Kajmanské ostrovy
Kajmanské ostrovy

Doprava na Kajmanských ostrovech

Jak na Kajmanské ostrovy

Zpáteční letenka z Prahy se dá sehnat od zhruba 22.000 Kč a počítejte se dvěma přestupy. Cenově výhodnější by mohla být varianta „odskočit si“ na Kajmanské ostrovy například z pobytu v USA. Občas můžete natrefit na celkem zajímavé akce. Let mezi Kajmanskými ostrovy a Miami trvá necelé dvě hodiny.

Populární možností je dojet na Kajmanské ostrovy výletní lodí, obvykle z Miami či z Jamajky.

Jak se dopravovat

Letadlem

Mezi Grand Caymanem a „sesterskými ostrovy“ bohužel není žádné spojení po moři, jediným způsobem, jak se tam dostat, je letět. Let trvá něco málo přes půl hodiny a počítejte s cenou 50–90 USD/jeden směr (klasicky záleží na sezoně, dnu v týdnu atd.). Linka mezi ostrovy létá denně. Více informací najdete na stránkách Camyan Airways

Lodí

Mezi ostrovy Little Cayman a Cayman Brac už se lodí dostanete (jsou vzdálené zhruba 10 km), funguje zde celá řada soukromých dopravců. Jedna cesta trvá okolo 25 minut a vyjít by vás měla na 20–30 dolarů. Nejjednodušší způsob, jak si cestu zajistit, je navštívit infocentrum nebo se zeptat v hotelu.

Taxi

Jízda taxíkem je rozšířeným a dobře dostupným způsobem dopravy především na Grand Caymanu, kde operuje celá řada společností. Ceny za jízdu jsou docela vysoké (pro představu – zhruba desetiminutová jízda ze Seven Mile Beach na letiště stála 20 USD) a můžete se setkat s příplatky za noční jízdu nebo velká zavazadla. 

Půjčení auta/motorky

Autopůjčovny jsou dostupné na všech třech ostrovech, auto si můžete objednat předem přes internet. Na Grand Caymanu najdete většinu „profláknutných“ půjčoven – Avis, Hertz atd. V závislosti na typu vozu zaplatíte za den zhruba 30–60 USD. Řidič musí být starší 21 let a jezdí se vlevo. Není třeba mezinárodní řidičský průkaz – po předložení platného řidičáku vám dočasný místní vystaví na počkání buď v autopůjčovně, nebo na policejní stanici a zaplatit byste za něj měli cca 8 USD

Další možností je půjčit si skútr/motorku. Zde rozhodně nezapomeňte na helmu – za mírný poplatek je většinou součástí půjčovného za stroj.

Autobusy

Na Grand Caymanu dobře funguje veřejná autobusová doprava (nejedná se o klasické autobusy, ale minivany, které pojmou zhruba 8–12 lidí), díky níž se můžete procestovat téměř celý ostrov. Jedna cesta stojí od 1,5 CI$, řidiči přijímají i americké dolary. Není třeba mít drobné 100% přesně, ale budete-li platit 2 CI$ padesátidolarovkou, pravděpodobně narazíte. Linek je celkem osm a dostanete se díky nim v podstatě po celém ostrově (s výjimkou Rum Pointu, kam bohužel nezajíždí). Jsou zde oficiální zastávky, ale autobus si můžete stopnout víceméně kdekoli po cestě a stejně tak můžete i vystoupit. Řidiči se nevyhýbají ani menší zajížďce mimo oficiální trasu, ale nespoléhejte na to.

Hlavní autobusový terminál je poblíž knihovny (Edward Street) v George Townu, autobusy začínají jezdit okolo šesté ranní a jsou v provozu denně. Přehled jednotlivých tras včetně přibližných jízdních řádů a cen najdete například na thebusschedule.com

Na dvou menších ostrovech vzhledem k jejich velikosti žádná veřejná doprava není.

Chystáš se na Kajmanské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tereza Kůželová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.