Průvodce státem
Kajmanské ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Kajmanských ostrovech

Jak na Kajmanské ostrovy

Zpáteční letenka z Prahy se dá sehnat od zhruba 22.000 Kč a počítejte se dvěma přestupy. Cenově výhodnější by mohla být varianta „odskočit si“ na Kajmanské ostrovy například z pobytu v USA. Občas můžete natrefit na celkem zajímavé akce. Let mezi Kajmanskými ostrovy a Miami trvá necelé dvě hodiny.

Populární možností je dojet na Kajmanské ostrovy výletní lodí, obvykle z Miami či z Jamajky.

Loď na Grand Cayman

Jak se dopravovat

Letadlem

Mezi Grand Caymanem a „sesterskými ostrovy“ bohužel není žádné spojení po moři, jediným způsobem, jak se tam dostat, je letět. Let trvá něco málo přes půl hodiny a počítejte s cenou 50–90 USD/jeden směr (klasicky záleží na sezoně, dnu v týdnu atd.). Linka mezi ostrovy létá denně. Více informací najdete na stránkách Camyan Airways

Lodí

Mezi ostrovy Little Cayman a Cayman Brac už se lodí dostanete (jsou vzdálené zhruba 10 km), funguje zde celá řada soukromých dopravců. Jedna cesta trvá okolo 25 minut a vyjít by vás měla na 20–30 dolarů. Nejjednodušší způsob, jak si cestu zajistit, je navštívit infocentrum nebo se zeptat v hotelu.

Taxi

Jízda taxíkem je rozšířeným a dobře dostupným způsobem dopravy především na Grand Caymanu, kde operuje celá řada společností. Ceny za jízdu jsou docela vysoké (pro představu – zhruba desetiminutová jízda ze Seven Mile Beach na letiště stála 20 USD) a můžete se setkat s příplatky za noční jízdu nebo velká zavazadla. 

Půjčení auta/motorky

Autopůjčovny jsou dostupné na všech třech ostrovech, auto si můžete objednat předem přes internet. Na Grand Caymanu najdete většinu „profláknutných“ půjčoven – Avis, Hertz atd. V závislosti na typu vozu zaplatíte za den zhruba 30–60 USD. Řidič musí být starší 21 let a jezdí se vlevo. Není třeba mezinárodní řidičský průkaz – po předložení platného řidičáku vám dočasný místní vystaví na počkání buď v autopůjčovně, nebo na policejní stanici a zaplatit byste za něj měli cca 8 USD. 

Další možností je půjčit si skútr/motorku. Zde rozhodně nezapomeňte na helmu – za mírný poplatek je většinou součástí půjčovného za stroj.

Autobusy

Na Grand Caymanu dobře funguje veřejná autobusová doprava (nejedná se o klasické autobusy, ale minivany, které pojmou zhruba 8–12 lidí), díky níž se můžete procestovat téměř celý ostrov. Jedna cesta stojí od 1,5 CI$, řidiči přijímají i americké dolary. Není třeba mít drobné 100% přesně, ale budete-li platit 2 CI$ padesátidolarovkou, pravděpodobně narazíte. Linek je celkem osm a dostanete se díky nim v podstatě po celém ostrově (s výjimkou Rum Pointu, kam bohužel nezajíždí). Jsou zde oficiální zastávky, ale autobus si můžete stopnout víceméně kdekoli po cestě a stejně tak můžete i vystoupit. Řidiči se nevyhýbají ani menší zajížďce mimo oficiální trasu, ale nespoléhejte na to.

Hlavní autobusový terminál je poblíž knihovny (Edward Street) v George Townu, autobusy začínají jezdit okolo šesté ranní a jsou v provozu denně. Přehled jednotlivých tras včetně přibližných jízdních řádů a cen najdete například na thebusschedule.com

Na dvou menších ostrovech vzhledem k jejich velikosti žádná veřejná doprava není.

Finanční ráj s bohatým podmořským životem

Finanční srdce Karibiku a celosvětově vyhlášený daňový ráj plný exkluzivních nemovitostí (a realitních agentů), ale také ráj všech milovníků potápění, šnorchlování, nekonečných písečných pláží s průzračnou vodou a kýčovitých západů slunce. To vše jsou Kajmanské ostrovy, trojice ostrovů (Grand Cayman, Little Cayman, Cayman Brac) v Karibském moři ležící zhruba 400 km jihozápadně od Kuby. 

Průvodce pro tebe napsal Tereza Kůželová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Kajmanech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během zimy je nejsušší období, na Kajmany ale vyraz kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Kajmanské ostrovy

Avatar uživatele Tereza Kůželová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu