Kamerun
Kamerun

Jídlo v Kamerunu

Kamerunská kuchyně

Stejně rozmanitá jako země je i kuchyně, která čítá velké množství různých potravin, které jsou přítomny pouze lokálně. Nezaměnitelnou chuť hraje velmi pálivé pepe, které přebije chuť jakéhokoli jídla. A je to chuť, kterou si budete pamatovat. Ačkoli je místní jídlo rozmanité a většinu z tamějších názvů jste nikdy neslyšeli, tak všude naleznete rybu (která se jí i s kostmi), míchaná vajíčka se špagetami a rýži s omáčkou z pálivého pepe.

Častým jídlem jsou různé škrobové koule (fufu, achu), dále plantejny (banány na vaření) a celá řada místních pochutin, které se obvykle jedí s kuřecím masem, hovězím nebo rybou. Naprosto fenomenální pak je čerstvé ovoce podle toho, v jakém období budete v Kamerunu cestovat – banány, avokáda, guáva a další. Často až v Kamerunu zjistíte, jak doopravdy mají chutnat banány.

Jak se stravovat jako místní

Nic jiného vám ani moc nezbyde, pokud nebudete chtít zůstat celý pobyt na banánech a francouzských bagetách. První dny možná budou pro trávení perné, ale pak si zvyknete (balení černého uhlí doporučujeme do základní výbavy).

Obvyklé ceny v restauracích

Místní jídla jste schopni pořídit za poměrně levno, a to často i pod 1.000 franků (asi 40 Kč), za ta evropská si musíte připlatit a například cena pizzy se může vyšplhat na cenu přes 10.000 franků (asi 400 Kč). Většinou se totiž nachází pouze v bohatých evropských čtvrtích v Douale a Yaounde. Cena jídla se dále liší podle místa, například stejné jídlo pořídíte na ose 250/750/1.500. Čili a vesnici vás jídlo vyjde na 250 franků, v regionálním městě 750 a zhruba 1.500 v největších městech. Cena ryby na roštu se pohybuje od 500 franků do 5.000 a je nutné smlouvat.

Chystáš se do Kamerunu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Josef Kučera
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.