Průvodce státem
Kamerun
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Kamerunu

Kamerunská kuchyně

Stejně rozmanitá jako země je i kuchyně, která čítá velké množství různých potravin, které jsou přítomny pouze lokálně. Nezaměnitelnou chuť hraje velmi pálivé pepe, které přebije chuť jakéhokoli jídla. A je to chuť, kterou si budete pamatovat. Ačkoli je místní jídlo rozmanité a většinu z tamějších názvů jste nikdy neslyšeli, tak všude naleznete rybu (která se jí i s kostmi), míchaná vajíčka se špagetami a rýži s omáčkou z pálivého pepe.

Častým jídlem jsou různé škrobové koule (fufu, achu), dále plantejny (banány na vaření) a celá řada místních pochutin, které se obvykle jedí s kuřecím masem, hovězím nebo rybou. Naprosto fenomenální pak je čerstvé ovoce podle toho, v jakém období budete v Kamerunu cestovat – banány, avokáda, guáva a další. Často až v Kamerunu zjistíte, jak doopravdy mají chutnat banány.

Streetfood Kamerun

Jak se stravovat jako místní

Nic jiného vám ani moc nezbyde, pokud nebudete chtít zůstat celý pobyt na banánech a francouzských bagetách. První dny možná budou pro trávení perné, ale pak si zvyknete (balení černého uhlí doporučujeme do základní výbavy).

Obvyklé ceny v restauracích

Místní jídla jste schopni pořídit za poměrně levno, a to často i pod 1.000 franků (asi 40 Kč), za ta evropská si musíte připlatit a například cena pizzy se může vyšplhat na cenu přes 10.000 franků (asi 400 Kč). Většinou se totiž nachází pouze v bohatých evropských čtvrtích v Douale a Yaounde. Cena jídla se dále liší podle místa, například stejné jídlo pořídíte na ose 250/750/1.500. Čili a vesnici vás jídlo vyjde na 250 franků, v regionálním městě 750 a zhruba 1.500 v největších městech. Cena ryby na roštu se pohybuje od 500 franků do 5.000 a je nutné smlouvat.

Stát, kde uvidíte celou Afriku

Kamerun je stát nacházející se ve Střední Africe, o kterém se říká, že v této jedné zemi uvidíte celou Afriku. Rozkládá se od rovníku a tropických deštných lesů až k polopouštním oblastem jezera Čad. Od hladiny moře až do výšky přes 4 tisíce metrů nad Guinejským zálivem. Je to země plná kontrastů a určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro tebe napsal Josef Kučera
Víza
Vízum za 120 €
Turistická víza na 90 dní získáš na ambasádě v Berlíně.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - únor
Je začínající období sucha s ještě stále zelenou krajinou.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují jen výjimečně.
Akční nabídky
Avatar uživatele Josef Kučera
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu