Kajmanské ostrovy
Kajmanské ostrovy

3 místa co vidět na Kajmanských ostrovech

Grand Cayman

Seven mile beach

Stingray City – atrakce, kterou v podstatě nenajdete jinde na světě – plavání s trnuchami. Pokud budete mít příležitost, nenechte si tento zážitek ujít.  Pečlivě volte společnost, se kterou se na plavbu vydáte (po vlastní ose se do Stingray city nedostanete) – jejich kvalita se velmi liší, řiďte se recenzemi na internetu. Někteří v ceně tour (okolo 50 USD/osoba za půldenní výlet spolu se zastávkou na šnorchlování a prohlídku hvězdic) nabízí i občerstvení nebo fotky. Velmi dobrou osobní zkušenost máme s Acquarius Sea Tours – loď byla ve velmi dobrém stavu, počet lidí ve skupině byl optimální a kromě pití a kousku pizzy jsme zdarma dostali množství fotek z celého půldne ke stažení.

George Town – hlavní město Kajmanských ostrovů se nachází na ostrově Grand Cayman a určitě stojí za prohlédnutí. Obzvlášť pěkná je oblast okolo přístavu. Pokud budete mít možnost, vydejte se tam ve dny, kdy na místě nekotví žádná zaoceánská loď.

Želví farma ve West Bay – lokální „ZOO“ zaměřená primárně na mořské želvy (jsou jich tam stovky), s nimiž si můžete i zaplavat. Jedná se o vyhledávanou atrakci především pro rodiny s dětmi, vstupné pro dospělého činí 18 USD.

Queen Elizabeth II Royal Botanic Park – pro milovníky rostlin. Chovají zde vzácné modré leguány. Ale pokud byste se chtěli do parku vydat jen kvůli nim, předem si ověřte, jestli je expozice přístupná, občas je zavřená (například v době hnízdění). Vstupné pro dospělé je 10 CI$, komentované 15 CI$.

Mastic Trail – pěkná procházka pro milovníky přírody a pozorovatele ptáků/ještěrek atd. Vydáte-li se tam, nezapomeňte na repelent a zásobu vody – během několikahodinové procházky nebudete mít možnost si ji dokoupit.

Bodden Town – původní hlavní město Kajmanských ostrovů, klidnější než George Town. 

Chystáš se na Kajmanské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tereza Kůželová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.