Průvodce státem

Kajmanské ostrovy

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

Finanční ráj s bohatým podmořským životem

Finanční srdce Karibiku a celosvětově vyhlášený daňový ráj plný exkluzivních nemovitostí (a realitních agentů), ale také ráj všech milovníků potápění, šnorchlování, nekonečných písečných pláží s průzračnou vodou a kýčovitých západů slunce. To vše jsou Kajmanské ostrovy, trojice ostrovů (Grand Cayman, Little Cayman, Cayman Brac) v Karibském moři ležící zhruba 400 km jihozápadně od Kuby. 

Průvodce pro tebe napsal Tereza Kůželová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Kajmanech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během zimy je nejsušší období, na Kajmany ale vyraz kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Kajmanské ostrovy

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Poprvé byly Kajmanské ostrovy objeveny počátkem 16. století Kryštofem Kolumbem na jeho čtvrté plavbě do „Nového světa”. Vzhledem k vysokému výskytu želv je Kolumbus pojmenoval „Las Tortugas” neboli „Želví ostrovy”. Název Kajmanské ostrovy se vžil zhruba v polovině 16. století kvůli údajnému výskytu kajmanů. Momentálně už zde žádné nenajdete. V roce 1670 ostrovy připadly Britskému impériu a většina „původních“ obyvatel sem přicházela z nedaleké Jamajky. Pod koloniální správou Velké Británie byly ostrovy spolu s Jamajkou až do 60. let 20. století. Zatímco Jamajka se rozhodla osamostatnit, Kajmanské ostrovy dobrovolně zůstaly součástí Britského zámořského teritoria a dodnes jsou součástí Commonwealthu.

Pirátská loď

Lidé

Na Kajmanských ostrovech trvale žije okolo 60.000 lidí, naprostá většina z nich na největším ostrově Grand Cayman. Díky turistickému ruchu a rozvoji finančních služeb lákají celou řadu expatů – nejvíce je zde Jamajčanů, Britů, Američanů a Kanaďanů. „Původní obyvatelé“ pocházeli z Jamajky, Evropy či Afriky. Hlavním náboženstvím na Kajmanských ostrovech je křesťanství.

Místní obyvatelé jsou milí, usměvaví, k turistům vstřícní a velmi rádi vám poradí. Naprostá většina lokálních řidičů je ohleduplná, i když provoz zde může být překvapivě dost hustý.

Svátky

Na Kajmanských ostrovech slaví obvyklé svátky – Nový rok, Velikonoce a Vánoce. Kromě toho také královniny narozeniny (13. 6.), Constitution Day (4. 7.) a Remembrance Day (14. 11.).

Kultura

Místní kultura je kombinací karibských, evropských (hlavně britských) a amerických vlivů. Jedním z nejznámějších lokálních festivalů je čtyřdenní karneval Batabano, který se koná každý rok začátkem května a užít si díky němu můžete živá vystoupení karibských umělců, průvody masek, spousta lokálních dobrot atd. Pravděpodobně největším svátkem je tzv. Pirátský týden (trvající deset dní), který se pravidelně koná koncem října/začátkem listopadu. Osobní zkušenost s festivalem nemáme a vzhledem k tomu, že v tuto dobu probíhá hurikánová sezóna a hrozba nepříliš pěkného počasí je dost vysoká, nedoporučujeme mu podřizovat termín návštěvy ostrovů.

Jazyk

Oficiálním jazykem je angličtina. Druhým nejrozšířenějším jazykem je španělština.

Turismus

Turismus na Kajmanských ostrovech je na velmi rozvinuté úrovni, najdete zde nespočet hotelů a penzionů různých úrovní, od klasických B&B po pětihvězdičkové resorty, restaurace, půjčovny aut atd. „Nejvybavenějším“ ostrovem z tohoto hlediska je Grand Cayman.

Mezi hlavní lokální lákadla patří především krásné pláže a křišťálová voda s bohatou podmořskou faunou a flórou, které jsou rájem pro všechny milovníky potápění a šnorchlování.

Geografie

Kajmanské ostrovy se rozkládají na území 264 km2 (cca polovina rozlohy Prahy) asi 440 km severozápadně od Jamajky a 390 km jižně od Kuby. Celkem zde najdete tři ostrovy:

Grand Cayman

Největší z Kajmanských ostrovů (197 km2), kam také míří nejvíce turistů. Logicky zde najdete nejširší výběr ubytovacích kapacit různých cenových úrovní, restaurací a také nejznámější kajmanskou pláž – Seven Mile Beach. Nachází se zde i hlavní město George Town a hlavní Kajmanské letiště Owen Roberts International Airport (GCM), kam na 99 % přiletíte. Žije zde také naprostá většina místních obyvatel.

Cayman Brac

Malý ostrůvek (délka zhruba 19 km, šířka v nejširším bodě cca 2 km) asi 140 km severovýchodně od Grand Caymanu. Terén Cayman Bracu je „nejkopcovitější“ ze všech tří ostrovů – najdete zde nejvyšší bod ostrovů – The Bluff (43 metrů nad mořem). Vydejte se tam, pokud máte rádi jeskyně – kolem celého ostrova jich je spousta. Kromě toho je zde celá řada skvělých lokalit k potápění. V roce 2008 byl ostrov značně poškozen hurikánem Paloma – stopy poškození tam můžete najít doposud (hurikán zasáhl všechny tři ostrovy, ale Cayman Brac to odnesl nejvíce).

Little Cayman

Z velké části neobydlený ostrůvek (délka zhruba 16 km, šířka v nejširším bodě cca 2 km) s méně než 200 stálými obyvateli. Leží ve vzdálenosti necelých 10 km od Cayman Bracu. Vydejte se tam, pokud rádi pozorujete zvířata (hlavně ptáky a ještěrky – těch je tu údajně nejvíc ze všech tří ostrovů) v jejich přirozeném prostředí a celkově holdujete přírodě bez lidského zásahu. Najdete zde také celou řadu skvělých lokalit pro potápění. Klasické pláže vhodné k lenošení a koupání tu ale moc nehledejte – vlastně je tu jen jedna vhodná, a to Point of Sand.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Kajmanský dolar

Oficiální měnou je kajmanský dolar (KYD; CI$). Různobarevné bankovky spojuje obrázek královny Alžběty II. + několik lokálních motivů. Nominální hodnoty bankovek jsou 1, 5, 10, 25, 50 a 100 CI$. Mince – centy velikostí i tvarem připomínají americké centy a jsou v hodnotě 1, 5, 10 a 25 ¢.

Kajmanský dolar

Platit můžete i americkými dolary, ale nazpět většinou dostanete ty kajmanské. Na ceny si minimálně během prvních dnů dejte pozor, často se můžete setkat s tím, že i kajmanský dolar má čistě označení „$“, až na to, že je dražší než ten americký (1 KYD = cca 1,22 USD), tak ať zbytečně neutrácíte více, než je nutné (na Kajmanských ostrovech je každý ušetřený dolar dobrý). Není problém platit kartou, přijímají ji ve většině kamenných obchodů i restaurací, u pouličních stánků si připravte hotovost. Bankomatů zde najdete také celkem dost (platí pro Grand Cayman, na ostatních dvou ostrovech se dají spočítat na prstech jedné ruky, ale najdete je tam), nevyhnete se však poplatkům za výběr.

Kolik co stojí

Ceny na Kajmanských ostrovech jsou dost vysoké. Je to dáno kombinací jisté exkluzivity ostrovů a toho, že převážná většina zboží se musí dovážet (na dovážení zboží je zde navíc uvalena daň). Úroveň odpovídá zhruba Havajským ostrovům, pokud jste někdy měli možnost je navštívit. S vysokou cenovou hladinou bojují i místní lidé, a to nejen „domorodci“ a chudší vrstvy, ale i expati s vyššími výdělky.

Příklad cen:

 • Káva v kavárně: 4–6 USD
 • 0,5 litru piva v místní restauraci: 6–8 USD (zkuste ochutnat lokální Caybrew)
 • Koktejl: od 7 USD (mimo happy hours)

Jídlo v „běžné“ lokální restauraci:

 • Salát: od 10 USD
 • Maso/ryba: od 20 USD (ryby bývají o něco levnější než maso)
 • Dvojlůžkový pokoj – od cca 70 USD (výjimečně pod 60 USD) – uváděné ceny za pokoj na většině serverů jsou bez daně a většinou je třeba přičíst i tzv. „resort fee“, které dělá několik jednotek až desítek dolarů za den a mělo by pokrýt služby ubytovací kapacity (včetně vstupů do posilovny, plážových lehátek, ručníků atd. – přesný obsah poplatku se u jednotlivých ubytování liší). Pokud to bude jen trochu možné, nenechávejte ubytování na poslední chvíli.

Ceny potravin v supermarketu:

 • Litr mléka: cca 2 USD
 • Bochník chleba: cca 4 USD
 • Máslo: cca 3–5 USD
 • 1 kg kuřecího masa: 12–16 USD
 • Jogurt: cca 2–4 USD
 • Mahi mahi filety/kg: cca 20 USD (podobná cena i za lososa)
 • 1 kg rajčat: 5–7 USD
 • 1 kg brambor: cca 4 USD
 • Velká láhev vody: cca 1–2 USD
 • Balení těstovin: 4–6 USD
 • Mražená pizza: cca 7 USD
 • Poštovní známka do ČR: 0,25 CI$ (tzn. méně než 10 Kč) = poštovní známky jsou na Kajmanských ostrovech v podstatě jediná levná položka, bez obav proto můžete rozesílat pohledy na všechny strany (jen výběr je tam poněkud nevalný a většina pohledů designově zamrzla v 80. letech). Známky seženete ve vybraných obchodech se suvenýry a supermarketech, v hotelech (často s mírným příplatkem), jistotou je pak pošta (na Grand Caymanu je celkem šest poboček, včetně jedné na letišti; jedna pošta je na Little Cayman a dvě na Cayman Brac)

Spropitné a smlouvání

Výdělky ze spropitného činí nemalou část mzdy zaměstnanců lokálních restaurací, takže pokud jste byli spokojení, nezapomeňte to dát najevo. Běžná výše spropitného je 15 % z útraty. Některé restaurace vám ho připočtou automaticky k účtu, když jdete platit – můžete ho však odmítnout, pokud vám servis nepřišel dostatečný. Pokud jste naopak byli opravdu spokojeni, můžete dát něco i nad rámec 15 % – tyto peníze by pak měly přijít přímo číšníkovi/servírce, který/á vás obsluhoval/a.

Smlouvání o cenách se zde nenosí. Setkáte se s ním maximálně při vyjednávání o cenách za výlety.

Jak ušetřit

Pokud chcete ušetřit, hledejte ubytování s vlastní kuchyňkou (alternativou je například hledání přes airbnb, ale i některé hotely/penziony tuto možnost nabízí) a zkuste alespoň některá jídla řešit vlastní přípravou – na Grand Caymanu najdete celou řadu větších i menších supermarketů (nejznámější jsou Fosters Food Fair či Kirk Market). Ceny jsou dost vysoké, ale tímto způsobem se dá poměrně ušetřit, obzvlášť cestujete-li ve více lidech a můžete nakupovat a vařit společně. Najdete zde také jídelní koutky, kde zakoupíte hotová studená i teplá jídla na váhu (různé druhy salátů, těstovin, masa s omáčkou, ryby atd.). Na Little Caymanu a Cayman Brac je to se supermarkety horší, ale něco málo byste tam též měli pořídit.

Denní rozpočet

Počítejte s tím, že pod částku 60 USD na osobu a den se zde nedostanete, spíše však počítejte s náklady mezi 80 a 100 USD. Jen nocleh pro dva v průměrném hotelu/penzionu vás bude stát minimálně 70, spíše 80–100 dolarů (také v závislosti na sezoně). „Lepší“ ubytování seženete od nějakých 200 USD/noc.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak na Kajmanské ostrovy

Zpáteční letenka z Prahy se dá sehnat od zhruba 22.000 Kč a počítejte se dvěma přestupy. Cenově výhodnější by mohla být varianta „odskočit si“ na Kajmanské ostrovy například z pobytu v USA. Občas můžete natrefit na celkem zajímavé akce. Let mezi Kajmanskými ostrovy a Miami trvá necelé dvě hodiny.

Populární možností je dojet na Kajmanské ostrovy výletní lodí, obvykle z Miami či z Jamajky.

Loď na Grand Cayman

Jak se dopravovat

Letadlem

Mezi Grand Caymanem a „sesterskými ostrovy“ bohužel není žádné spojení po moři, jediným způsobem, jak se tam dostat, je letět. Let trvá něco málo přes půl hodiny a počítejte s cenou 50–90 USD/jeden směr (klasicky záleží na sezoně, dnu v týdnu atd.). Linka mezi ostrovy létá denně. Více informací najdete na stránkách Camyan Airways.

Lodí

Mezi ostrovy Little Cayman a Cayman Brac už se lodí dostanete (jsou vzdálené zhruba 10 km), funguje zde celá řada soukromých dopravců. Jedna cesta trvá okolo 25 minut a vyjít by vás měla na 20–30 dolarů. Nejjednodušší způsob, jak si cestu zajistit, je navštívit infocentrum nebo se zeptat v hotelu.

Taxi

Jízda taxíkem je rozšířeným a dobře dostupným způsobem dopravy především na Grand Caymanu, kde operuje celá řada společností. Ceny za jízdu jsou docela vysoké (pro představu – zhruba desetiminutová jízda ze Seven Mile Beach na letiště stála 20 USD) a můžete se setkat s příplatky za noční jízdu nebo velká zavazadla.

Půjčení auta/motorky

Autopůjčovny jsou dostupné na všech třech ostrovech, auto si můžete objednat předem přes internet. Na Grand Caymanu najdete většinu „profláknutných“ půjčoven – Avis, Hertz atd. V závislosti na typu vozu zaplatíte za den zhruba 30–60 USD. Řidič musí být starší 21 let a jezdí se vlevo. Není třeba mezinárodní řidičský průkaz – po předložení platného řidičáku vám dočasný místní vystaví na počkání buď v autopůjčovně, nebo na policejní stanici a zaplatit byste za něj měli cca 8 USD.

Další možností je půjčit si skútr/motorku. Zde rozhodně nezapomeňte na helmu – za mírný poplatek je většinou součástí půjčovného za stroj.

Autobusy

Na Grand Caymanu dobře funguje veřejná autobusová doprava (nejedná se o klasické autobusy, ale minivany, které pojmou zhruba 8–12 lidí), díky níž se můžete procestovat téměř celý ostrov. Jedna cesta stojí od 1,5 CI$, řidiči přijímají i americké dolary. Není třeba mít drobné 100% přesně, ale budete-li platit 2 CI$ padesátidolarovkou, pravděpodobně narazíte. Linek je celkem osm a dostanete se díky nim v podstatě po celém ostrově (s výjimkou Rum Pointu, kam bohužel nezajíždí). Jsou zde oficiální zastávky, ale autobus si můžete stopnout víceméně kdekoli po cestě a stejně tak můžete i vystoupit. Řidiči se nevyhýbají ani menší zajížďce mimo oficiální trasu, ale nespoléhejte na to.

Hlavní autobusový terminál je poblíž knihovny (Edward Street) v George Townu, autobusy začínají jezdit okolo šesté ranní a jsou v provozu denně. Přehled jednotlivých tras včetně přibližných jízdních řádů a cen najdete například na thebusschedule.com.

Na dvou menších ostrovech vzhledem k jejich velikosti žádná veřejná doprava není.

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Kajmanská kuchyně

Lokální kuchyně je hodně podobná té na Jamajce a celkově je velmi rozmanitá. Hlavní suroviny jsou ryby (oblíbená je především ryba mahi mahi, tuňák nebo snappper) a mořské plody, maso, zelenina a koření. Rozšířená je zde i klasická tex-mex kuchyně. Národní pochoutkou je želví maso, s nímž ovšem nemáme osobní zkušenost.

Mahi mahi

Jak se stravovat jako místní

Dejte přednost lokálním bistrům/restauracím s místní kuchyní. Jídlo je tu nejen levnější, ale také autentičtější. Většinu dobrých míst najdete na tripadvisoru. Ceny hlavních chodů se v závislosti na typu restaurace/bistra pohybují od 10 do cca 50 USD. Večeři pro dvě osoby (2x jídlo + nápoje) pořídíte od nějakých 40 USD. Ušetřit můžete například díky různým „combo“ nabídkám a akcím typu „happy hours“ nebo „happy days“. Pokud budete v lokalitě Seven Mile Beach, zkuste například Sunshine Grill, kde jídlo nejen výborně chutná, ale dostanete zde i velmi štědré porce.

Alternativou jsou fast foody (na Grand Caymanu najdete KFC) nebo již zmiňované jídelní koutky v supermarketech.

Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Nejznámější pláže

Seven Mile Beach – největší a nejznámější pláž na ostrově Grand Cayman. Názory na ni jsou rozporuplné, nicméně není se čeho bát. Ano, pláž lemují hotely (a hotelové pláže), ale najdete zde i poměrně opuštěná místa (zvláště v severní části).

Rum Point – Grand Cayman, exkluzivní pláž na severní straně ostrova, okolo najdete celou řadu luxusních ubytování. Pláž je písečná, voda křišťálově čistá a mělká.

Smith Cove – Grand Cayman, oblíbená pláž místních. Kombinace písku a velkých kamenných ploch.

South Sound Beach – Grand Cayman, Kajmanské ostrovy nejsou zrovna rájem pro surfaře, ale pokud surfovat chcete, vyrazte sem.

Starfish Point – Grand Cayman, nádherná písečná pláž nedaleko Rum Pointu, s křišťálovou průhlednou vodou a mělkým profilem. Najdete tu spoustu hvězdic – nebojte se na ně sáhnout, neublížíte jim, ale nikdy je nevytahujte z vody.

Starfish Point

Potápění a šnorchlování

Vhodná místa pro šnorchlování a potápění jsou u všech tří ostrovů, některá (především šnorchlovací) jsou dostupná po vlastní ose, u jiných je třeba místní průvodce. Celkem je zde na 200 oficiálních potápěčských lokalit. Vždy dbejte na aktuální doporučení a případné výstrahy a nepodceňujte případná varování týkající se počasí. Pokud nemáte vlastní šnorchl a ploutve, můžete si je půjčit nebo koupit na místě.

Pravděpodobně nejznámější potápěčskou lokalitou je Bloody Bay Marine Park u severního pobřeží ostrova Little Cayman. Najdete tu známou podmořskou stěnu Bloody Bay Wall, která klesá až do hloubky téměř 2 km.

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

Pro cestu na Kajmanské ostrovy není nutné mít žádné povinné očkování, lékaři doporučují očkování proti žloutence a břišnímu tyfu + zkontrolovat platnost tetanovky. Není zde zaznamenán zvýšený výskyt žádných exotických nemocí. Co se viru zika týče, dle lokálních autorit na Kajmanských ostrovech žádné zvýšené nebezpeční nehrozí – veškeré doposud zaznamenané případy byly u lidí, kteří si měli virus přivézt odjinud. Používání kvalitních repelentů je však více než na místě – komáři jsou aktivní především v podvečer, nejvíce jich najdete v okolí vodních ploch, včetně pláží.

Používejte opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, a to i když nejste na přímém slunci nebo ve dnech, kdy je pod mrakem. Zásoby můžete doplnit i na místě – ve velkých supermarketech můžete vybírat z široké nabídky více i méně známých značek, něco seženete i v obchodech se suvenýry.

Přes den hodně pijte (některé plážové hotely vám nabídnou vodu během celého dne zdarma). Místní rovný terén a krásné pláže doslova vybízí k běhání (běžců je zde dost), ale pokud nejste na běhání v tropech zvyklí, buďte obzvlášť opatrní a nepodceňujte případné varovné signály v podobě bolesti hlavy/mžitek před očima atd. To samé platí i pro všechny ostatní sporty, které zde budete provozovat (nám se například udělalo špatně během obyčejné jógy na pláži, a to jógu v ČR cvičíme několik let a několikrát týdně)

Zdravotní péče je tu na velmi vysoké úrovní, stejně tak ceny – nezapomeňte na opravdu kvalitní cestovní pojištění.

Kriminalita

Kajmanské ostrovy jsou bezpečné místo s nízkou kriminalitou, místní kolikrát ani nezamykají domy/auta (obzvlášť v odlehlých oblastech). Na pláži obvykle nemusíte mít strach nechat věci na lehátku/ručníku a jít do vody, ale obezřetnost a opatrnost je na místě.

Riziko katastrof

Největší hrozbou pro ostrovy představují hurikány (sezona od července do začátku září), příležitostně se zde mohou objevit zemětřesení.

Internet a elektřina

Na Kajmanských ostrovech jsou americké zásuvky, nezapomeňte tedy na adaptér. Na ostrovech poměrně pravidelně dochází k výpadkům proudu (místní si na ně dost stěžují), které často trvají i několik hodin.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii

Telefonní čísla na místě v případě pohotovosti:

 • lékař, policie, hasiči: 911
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Historie, lidé, jazyk a svátky

Vízum

Jako občané České republiky si vystačíte s platným pasem (platnost by neměla končit dříve než tři měsíce před plánovaným opuštěním ostrovů), bezvízový styk platí po dobu 30 dnů. Ministerstvo zahraničí doporučuje ověřit si případné změny/aktualizace na velvyslanectví Velké Británie v ČR.

