Zavřít boční panel

Bezpečnost na Kajmanských ostrovech

Zdraví

Pro cestu na Kajmanské ostrovy není nutné mít žádné povinné očkování, lékaři doporučují očkování proti žloutence a břišnímu tyfu + zkontrolovat platnost tetanovky. Není zde zaznamenán zvýšený výskyt žádných exotických nemocí. Co se viru zika týče, dle lokálních autorit na Kajmanských ostrovech žádné zvýšené nebezpeční nehrozí – veškeré doposud zaznamenané případy byly u lidí, kteří si měli virus přivézt odjinud. Používání kvalitních repelentů je však více než na místě – komáři jsou aktivní především v podvečer, nejvíce jich najdete v okolí vodních ploch, včetně pláží. 

Používejte opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, a to i když nejste na přímém slunci nebo ve dnech, kdy je pod mrakem. Zásoby můžete doplnit i na místě – ve velkých supermarketech můžete vybírat z široké nabídky více i méně známých značek, něco seženete i v obchodech se suvenýry.

Přes den hodně pijte (některé plážové hotely vám nabídnou vodu během celého dne zdarma). Místní rovný terén a krásné pláže doslova vybízí k běhání (běžců je zde dost), ale pokud nejste na běhání v tropech zvyklí, buďte obzvlášť opatrní a nepodceňujte případné varovné signály v podobě bolesti hlavy/mžitek před očima atd. To samé platí i pro všechny ostatní sporty, které zde budete provozovat (nám se například udělalo špatně během obyčejné jógy na pláži, a to jógu v ČR cvičíme několik let a několikrát týdně)

Zdravotní péče je tu na velmi vysoké úrovní, stejně tak ceny – nezapomeňte na opravdu kvalitní cestovní pojištění

Kriminalita

Kajmanské ostrovy jsou bezpečné místo s nízkou kriminalitou, místní kolikrát ani nezamykají domy/auta (obzvlášť v odlehlých oblastech). Na pláži obvykle nemusíte mít strach nechat věci na lehátku/ručníku a jít do vody, ale obezřetnost a opatrnost je na místě.

Riziko katastrof

Největší hrozbou pro ostrovy představují hurikány (sezona od července do začátku září), příležitostně se zde mohou objevit zemětřesení.

Internet a elektřina

Na Kajmanských ostrovech jsou americké zásuvky, nezapomeňte tedy na adaptér. Na ostrovech poměrně pravidelně dochází k výpadkům proudu (místní si na ně dost stěžují), které často trvají i několik hodin.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii

Telefonní čísla na místě v případě pohotovosti: 

  • lékař, policie, hasiči: 911

Finanční ráj s bohatým podmořským životem

Finanční srdce Karibiku a celosvětově vyhlášený daňový ráj plný exkluzivních nemovitostí (a realitních agentů), ale také ráj všech milovníků potápění, šnorchlování, nekonečných písečných pláží s průzračnou vodou a kýčovitých západů slunce. To vše jsou Kajmanské ostrovy, trojice ostrovů (Grand Cayman, Little Cayman, Cayman Brac) v Karibském moři ležící zhruba 400 km jihozápadně od Kuby. 

Průvodce pro tebe napsal Tereza Kůželová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Kajmanech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během zimy je nejsušší období, na Kajmany ale vyraz kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Kajmanské ostrovy

Avatar uživatele Tereza Kůželová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu