Stát, kde uvidíte celou Afriku

Kamerun je stát nacházející se ve Střední Africe, o kterém se říká, že v této jedné zemi uvidíte celou Afriku. Rozkládá se od rovníku a tropických deštných lesů až k polopouštním oblastem jezera Čad. Od hladiny moře až do výšky přes 4 tisíce metrů nad Guinejským zálivem. Je to země plná kontrastů a určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro tebe napsal Josef Kučera
Víza
Vízum za 120 €
Turistická víza na 90 dní získáš na ambasádě v Berlíně.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - únor
Je začínající období sucha s ještě stále zelenou krajinou.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují jen výjimečně.
Akční nabídky

Praktické tipy do Kamerunu

Co vidět a navštívit v Kamerunu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Kamerunu

Zavřít boční panel

Yaounde

Hlavní město Kamerunu, které je zároveň administrativním centrem. V místě se nachází několik muzeí a kostelů.

Zajímavá je návštěva univerzity a výhled z Mt. Febe, kde se nachází zároveň i hotel s výhledem na prezidentský palác.

Zavřít boční panel

Buea

Zhruba 60 km od Doualy se nachází bývalé koloniální hlavní město Kamerunu na úpatí více než 4.000 metrů nad mořem se tyčící aktivní sopky Mt. Kamerun. Jedná se o místo, odkud začínají všechny cesty na tuto majestátní horu.

Postupně během několika dní projdete všemi možnými úrovněmi vegetace, až stanete na vrcholu v oblacích. Pokud budete mít štěstí, tak můžete v národním parku Mt. Kamerunu potkat i slony.

Zavřít boční panel

Limbe

Necelých 20 km od Buei hned na břehu moře naleznete letovisko Limbe. Jelikož v Limbe sídlí některé důležité firmy, tak se jedná o poměrně bohatší město s nočním životem. Kluby jako Maxim, Ocean blue nebo Neptun patří mezi místa, která se doporučují navštívit.

V Limbe naleznete také několik pláží a v neposlední řadě si můžete pochutnat na rybích specialitách v restauraci Boukaro.

Zavřít boční panel

Bamenda

Bamenda patří mezi města nacházející se ve větší vzdálenosti od pobřeží. Cesta do Bamendy trvá několik hodin autobusem a doporučuje se proto cestovat přes noc.

V Bamendě začíná proslulá Ring Road, která nabízí naprosto nádherné přírodní scenérie včetně například Mt. Oku či tradičního paláce v Bafutu, který je zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Zavřít boční panel

Douala

Jedná se o vstupní bránu do Kamerunu.

Douala je pulzujícím přístavním městem s bohatým nočním životem. Turistické průvodce doporučují noční život v Douale jako důležitou součást toho, co vidět v Kamerunu.

Douala je mezinárodní město, a tak lze nalézt na internetu, co navštívit. Údajně zajímavá je i návštěva národního parku Douala-Edea a mangrovového pobřeží, která ale není organizována a je nutné ji domluvit předem.

Zavřít boční panel

Kribi

Dalším městem na pobřeží, kde najdete krásné pláže je Kribi. S plaváním v moři však opatrně kvůi silným spodním proudům, takže dál od pobřeží v žádném případě neplavte.

Hodně průvodců láká na vodopády Lobe, které jsou zvláštní tím, že řeka se vlévá do moře právě vodopádem. Škoda jen, že je to spíš kaskáda menších převisů, které úplně neohromí.

Počasí a sezóny v Kamerunu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kamerun
Počasí se regionálně příliš neliší

29 °C

31 °C

30 °C

29 °C

28 °C

28 °C

26 °C

26 °C

27 °C

28 °C

28 °C

28 °C

Počasí

Z hlediska počasí je Kamerun stejně rozmanitý jako jeho jednotlivé oblasti. Jelikož leží celá země v tropickém pásu a severně od rovníku, lze univerzálně říci, že naše zima je tzv. dry season, zatímco naše léto je rainy season. Jak už je z názvu období patrné, nemění se ani tak teplota, jako spíš úhrn srážek. V závislosti na zeměpisné šírce záleží na rozsahu a délce jednotlivých sezon.

Sezóny a kdy vyrazit

V případě, že chcete vyrazit na sever na zvířata, je doporučeno cestovat v období ledna/února, kdy vrcholí dry season a je pak šance potkat je u napajedel. Na základě současného doporučení ministerstva zahraničních věcí je dobré se vyhnout oblastem na severu, kde momentálně probíhají operace proti Boko Haram. Jinak je ideální sezonou na cestování po Kamerunu období od konce října do prosince, kdy jsou oblasti ještě zelené, ale nejsou časté srážky.

Skvělé akce do Kamerunu

Akce starší 2 týdnů
1 starší akcí
Avatar uživatele Josef Kučera
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu