Průvodce státem
Kamerun
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Kamerunu

Kamerunská kuchyně

Stejně rozmanitá jako země je i kuchyně, která čítá velké množství různých potravin, které jsou přítomny pouze lokálně. Nezaměnitelnou chuť hraje velmi pálivé pepe, které přebije chuť jakéhokoli jídla. A je to chuť, kterou si budete pamatovat. Ačkoli je místní jídlo rozmanité a většinu z tamějších názvů jste nikdy neslyšeli, tak všude naleznete rybu (která se jí i s kostmi), míchaná vajíčka se špagetami a rýži s omáčkou z pálivého pepe.

Častým jídlem jsou různé škrobové koule (fufu, achu), dále plantejny (banány na vaření) a celá řada místních pochutin, které se obvykle jedí s kuřecím masem, hovězím nebo rybou. Naprosto fenomenální pak je čerstvé ovoce podle toho, v jakém období budete v Kamerunu cestovat – banány, avokáda, guáva a další. Často až v Kamerunu zjistíte, jak doopravdy mají chutnat banány.

Streetfood Kamerun

Jak se stravovat jako místní

Nic jiného vám ani moc nezbyde, pokud nebudete chtít zůstat celý pobyt na banánech a francouzských bagetách. První dny možná budou pro trávení perné, ale pak si zvyknete (balení černého uhlí doporučujeme do základní výbavy).

Obvyklé ceny v restauracích

Místní jídla jste schopni pořídit za poměrně levno, a to často i pod 1.000 franků (asi 40 Kč), za ta evropská si musíte připlatit a například cena pizzy se může vyšplhat na cenu přes 10.000 franků (asi 400 Kč). Většinou se totiž nachází pouze v bohatých evropských čtvrtích v Douale a Yaounde. Cena jídla se dále liší podle místa, například stejné jídlo pořídíte na ose 250/750/1.500. Čili a vesnici vás jídlo vyjde na 250 franků, v regionálním městě 750 a zhruba 1.500 v největších městech. Cena ryby na roštu se pohybuje od 500 franků do 5.000 a je nutné smlouvat.

Stát, kde uvidíte celou Afriku

Kamerun je stát nacházející se ve Střední Africe, o kterém se říká, že v této jedné zemi uvidíte celou Afriku. Rozkládá se od rovníku a tropických deštných lesů až k polopouštním oblastem jezera Čad. Od hladiny moře až do výšky přes 4 tisíce metrů nad Guinejským zálivem. Je to země plná kontrastů a určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro tebe napsal Josef Kučera
Víza
Vízum za 120 €
Turistická víza na 90 dní získáš na ambasádě v Berlíně.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - únor
Je začínající období sucha s ještě stále zelenou krajinou.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují jen výjimečně.
Akční nabídky
Avatar uživatele Josef Kučera
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu