agentů), ale také ráj všech milovníků potápění, šnorchlování, nekonečných písečných pláží s průzračnou vodou a kýčovitých západů slunce. To vše jsou Kajmanské ostrovy, trojice ostrovů (Grand Cayman, Little Cayman, Cayman Brac) v Karibském moři ležící zhruba 400 km jihozápadně od Kuby. 

Průvodce pro tebe napsal Tereza Kůželová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Kajmanech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během zimy je nejsušší období, na Kajmany ale vyraz kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Kajmanské ostrovy

Avatar uživatele Tereza Kůželová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu