Kamerun
Kamerun

Co dělat v Kamerunu

Aktivity pro Kamerun

1) výšlap na Mt. Kamerun (myslím, že jsem o něm psal v bodě Buea)

2) Ring road a Bafut palace (psal jsem o něm v bodě Bamenda)

3) noční život v Douale/Limbe

Místa, která navštívit

Douala – jedná se o pravděpodobnou vstupní bránu do Kamerunu. Douala je pulzujícím přístavním městem s bohatým nočním životem. Turistické průvodce doporučují noční život v Douale jako důležitou součást toho, co vidět v Kamerunu. Douala je mezinárodní město, a tak lze nalézt na internetu, co navštívit. Údajně zajímavá je i návštěva národního parku Douala-Edea a mangrovového pobřeží, která ale není organizována a je nutné ji domluvit předem.

Buea – 60 km od Doualy, bývalé koloniální hlavní město Kamerunu se nachází na úpatí více než 4.000 metrů nad mořem se tyčící aktivní sopky Mt. Kamerun. Jedná se o místo, odkud začínají všechny cesty na tuto majestátní horu. Postupně během několika dní projdete všemi možnými úrovněmi vegetace, až stanete na vrcholu v oblacích. Pokud budete mít štěstí, tak můžete v národním parku Mt. Kamerunu potkat i slony.

Limbe – necelých 20 km od Buei hned na břehu moře naleznete letovisko Limbe. Jelikož v Limbe sídlí některé důležité firmy, tak se jedná o poměrně bohatší město s nočním životem. Kluby jako Maxim, Ocean blue nebo Neptun patří mezi místa, která se doporučují navštívit. V Limbe naleznete také několik pláží a v neposlední řadě si můžete pochutnat na rybích specialitách v restauraci Boukaro.

Bamenda – patří mezi města nacházející se ve větší vzdálenosti od jihu. Cesta do Bamendy trvá několik hodin autobusem a doporučuje se proto cestovat autobusem přes noc některou ze společností. V Bamendě začíná proslulá Ring Road, která nabízí naprosto nádherné přírodní scenérie včetně například Mt. Oku či tradičního paláce v Bafutu, který je zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Yaounde – hlavní město Kamerunu, které je zároveň administrativním centrem. V místě se nachází několik muzeí a kostelů. Zajímavá je návštěva univerzity a výhled z Mt. Febe, kde se nachází zároveň i hotel s výhledem na prezidentský palác.

Kribi je dalším městem na pobřeží, kde najdete krásné pláže. S plaváním v moři však opatrně kvůi silným spodním proudům, takže dál od pobřeží v žádném případě neplavte. Hodně průvodců láká na vodopády Lobe, které jsou zvláštní tím, že řeka se vlévá do moře právě vodopádem. Škoda jen, že je to spíš kaskáda menších převisů, které úplně neohromí. Doporučujeme předem prozkoumat na internetu a návštěvu zvážit – za delší cestu to určitě nestojí.

Sever – Garoua, Maroua, Waza – na severu se rozkládá polopouštní oblast, ve které asi nejvíce stojí za zmínku přírodní park Waza. Z osobní zkušenosti však pokulhává za jinými africkými národními parky (Kruger park v JAR například) a s ohledem na problematickou dostupnost je také třeba si návštěvu rozmyslet. Z Yaoundé až do Waza vám to totiž může trvat klidně i kolem 25 hodin. Kromě Wazy na severu najdete zajímavé muslimské pamětihodnosti či trhy s rukodělnými výrobky. V současné době je však určitě doporučeno se oblasti vyhnout kvůli aktivnímu působení Boko Haram – odnože Islámského státu.

Chystáš se do Kamerunu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Josef Kučera
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.