Co vidět a navštívit na Kajmanských ostrovech

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Kajmanských ostrovech

Zavřít boční panel

Grand Cayman

Stingray City – atrakce, kterou v podstatě nenajdete jinde na světě – plavání s trnuchami. Pokud budete mít příležitost, nenechte si tento zážitek ujít. Pečlivě volte společnost, se kterou se na plavbu vydáte (po vlastní ose se do Stingray city nedostanete) – jejich kvalita se velmi liší, řiďte se recenzemi na internetu. Někteří v ceně tour (okolo 50 USD/osoba za půldenní výlet spolu se zastávkou na šnorchlování a prohlídku hvězdic) nabízí i občerstvení nebo fotky. Velmi dobrou osobní zkušenost máme s Acquarius Sea Tours – loď byla ve velmi dobrém stavu, počet lidí ve skupině byl optimální a kromě pití a kousku pizzy jsme zdarma dostali množství fotek z celého půldne ke stažení.

George Town – hlavní město Kajmanských ostrovů se nachází na ostrově Grand Cayman a určitě stojí za prohlédnutí. Obzvlášť pěkná je oblast okolo přístavu. Pokud budete mít možnost, vydejte se tam ve dny, kdy na místě nekotví žádná zaoceánská loď.

Želví farma ve West Bay – lokální „ZOO“ zaměřená primárně na mořské želvy (jsou jich tam stovky), s nimiž si můžete i zaplavat. Jedná se o vyhledávanou atrakci především pro rodiny s dětmi, vstupné pro dospělého činí 18 USD.

Queen Elizabeth II Royal Botanic Park – pro milovníky rostlin. Chovají zde vzácné modré leguány. Ale pokud byste se chtěli do parku vydat jen kvůli nim, předem si ověřte, jestli je expozice přístupná, občas je zavřená (například v době hnízdění). Vstupné pro dospělé je 10 CI$, komentované 15 CI$.

Mastic Trail – pěkná procházka pro milovníky přírody a pozorovatele ptáků/ještěrek atd. Vydáte-li se tam, nezapomeňte na repelent a zásobu vody – během několikahodinové procházky nebudete mít možnost si ji dokoupit.

Bodden Town – původní hlavní město Kajmanských ostrovů, klidnější než George Town.

Zavřít boční panel

Cayman Brac

The Bluff – nejvyšší bod Kajmanských ostrovů (43 m).

Brac Parrot Reserve – přírodní rezervace, kde můžete spatřit celou řadu ohrožených druhů papoušků.

Zavřít boční panel

Little Cayman

Boopy Pond Reserve – celkem malá přírodní rezervace, kde žije velké množství ptáků.

Počasí a sezóny na Kajmanských ostrovech

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
George Town
Území je miniaturní, regionální rozdíly nejsou žádné

28 °C

29 °C

29 °C

30 °C

30 °C

31 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

29 °C

28 °C

Počasí

Podnebí je velmi teplé, tropické, s průměrnými denními teplotami okolo 28 °C. Sezona se dělí na zimní suchou (prosinec–duben) a letní dešťovou (květen–říjen), od června/července do listopadu zde panuje, stejně jako ve zbytku Karibiku, hurikánová sezona. Dešťová sezóna se sice vyznačuje zvýšeným výskytem srážek, ale jedná se spíše o kratší a prudší deště trvající několik hodin, ne x-denní „slejváky“. Nejvyšší průměrné denní teploty očekávejte od června do srpna, nejvíce srážek v září a říjnu.

Sezóny a kdy vyrazit

Doporučená „ideální“ roční doba na návštěvu Kajmanských ostrovů je během zimní suché sezony – od prosince do dubna, kdy průměrné denní teploty dosahují okolo 27 °C. V tuto dobu jsou zde také nejvyšší ceny za ubytování a je více než vhodné zajistit si ho dost dopředu. Květen a červen jsou z hlediska počasí obvykle také bez problému. Pokuste se  vyhnout hlavní hurikánové sezoně (tedy zhruba od konce července do začátku listopadu) – riziko špatného počasí je vysoké a alternativní vyžití není nic moc (pokud nejste fandové hotelových bazénů a posiloven), v minulosti už zde navíc hurikány způsobily nemalé škody (naposledy již zmiňovaná Paloma v listopadu 2008 nebo hurikán Ivan v září roku 2004, který těžce zasáhl Grand Cayman).

Avatar uživatele Tereza Kůželová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu