Kajmanské ostrovy
Kajmanské ostrovy

Bezpečnost na Kajmanských ostrovech

Zdraví

Pro cestu na Kajmanské ostrovy není nutné mít žádné povinné očkování, lékaři doporučují očkování proti žloutence a břišnímu tyfu + zkontrolovat platnost tetanovky. Není zde zaznamenán zvýšený výskyt žádných exotických nemocí. Co se viru zika týče, dle lokálních autorit na Kajmanských ostrovech žádné zvýšené nebezpeční nehrozí – veškeré doposud zaznamenané případy byly u lidí, kteří si měli virus přivézt odjinud. Používání kvalitních repelentů je však více než na místě – komáři jsou aktivní především v podvečer, nejvíce jich najdete v okolí vodních ploch, včetně pláží. 

Používejte opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, a to i když nejste na přímém slunci nebo ve dnech, kdy je pod mrakem. Zásoby můžete doplnit i na místě – ve velkých supermarketech můžete vybírat z široké nabídky více i méně známých značek, něco seženete i v obchodech se suvenýry.

Přes den hodně pijte (některé plážové hotely vám nabídnou vodu během celého dne zdarma). Místní rovný terén a krásné pláže doslova vybízí k běhání (běžců je zde dost), ale pokud nejste na běhání v tropech zvyklí, buďte obzvlášť opatrní a nepodceňujte případné varovné signály v podobě bolesti hlavy/mžitek před očima atd. To samé platí i pro všechny ostatní sporty, které zde budete provozovat (nám se například udělalo špatně během obyčejné jógy na pláži, a to jógu v ČR cvičíme několik let a několikrát týdně)

Zdravotní péče je tu na velmi vysoké úrovní, stejně tak ceny – nezapomeňte na opravdu kvalitní cestovní pojištění

Kriminalita

Kajmanské ostrovy jsou bezpečné místo s nízkou kriminalitou, místní kolikrát ani nezamykají domy/auta (obzvlášť v odlehlých oblastech). Na pláži obvykle nemusíte mít strach nechat věci na lehátku/ručníku a jít do vody, ale obezřetnost a opatrnost je na místě.

Riziko katastrof

Největší hrozbou pro ostrovy představují hurikány (sezona od července do začátku září), příležitostně se zde mohou objevit zemětřesení.

Internet a elektřina

Na Kajmanských ostrovech jsou americké zásuvky, nezapomeňte tedy na adaptér. Na ostrovech poměrně pravidelně dochází k výpadkům proudu (místní si na ně dost stěžují), které často trvají i několik hodin.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii

Telefonní čísla na místě v případě pohotovosti: 

  • lékař, policie, hasiči: 911

Chystáš se na Kajmanské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tereza Kůželová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.