Finanční ráj s bohatým podmořským životem

Finanční srdce Karibiku a celosvětově vyhlášený daňový ráj plný exkluzivních nemovitostí (a realitních agentů), ale také ráj všech milovníků potápění, šnorchlování, nekonečných písečných pláží s průzračnou vodou a kýčovitých západů slunce. To vše jsou Kajmanské ostrovy, trojice ostrovů (Grand Cayman, Little Cayman, Cayman Brac) v Karibském moři ležící zhruba 400 km jihozápadně od Kuby. 

Průvodce pro tebe napsal Tereza Kůželová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Kajmanech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během zimy je nejsušší období, na Kajmany ale vyraz kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Kajmanské ostrovy

Co vidět a navštívit na Kajmanských ostrovech

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Kajmanských ostrovech

Zavřít boční panel

Grand Cayman

Stingray City – atrakce, kterou v podstatě nenajdete jinde na světě – plavání s trnuchami. Pokud budete mít příležitost, nenechte si tento zážitek ujít.  Pečlivě volte společnost, se kterou se na plavbu vydáte (po vlastní ose se do Stingray city nedostanete) – jejich kvalita se velmi liší, řiďte se recenzemi na internetu. Někteří v ceně tour (okolo 50 USD/osoba za půldenní výlet spolu se zastávkou na šnorchlování a prohlídku hvězdic) nabízí i občerstvení nebo fotky. Velmi dobrou osobní zkušenost máme s Acquarius Sea Tours – loď byla ve velmi dobrém stavu, počet lidí ve skupině byl optimální a kromě pití a kousku pizzy jsme zdarma dostali množství fotek z celého půldne ke stažení.

George Town – hlavní město Kajmanských ostrovů se nachází na ostrově Grand Cayman a určitě stojí za prohlédnutí. Obzvlášť pěkná je oblast okolo přístavu. Pokud budete mít možnost, vydejte se tam ve dny, kdy na místě nekotví žádná zaoceánská loď.

Želví farma ve West Bay – lokální „ZOO“ zaměřená primárně na mořské želvy (jsou jich tam stovky), s nimiž si můžete i zaplavat. Jedná se o vyhledávanou atrakci především pro rodiny s dětmi, vstupné pro dospělého činí 18 USD.

Queen Elizabeth II Royal Botanic Park – pro milovníky rostlin. Chovají zde vzácné modré leguány. Ale pokud byste se chtěli do parku vydat jen kvůli nim, předem si ověřte, jestli je expozice přístupná, občas je zavřená (například v době hnízdění). Vstupné pro dospělé je 10 CI$, komentované 15 CI$.

Mastic Trail – pěkná procházka pro milovníky přírody a pozorovatele ptáků/ještěrek atd. Vydáte-li se tam, nezapomeňte na repelent a zásobu vody – během několikahodinové procházky nebudete mít možnost si ji dokoupit.

Bodden Town – původní hlavní město Kajmanských ostrovů, klidnější než George Town. 

Zavřít boční panel

Cayman Brac

The Bluff – nejvyšší bod Kajmanských ostrovů (43 m).

Brac Parrot Reserve – přírodní rezervace, kde můžete spatřit celou řadu ohrožených druhů papoušků.

Zavřít boční panel

Little Cayman

Boopy Pond Reserve – celkem malá přírodní rezervace, kde žije velké množství ptáků.

Počasí a sezóny na Kajmanských ostrovech

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
George Town
Území je miniaturní, regionální rozdíly nejsou žádné

28 °C

29 °C

29 °C

30 °C

30 °C

31 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

29 °C

28 °C

Počasí

Podnebí je velmi teplé, tropické, s průměrnými denními teplotami okolo 28 °C. Sezona se dělí na zimní suchou (prosinec–duben) a letní dešťovou (květen–říjen), od června/července do listopadu zde panuje, stejně jako ve zbytku Karibiku, hurikánová sezona. Dešťová sezóna se sice vyznačuje zvýšeným výskytem srážek, ale jedná se spíše o kratší a prudší deště trvající několik hodin, ne x-denní „slejváky“. Nejvyšší průměrné denní teploty očekávejte od června do srpna, nejvíce srážek v září a říjnu.

Sezóny a kdy vyrazit

Doporučená „ideální“ roční doba na návštěvu Kajmanských ostrovů je během zimní suché sezony – od prosince do dubna, kdy průměrné denní teploty dosahují okolo 27 °C. V tuto dobu jsou zde také nejvyšší ceny za ubytování a je více než vhodné zajistit si ho dost dopředu. Květen a červen jsou z hlediska počasí obvykle také bez problému. Pokuste se  vyhnout hlavní hurikánové sezoně (tedy zhruba od konce července do začátku listopadu) – riziko špatného počasí je vysoké a alternativní vyžití není nic moc (pokud nejste fandové hotelových bazénů a posiloven), v minulosti už zde navíc hurikány způsobily nemalé škody (naposledy již zmiňovaná Paloma v listopadu 2008 nebo hurikán Ivan v září roku 2004, který těžce zasáhl Grand Cayman).

Skvělé akce na Kajmanské ostrovy

ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
3 starší akcí
Avatar uživatele Tereza Kůželová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu